Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 24

  • 32 589
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 976
Абе мацки, спича ли ви този тип хранене? Flushed

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 26 385
Не.
А ако приемаш и хапче,още по-често се седи в wc-то Confused

# 62
  • Мнения: 1 976
Не, без лекарства съм.

По принцип си ходя на 2-3 дни, но не ми е проблем.
Но от две седмици боледувам и работата нещо се спече, явно е от някое от всичките лекарства... Надявам се.

# 63
  • Мнения: 4 042
На кето като бях имах запек доста време. Докато се настрои бактериалната флора, предполагам. След това се оправиха от само себе си нещата.

Морковите в суров вид имат много по-нисък гликемичен индекс от варените/готвени. Ако не се стреми човек към кетоза не мисля, че дори и готвени са голяма драма в разумно количество. Обичайното примерно за една супа. На Узунов в групата се втеляват в това расло под/над земята и припадат от една скилидка чесън или лъжица сок от лимон. Ама те си се стремят към кетоза и светкавични, зрелищни резултати. При по-либерален, дългосрочен режим, не са толкова страшни тези неща, стига да не са по много и редовно.

# 64
  • Мнения: 31 719
Не.
А ако приемаш и хапче,още по-често се седи в wc-то Confused

Индивидуално е.
Ето ме мен. От 20 годишна имам нужда от разхлабителни.
Не зависи от режим, от хапче или движение.

# 65
  • Мнения: 7 856
Бледолилава, единственото, за което се сещам за проблема ти с жлъчката, е гадната добавка към всички пресни млечни сметане - карагенан.
Ето интересно писание за него, при това се оказва, че изобщо не е за нас, освен че определено е вредна добавка.
https://zdravivsekiden.com/karagenanat-ne-e-taka-bezopasen-i-estestven/
Изводът - вместо сладка използвайте заквасената сметана, там няма такива гадории.

# 66
  • Мнения: 18 542
Абе мацки, спича ли ви този тип хранене? Flushed
Мен не ме спича, ама аз не ям никакви фибри, ако не броим шепа орехи спорадично 1-2 пъти седмично.

# 67
  • Мнения: 5 459
Мен не само, че не ме спича, ами ходя по 4-5 пъти на ден.....ама аз по принцип съм си дрислива Simple Smile

# 68
  • Мнения: 31 719
Относно веганството



Баш така си е.
Боже, къде ми е бил акъла  Flutter

Ох Алина, да ти имам проблемите.
Тоест не ти ги ща, само
Скрит текст:
дрисливостта 
hahaha


И аз използвам само заквасена сметана.

# 69
  • Мнения: 4 042
Ах, Елора Joy
Иначе не знам дали помниш, ама аз като преодолявах задръжките си към месоядството в един момент точно за котките се хванах, че съм коткарка. И си казах, че щом те така са устроени, значи или е в реда на нещата, или са изчадия адови. Второто отказах да приема Simple Smile
С квасената сметана и аз нямам проблем, а по едно време много я консумирах. Зелениите понякога също ми причиняват дискомфорт. Най-много го усещам дискомфорта след патладжан и с години, след онзи първия проблем с жлъчката, го отбягвах. Откак съм на нв вмх обаче отново се престраших да го ям. Нямаше я тази тежест и затова скоро писах, точно за жлъчката, че съм раздвоена в мнението си. От една страна съм го изпитала лично, че някои храни не са ок, обаче от друга се вслушвам и примерно в това, което пише Миоки, и понеже забелязах, че станах по-толерантна към патладжаните, откакто ям мазнини, реших, че явно в неяденето на мазнини е бил проблема. И така и не разбрах от къде ми дойде вчера тази криза Simple Smile Карагенанът по принцип го гледам лошо като го видя на етикет. Ама течна сметана без него няма. Ще ѝ измисля някакъв заместител, не ми е екзистенциална. Но с яйцата ако ще имам ядове - лоша работа.

# 70
  • Мнения: 12 796
Бледолилава, бързо да ти минава!

Елора, понеже общо и аз имам да свалям горе долу 45кг, до тук съм -15кг, може ли един въпрос, ако ти се стори твърде личен ме подмини. Какво става с всичката тази кожа, успя ли да я прибереш някак?
На мен вече по корема почва да виси зверски, но аз съм и раждала и стрии си имам и въобще картинката не е лицеприятна.

Ми прибра се.
Индивидуално е. Зависи от това какво ядеш, колко вода пиеш, на колко години си и за колко време отслабваш.
Скрит текст:
Първите ми 20 кила за 3 години ги стопявах.
Стрии имам още от преди отслабването. Те не изчезват.
Леко увисване имах на 2-3 пъти, но изчезна.
Само от последното рязко отслабване се получи леко сбръчкана кожа на краката.
Още не се оправила.
На корема също има, но няма нищо висящо. Просто ако се вгледа човек отблизо, тогава ще види лекото сбръчкване.
Та не бива да се бърза с отслабването.
Това стана с бедрата, защото за 2 дни свалих 3 кила. Ама май и на корема се отрази.
Иначе не съм раждала.
Но не знам какво значение има.
Аз 15 години си бях все като бременна  hahaha
Също и от това дали се спортува, спортът спомага да е по-еластична кожата като цяло, освен че достатъчно движение си е задължително за нас дето сме с ИР (и за всеки друг де, ама повечето хора дето познавам се размърдват когато установят че е проблем да не го правят Grinning ).

При мен са по-малко килограми свалени - 15 или да са с много малко отгоре. Очаквах в бюста да има трагична промяна, обаче явно си се сви кожата, разликата е минимална. Хем аз не съм от най-сериозните със спорта, Елора е много постоянна тв това отношение. От овала на лицето има какво да се желае отстрани на челюстта, но пък там разликата е фрапираща - преди не двойна ами направо тройна брадичка като че ли имах. И бузи като на много по-дебела жена, просто някакси подпухнало ми беше лицето в долната част и шията. Сега това го няма, но стои леко отпуснато и аз си знам какво беше преди. Но пък според повечето хора изглеждам по-млада от годините си, така че явно не е толкова зле и там. Корем преди имах дето ходеше пред мен буквално, чак висеше, но там се прибра кожата без поражения. Колкото стрии имам по мене, са ми от много по-отдавна, нови нямам никакви.

# 71
  • Мнения: 4 042
Ей, това кростренажора било трудничко обаче, не е като ходенето Simple Smile Екстра ми дойде, няма да търся вече баири и стълби за катерене. При желание натоварва добре и ръцете. Някой пита за прасците - нямам усещане да ги натоварва много. Но в бедрата се усеща доста натоварване. Надявам се и седалищните мускули да обхваща, не го усещам, но самата конструкция го предполага. Помагам си и с ръце обаче, не оставям всичко на краката.

Натка, за бюста. Освен обиколка, свлих и чашката от Д на Б. Ама ми е екстра, по-леко ми е, деколтето по-добре изглежда (беше тръгнала да се образува бръчка по средата). Освен това фактът, че сега гърдите са ми пред корема, ги прави да изглеждат по-добре за фигурата ми. А преди както казваш коремът напред, гърдите след него - е голям праз че са големи.

# 72
  • Мнения: 12 796
А, при мен и преди си вървяха в правилния ред Grinning  Не се смалиха особено, а наистина очаквах големи поражения там. Все още не се побирам в Д, само подгръдната свалих. Точно това казвах и аз - добре че стърчат още повече напред, че да не се забелязва коремът чааак толкова.

Кростренажорът добре раздвижва, а и това дето му харесвам е че имаш правилна стойка и не товари гърба и коленете. На велоергометър примерно доста хора се изгърбват напред и тем подобни. Може да пробваш и назад да въртиш, малко е странно отначало но се натоварват малко по-различно мускулите и пак си е разнообразие.

# 73
  • Мнения: 108
Здравейте, здравейте! Нова съм в темата, престраших се да пиша, иначе ви следя. Да разпъна и моята черга, миналата година март 2019 ми откриха Хашимото, август по препоръка на доки пуснах натоварване с глюкоза, като инсулин беше висок само на 60та мин. Предписа ми глюкофаж (6 месеца) по 4х500. Имам въпрос, защото изследването наближава, само 1 вечер ли преди изследването да не пия хапче? Също така имате ли мнения за д-р Светлана Хедер от болница Надежда- София? Благодаря ви Simple Smile

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Здравейте, момичета, и от мен! Записвам се и аз. Както е написала Елора, след изследване миналата година, се оказа, че на гладно нивата са ми ок, по НОМА теста също съм ОК, но като направих обременяване, се оказа, че инсулина ми на първи и втори част е 10 пъти над нормата. Говорих с ендокринолог, който въобще не взе това под особено внимание, каза, че няма нужда да пия хапчета, просто да спра захарта. Сега да си призная, все още не съм преодоляла глада за сладко. По принцип изглеждам добре, нямам толкова килограми за сваляне. Лятото спортувам почти ежедневно, зимата ми е трудно, на мен също не ми понася студа. Както и да е, увря ми главата и мисля да се погрижа за себе си, като започна да контролирам с храната и спорта нивата на инсулина и захарта. След като прочетох обаче, това, което сте писали малко се притесних. По принцип съм вегетарианка, не ям месо и това не мисля, че мога да го променя. Набавям си протеина от бобови, ядки и пълнозърнест хляб. Интересно ми е, защо отричате бобовите и защо смятате, че консумацията им не е ок при инсулинова резистентност, след като те са с нисък гликемичен товар? До колкото знам не е важно само какъв е гликемичния индекс, но и какъв е гликемичния товар?

Общи условия

Активация на акаунт