Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 24

  • 32 764
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Храненето при диабет тип 2 и ИР е различно. Иначе и аз не обичам месо, но се напъвам да ям от време на време. Всеки сам си избира режим спрямо собствените си предпочитания и възможности. Тези, които не се справят минават на медикаменти или развиват диабет. Пътища много.

Инсулиновата резистентност е пътят към диабет. В най-общи линии, бета клетките като не спират да произвеждат повече инсулин, отколкото трябва, в един момент спират да работят и панкреасът казва, еми няма повече да ти даваме инсулин. Тогава се стига до диабетното състояние, при което трябва да си набавяме инсулина изкуствено. Така че, няма такова нещо, че режимът на хранене е различен - евентуално при диабета режимът може да е по - строг, но да кажем, че има храни, които можем да приемаме, когато имаме диабет, но не и когато имаме инсулинова резистентност, е глупаво. Най-лесно е да се изключат въглехидратите, да се наблегне на животинските мазнините и готово. Така може и да се справим с инсулиновата резистентност, но ще си навлечем други проблеми.

# 91
  • Мнения: 18 542
Цитирам от въпросната статия:
изключете от своето меню храни като месо, риба, яйца, млечни продукти, всякакви мазнини – зехтин, шарлан, сусамово, тиквено и други видове олио, масла, авокадо, маслини, ядки, семена. Намалете и солта. Нека Вашето меню бъде съставено от по-големи количества добре узрели сладки плодове, сурови зеленчуци (особено зеленолистни), задушени зеленчуци, щадящо сготвени зърнени и по-малко бобови храни. Яжте до насита! Включете умерени тренировки, които също ще подпомогнат оздравителния ефект на този експеримент.
Само да беха написали, че мога да ям неограничено и до насита шоколад и сладкиши - вервайте ми, щех да се тествам зарад експеримента Grinning
Този цитат ми прилича на рецепта за сигурни, сериозни храносмилателни проблеми и дефицит на един куп витамини.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Що се отнася до месото, моята причина да не го ям е по-скоро морална, но мога да засипя форума с филми и статии за това колко  вредни са животинските протеини и за това, че на човешкия организъм не са му необходими много протеини, за да функционира добре и че да, ако ядеш пълнозърнест хляб и бобови - това е 100% протеин, същото е, ако ядеш бобови с ядки.
Хубаво е да се знае, че протеините са съставени от различни видове аминокиселини и не са равни. Протеините от боб имат съвсем различен амонокиселинен профил като видове и количество, от този от свинско например, та така...
Аз съм от тези които ядат протеини само от животински продукти. Още не съм се гътнала.

Затова се съчетава боба с пълнозърнест хляб или ядки и тогава всички видове аминокиселини се набавят.

# 93
  • София
  • Мнения: 16 212
Ами, така като чета, всъщност единственото, което препоръчвате е ниско въглехидратна диета, за сметка на високомазнинна. Еми не мисля, че това е също много здравословно. Е, ще постна и едно по-различно виждане. Хубаво е, когато се качват статии, да се обхванат и повече различни мнения.
https://vitarama.bg/bg/mitat-za-vaglehidratite-i-zaharite/265/item/
И сега момичета, в подкрепа на статията, искам да ви кажа и лично мое мнение - виждала съм хора с диабет тип ІІ, които отслабват и спират инсулина след като са минали 20 дни на плодове, чай и мед. Що се отнася до месото, моята причина да не го ям е по-скоро морална, но мога да засипя форума с филми и статии за това колко  вредни са животинските протеини и за това, че на човешкия организъм не са му необходими много протеини, за да функционира добре и че да, ако ядеш пълнозърнест хляб и бобови - това е 100% протеин, същото е, ако ядеш бобови с ядки. Не е въпросът да решим един проблем, а да си навлечем куп други. Това е мое лично мнение, разбира се.
Ти и доктор Емилова, с изключително добре излекувания Стефан Данаилов.

Моля да излезеш от темата, това, което постваш, е опасно за здравето на четящите и пишещите в темата. Има си достатъчно теми за диети-експерименти, тази е за лечение. Повтарям - ЛЕЧЕНИЕ.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Цитирам от въпросната статия:
изключете от своето меню храни като месо, риба, яйца, млечни продукти, всякакви мазнини – зехтин, шарлан, сусамово, тиквено и други видове олио, масла, авокадо, маслини, ядки, семена. Намалете и солта. Нека Вашето меню бъде съставено от по-големи количества добре узрели сладки плодове, сурови зеленчуци (особено зеленолистни), задушени зеленчуци, щадящо сготвени зърнени и по-малко бобови храни. Яжте до насита! Включете умерени тренировки, които също ще подпомогнат оздравителния ефект на този експеримент.
Само да беха написали, че мога да ям неограничено и до насита шоколад и сладкиши - вервайте ми, щех да се тествам зарад експеримента Grinning
Този цитат ми прилича на рецепта за сигурни, сериозни храносмилателни проблеми и дефицит на един куп витамини.

Миоки, единственият витамин, при такъв режим, който може да не си набавиш е Б12. Макар че, научно доказано е, че дори и хора ядящи много месо имат дефицит на Б12, не за друго, а защото за да го усвоиш ти трябва добра чревна флора. Но това е дълга тема и не по основната тема.

# 95
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Що се отнася до месото, моята причина да не го ям е по-скоро морална, но мога да засипя форума с филми и статии за това колко  вредни са животинските протеини и за това, че на човешкия организъм не са му необходими много протеини, за да функционира добре и че да, ако ядеш пълнозърнест хляб и бобови - това е 100% протеин, същото е, ако ядеш бобови с ядки.
Хубаво е да се знае, че протеините са съставени от различни видове аминокиселини и не са равни. Протеините от боб имат съвсем различен амонокиселинен профил като видове и количество, от този от свинско например, та така...
Аз съм от тези които ядат протеини само от животински продукти. Още не съм се гътнала.

Затова се съчетава боба с пълнозърнест хляб или ядки и тогава всички видове аминокиселини се набавят.
Не, мерси. Представям си какви газове и храносмилателни проблеми ще си докарам. Хляб с боб ужас, предпочитам да стоя гладна  Laughing

elsefi, ами не е вярно. Няма вит.А, вит Д, вит. К2, DHA и EPA мастни киселини колин, карнитин и т.н
Това че ядящите месо имат дефицит значи че не ядат достатъчно или не го усвояват защото гарнират месото с един куп други неща, които пречат на усвояването или са си разбрицали стомаха от ядене на кофти храни с или без месо.  Peace

# 96
  • София
  • Мнения: 11 497
Храненето при диабет тип 2 и ИР е различно. Иначе и аз не обичам месо, но се напъвам да ям от време на време. Всеки сам си избира режим спрямо собствените си предпочитания и възможности. Тези, които не се справят минават на медикаменти или развиват диабет. Пътища много.

Инсулиновата резистентност е пътят към диабет. В най-общи линии, бета клетките като не спират да произвеждат повече инсулин, отколкото трябва, в един момент спират да работят и панкреасът казва, еми няма повече да ти даваме инсулин. Тогава се стига до диабетното състояние, при което трябва да си набавяме инсулина изкуствено. Така че, няма такова нещо, че режимът на хранене е различен - евентуално при диабета режимът може да е по - строг, но да кажем, че има храни, които можем да приемаме, когато имаме диабет, но не и когато имаме инсулинова резистентност, е глупаво. Най-лесно е да се изключат въглехидратите, да се наблегне на животинските мазнините и готово. Така може и да се справим с инсулиновата резистентност, но ще си навлечем други проблеми.
Какви, моля сподели?
Факт е, че при Вм режима - независимо имаш ли ИР или не - трябва да ограничиш максимално Вгх. Също - здрави хора при Висок-Вгх режим трябва да ограничат мазнините.
Но не виждам високо Вгх режим как ще подейства на ИР ....

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Ами, така като чета, всъщност единственото, което препоръчвате е ниско въглехидратна диета, за сметка на високомазнинна. Еми не мисля, че това е също много здравословно. Е, ще постна и едно по-различно виждане. Хубаво е, когато се качват статии, да се обхванат и повече различни мнения.
https://vitarama.bg/bg/mitat-za-vaglehidratite-i-zaharite/265/item/
И сега момичета, в подкрепа на статията, искам да ви кажа и лично мое мнение - виждала съм хора с диабет тип ІІ, които отслабват и спират инсулина след като са минали 20 дни на плодове, чай и мед. Що се отнася до месото, моята причина да не го ям е по-скоро морална, но мога да засипя форума с филми и статии за това колко  вредни са животинските протеини и за това, че на човешкия организъм не са му необходими много протеини, за да функционира добре и че да, ако ядеш пълнозърнест хляб и бобови - това е 100% протеин, същото е, ако ядеш бобови с ядки. Не е въпросът да решим един проблем, а да си навлечем куп други. Това е мое лично мнение, разбира се.
Ти и доктор Емилова, с изключително добре излекувания Стефан Данаилов.

Моля да излезеш от темата, това, което постваш, е опасно за здравето на четящите и пишещите в темата. Има си достатъчно теми за диети-експерименти, тази е за лечение. Повтарям - ЛЕЧЕНИЕ.

Да, май е по-добре да излезна от темата. Явно други вегетарианци в нея няма и да Ви кажа, не случйно Simple Smile Съжалявам, не очаквах такава агресивна реакция. Всичко добро и успех на всички с лечението.
Р.р - не исках никого да поучавам или убеждавам, просто исках аргументи.

# 98
  • София
  • Мнения: 16 212
Аргументите са на първа страница, мис Пишеща.

И второ, тук ⅔ от пишещите са бивши вегетарианци. Както казват руснаците "доскакались" до ИР с вегетарианство.

# 99
  • Мнения: 27 733
И
Трудно ми е да му променя начинът на хранене. Не се движи, основно седи и лежи. Все му се спи, уморен... Всичко накуп.
Не става, ако той самият не иска промяна. Трябва му мотивация някаква, инфо- сам да пожелае промяна. Иначе да, тези симптоми са следствие от състоянието му и е трудна промяната- но е възможна. Blush
Ще помоля новите които писаха в темата да споделят и какви са резултатите от изследване поне на КЗ и инсулин на гладно! Ако приемем, че инсулин до 25 е "нормата"- то чудя се що за ендокринолог трябва да си, за да не обърнеш особено внимание на инсулин 10 пъти над нормата (250?!)...
Не съм прочела още въпросната статия- но от цитираното тук става ясно, че има само незаменими въглехидрати Joy По отношение на ИР и диабет 2- ами, много добавки за диабет 2 са насочени към това да "стимулират" производството на повече инсулин от панкреаса- ето защо това което е добре за диабет 2 често не е добре за ИР (където проблемът е твърде много произведен инсулин). Общо казано, всеки диагностициран с диабет 2 приема и съответните лекарства за понижаване на КЗ, рядко ще е само метформин.
И понеже не ми се влиза в по-нататъшни дискусии и убеждавания- ако човек се замисли колко от пишещите тук бивши неядящи месо имат наистина сериозен успех по отношение на изследвания, свалени кг, начин по който се чувстват СЛЕД като са минали на НВХ режим (повече или по-малко мазнинен, но нвх)- то бих казала, че именно тези бивши неядящи месо имат най-сериозни постижения- -30-45 кг. Неведнъж в старите теми за ИР и хиперинсулинемия има разгорещени спорове от потребители които казват колко са незаменими боб, леща, хляб, мед и какви ли не вгх- и после по-нататък се оказва, че резултати са видяли именно от "плютия" от тях нвх режим. Grinning Та всеки да вярва на това как се чувства, на подобрените си изследвания и външен вид. Самата аз, макар и съвсем да не съм била вегегарианка и също така да обичах месо, яйца, риба и т. н. - просто преди нвх режима МОЖЕХ да ги ям и рядко без да се чувствам лишена, просто наблягах на повече вгх в храненето си- пз хляб, варива, много плодове и зеленчуци, мед и др. Мислех, че 1-2 пъти седмично протеин е ок. И се оказах с ИР, хемоглобин 72, ниски нива на вит. Д, Б 12... Вкусно ми беше, но нямах енергия и не харесвах външния си вид. Сега пък ми е два пъти по-вкусно и най-накрая изпитвам естествена, приятна ситост. Свалих 15 кг, имам енергия, не ми се спи след ядене, подобрявам си изследванията. Толкова сериозен ми беше проблемът с анемията, че дълго време не ставаше само с ядене на повече месо- но с ВМ НВХ хранене и хапчета вече нямам анемия. Ще се радвам, ако има някой тук който се храни "протеиново" с боб, ядки и пз хляб (без месо, риба, яйца) може да подобрява изследвания, външен вид и да сваля кг и инсулин. Досега такъв в темата май не е имало. Вече ако има такъв който няма висок инсулин и някак успява с веге хранене да се чувства идеално или е нацелил формула за милиони, или просто ще трябва да се види след Х брой години дали ще е все така. Мисля си, че хората на които им се получава вероятно са от генетичните късметлии които нямат проблем с въглехидратите и чийто клетки са си генетично по-чувствителни към инсулина....

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 15:14 от dolce miele

# 100
  • Мнения: 4 042
Затова пък има доста бивши вегетарианци. Като поразучиш още малко нещата, като понатрупаш и опит, ще разбереш защо. Храненето, което описваш, е почти същото, с което се докарах до ИР. Калории, малории, о ужас, това е мазно, ама мъчно ми е за животните, това и това няма да ям и ей така. После ми стана обаче по-мъчно за мен и за децата ми най-вече, като им стана един ден в тежест с куп болести. Постепенно намалявам отново месото, но без него нямаше да постигна резултат.

# 101
  • Мнения: X
Цитирам от въпросната статия:
изключете от своето меню храни като месо, риба, яйца, млечни продукти, всякакви мазнини – зехтин, шарлан, сусамово, тиквено и други видове олио, масла, авокадо, маслини, ядки, семена. Намалете и солта. Нека Вашето меню бъде съставено от по-големи количества добре узрели сладки плодове, сурови зеленчуци (особено зеленолистни), задушени зеленчуци, щадящо сготвени зърнени и по-малко бобови храни. Яжте до насита! Включете умерени тренировки, които също ще подпомогнат оздравителния ефект на този експеримент.
Само да беха написали, че мога да ям неограничено и до насита шоколад и сладкиши - вервайте ми, щех да се тествам зарад експеримента Grinning
Тъй тъй .....    Laughing  за четири години подобно хранене, като болднатото, нищо не постигнах.Само станах по-болна....
За мен това е рецепта за напълняване и разболяване, сигурна!
Аз до тази тъпотия стигнах
Цитат
Първо, калориите във въглехидратните храни са значително по-малко в сравнение с тлъстите животинските храни и различните растителни олиа - като зехтин, шарлан, тиквено, сусамово и други. Като примери за това могат да бъдат посочени сиренето и месото - средно с по 4 калории на 1 грам и олиото - с 9 калории на 1 грам. В същото време, при въглехидратите от цялостни растителни храни съотношението рядко е повече от 1 калория на 1 грам. При консумация на повече въглехидратни храни, човек се чувства задоволен и сит и не мисли за следващото хранене. Докато при консумирането на животински храни и мазнини, дори и в големи количества, не е посрещната нуждата от глюкоза в клетката и много скоро организмът сигнализира, че има недостиг на енергия и ние сме отново гладни.
и умрях от смях.
Това просто НЕ е вярно, откровена измама е.
А ако автора си вярва, значи и понятие си няма от човешка биология и функциониране на тялото.

elsefi, по информация си заседнала някъде в миналия век, да речем, около 1999 година.
Ако искаш да прескочиш в 21 век, вземи и потърси истината за нещата....съвсем добронамерено го пиша.

# 102
  • Мнения: 27 733
Франсоаз, четях спокойно цитата, но след половината и аз се разхилих с глас. Laughing Че без вгх към месо/мазнини не можеш да се заситиш го вярвах и аз докато все още "не можех без хляб" към основните хранения...Оказа се, че може Innocent

# 103
  • Мнения: 5 459
Ох, да ви имам проблемите с тоалетната, моят е точно обратен, заради колита, по същата причина не трябва да ям много мляко на гладно.
Дали е проблем да взимам веднъж дневно пектин за затягане?
Кростренажорът е чудесен, раздвижваш и горната част на тялото.
Скрит текст:
Една инструкторка ми даде идея за бягане на пътека - редувам 1 минута тичане - 2 мин. ходене. Не бях се сещала, изкарвам много повече така.

Ама вярно ли заради колита. Ми аз имам колит от над 30 години, но не знаех, че на това дължа редовното си дефекиране. Ама аз нямам разстройство. Нормално си ходя.....
Мен ми се бяха зациклили килограмите и се сетих, че Невена препоръчваше гъби. Два дни ядох гъби и свалих 2 килограма. Сега си правя пилешко филе с праз гъби и сметана.......пак гъби. Ние 4дни няма да имаме вода заради авария и сега готвя в еднократни тавички. Ма то било голЕм кеф бе..... Готвиш, ядеш,хвърляш и не миеш....Smiley

# 104
  • Мнения: 1 978
dolce, при мен инсулинът на гладно е 8.5, кз 5. Това е след като в предните дни бях консумирала нормално въглехидрати. Кз след обременяването и на 60, и на 120 мин е в норма, инсулинът е 77 на 60 мин, 40 на 120та. Туй то от мен.

След запичането днеа съм вече окей, явно е било нещо от лекарствата за грип.

Общи условия

Активация на акаунт