Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 8

  • 30 363
  • 757
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Витамин, иди на гинеколог да видиш той какво ще каже.
Благодаря Lemy, за съжаление не съм в Бг и тук много се чака. Имам час за гинеколог през юли. Иначе ако си спешен случай, отиваш директно в спешното отделение и си висиш с часове докато те поемат. Дано не стигна дотам.

# 676
  • Мнения: 336
Ох, съчуствам ти. Жестоко е меко казано Sad
Донесоха ми от Германия билкови таблетки Angocin. Вълшебни се оказаха още след първия ден болките и паренето спряха. Вероятно може и от интернет да се купи. Лекува цистити и настинка. Уникално!
За сега ангоцина е топ. Препоръчвам го на всички с хронични цистити.
Има го в нашия Амазон на безобразна цена! Безкрайно благодаря за препоръката!
https://www.amazon.com/Angocin-Anti-Infek-N-50-Tablets/dp/B07MYNYJCT
Има и друг препарат, всъщност хранителна добавка, която наистина помага при лечение на цистити - D-маноза. Тя е естествена захар, която, не се превръща в гликоген в черния дроб и няма ефект върху глюкозния метаболизъм, така че спокойно може да се използва от диабетици. D-манозата се свързва с бактериите, като не им позволява да се прикрепят към лигавицата на пикочните пътища и бактериите лесно се отстраняват по време на уриниране.
При последния цистит, който ми се случи на 2рия ден от командировка в чужбина и нямах под ръка АБ за да се спася, се наложи да пробвам с Д-маноза и взе, че стана. В БГ я има като Цистостоп рапид - мисля, че това е лекарството с най-висока концентрация на активно вещество. В Западна Европа я има в Holland&Barett като D-mannose. Първите 2-3 дни се пият около 12 таблетки по 1000 мг, но помага да не се стига до АБ и усложнения.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Честит 8ми март! Да сте здрави! Kissing Heart

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 10:29 от mystic woman

# 678
  • Мнения: 220
Мили дами, желая ви незабравим празник и много положителни емоции! 🥂🌺
Въпроса ми може би не е за тук, но пък темата е доста активна, може да се намери някай със сходен праблем. Преди година време след поставяне на хиалурон на лицето се получи биофилм, лекаря настояваше да се пие антибиотик поне 3месеца, аз издържах само 40дни, но от тогава все съм болна, някъде четох че може да предизвиква грипоподобни симптоми като реакция 🤔 и още други неща...
Моля ако някоя жена е имала подобен проблем да сподели какво се е случило и как се е оправила. Може и на лични. Благодаря!

# 679
  • Мнения: 1 750
Здравейте момичета! Честит празник! Аз отдавна съм в менопауза , на 40 год от раз .Просто навърших 40 и следващия месец - няма никой Simple Smile ! Не съм правила хормоно-заместващи терапии  /ХЗТ/ - казах си " каквото природата е дала - това е ". Интересното беше ,че психически се стабилизирах, но физически - силите бавно ме напускаха. Вече не мога да мъкна и влача юнашки Simple Smile . На 40 год сложих първите очила - далекогледство,явно хормоните си казаха думата и по скоро - промяната на някои. А за цистита - от 2010 г почти всяка година по веднъж .Оправям се с "Ципринол 500".
 Но,днес да празнуваме !!! Бъдете щастливи!!!

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 13:28 от Титания

# 680
  • София
  • Мнения: 5 247
Здравейте всички! Честит празник и от мен.
И аз съм вече в отбора на жените преди менопаузата. От 2-3 години цикълът ми започна да е нередовен, да идва по-рано,  понякога да прескочи 1 месец. Започнаха и функционални кисти да се образуват. Правих кръвни изследвания за хормони. Да, вече съм в този период.Гинеколожката ми даде хормони за да се спукат. Спукаха се. Но минаха месеци и може би пак ще ги направя. Тя каза да мина на постоянно хормонално третиране и всичко щяло да се регулира.Аз не съм склонна. Започнах да имам болки в гърдите, особено в едната гърда. По време на цикъл болки в таза нямам от доста време, иначе цял живот бях с много болезнена менструация. Имам повишена тревожност и умора.
Също косопад, пигментни петна и паник атаки. Като тегло нямам разлика.
Ужасно ми е притеснено как ще понасям всички усложнения и симптоми, които неизбежно предстоят. Също и това че се налага да ходя на АГ и други прегледи в повече.
Цистит засега не съм имала. С очите чувствам, че ми трябва преглед. На близо вече ми е размазано. Винаги съм имала страхотно зрение , без никакви проблеми.

# 681
  • Мнения: 1 750
Забравих да кажа за още едно изключително неприятно състояние на менопаузата - периодичното изпотяване,зачервяване на лицето и изостряне на нервността.Обикновено трае до 5 мин по няколко пъти на денонощие.Моята майка беше така от 55 год до 65 год и престанаха тези състояния и си мислех как ще съм и аз. При мен забелязах,че са сезонни Grinning ,само през зимата  и вече се случват все по-рядко. Явно си е до организъм, а не само по наследство.

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Е какво повече да става?
/ То винаги има накъде още, но все пак/ Аз си мисля че като се разбутат хормоните и сега ни е пика след това ще започнат най-вероятно и топлите вълни и в един момент ще вземат да затихват.

# 683
  • Мнения: 960
А само зачервяване на лице и врат? Нямам изпотявания никакви.

# 684
  • Мнения: 23 000
А само зачервяване на лице и врат? Нямам изпотявания никакви.
Всякакви варианти споделят дамите. Simple Smile

# 685
  • Мнения: 1 387

Здравейте,присъединявам се към групата и аз.Тази година ще навърша 47г. и явно първите признаци на менопаузата са на лице-оплаквам се най-вече от повишена чувствителност и тревожност.Засега цикълът ми е редовен и нямам горещи вълни.

# 686
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Честит празник, момичета!
Бъдете здрави, активни и уверени!
Аз днес трети ден правя активен фитнес в градината. След раждането за пръв път се чувствам толкова силна и стегната. Физическата работа затри и депресията. Още нямам МЦ. И сякаш ми е добре така.

# 687
  • София
  • Мнения: 38 567
Честит празник!
Аз и тази година съм ок - цикълът ми е по календар 28 дни. Обаче всяко ПМС е ужас, а сега съм нервна и без повод.
Далекогледството ми е добре дошло, защото съм късогледа. По Коледа си поръчах очила и този път ги улучих.

# 688
  • София
  • Мнения: 5 247
Гинеколози са ми казвали да гледам как е минал този период при майка ми защото така щяло да мине и при мен. Да, обаче при нея нямаше кисти, а жестоки кръвоизливи, също нямаше изобщо никакви топли вълни, а ужасни безпокойства, нервни сривове.
При мен започна към 43 с по-кратък срок от цикъл до цикъл и паник атаки. Още вълни нямам, нито кръвоизливи- не дай Боже. Не зная дали е вярно, че ще е като при майка ми. Тя никога като млада не е имала моите мъки и болки при менструация, нито напрежение в гърдите. Сега е на 68 и е в супер форма. Слава Богу. Вече мина стресът при нея от смяната на периода. При мен за сега върви съвсем различно.

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 21:47 от Мигла

# 689
  • Мнения: 13 823
А само зачервяване на лице и врат? Нямам изпотявания никакви.
Пу аз съм така.

Далекогледството ми е добре дошло, защото съм късогледа. По Коледа си поръчах очила и този път ги улучих.

Късметлийка, аз вече не виждам нито надалеч, нито на близко. Жалка съм...

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 08:56 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт