Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 5

  • 40 042
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 177
Ако правиш отделна застраховка, ти си избираш каква да е сумата и съответно месечната премия. Премията не би трябвало да се различава рязко от тази, оферирана от банката за същата застраховка, все пак определяща е застрахователната сума.
Има и друг аспект. Всички сме смъртни и всичко се случва, да. Един добър имот си е актив обаче и би могъл да бъде продаден сравнително лесно и бързо от собственик/наследници, при неблагоприятни събития.
Не съм против застраховките живот по принцип, дори напротив, просто бг дружествата са по-некоректни и от бг банките в общия случай, всички сценарии трябва да се обмислят добре в конткеста на личната ситуация на всеки.

# 736
  • Мнения: 3 911
Аз съм съгласна, но искам децата ми да са обезпечени и да имат жилище, което да е тяхно и да не продават. Работила съм в банка и за съжаление съм виждала не малко такива случаи, обезщетения наистина се изплащаха. Може би затова и държа да имам живот, затова и предпочитам да компанията да е "вързана" с конкретната банка.

# 737
  • София
  • Мнения: 3 159
И за мен застраховката е по-добре да е отделно. Ако плащам премии върху 150к, но ми остават 50к от кредита, предпочитам децата ми да получат 150те и сами да покрият ипотеката (ако решат), но да остане и за тях.

# 738
  • Мнения: 583
До колкото знам в повечето банки сключването на застраховка е задължително условие за отпускане на кредит, а не по желание. Така че едва ли имате голям избор. Някои банки, които имат в групата си застрахователна компания по едно време ги сключваха безплатно за кредитополучателя. Сега как е - не зная.

# 739
  • Мнения: 152
До колкото разбрах днес е, че самата застраховка , предлагана към ИК е само при смърт или над 75 процента нетрудоспособност. Но, ако някое от тези събития е настъпило по време на работа, НЕ се покрива от застраховката... Както и ако е по вина на лицето, примерно ако си карал в нетрезво състояние или друга причина,по твоя вина, довела до ПТП.. Както и много други неща.. Затова се чудя и аз до колко, ако не дай Боже се случи, ще се изплати. Също така основополагащо е и условието,че ние с ММ ще сме кредитополучатели. А застраховката е на едното лице, тоест другото ще остава да дължи така или иначе. Затова не намирам за 100 процента сигурно,че тази застраховка ще ми покрие кредита при злощастен край...

# 740
  • Мнения: 583
Нищо не пречи да си сключите и друга, независима застраховка живот, ако желаете да се посигурите

# 741
  • Мнения: 152
За жалост че ми излезе много солено с 2 застраховки и кредита отделно... И сега ми се струва много по 70-75 лв на месец само за едната застраховка живот. Но наистина трябва да се помисли за някакво подсигуряване.

# 742
  • Мнения: 2 771
За жалост че ми излезе много солено с 2 застраховки и кредита отделно... И сега ми се струва много по 70-75 лв на месец само за едната застраховка живот. Но наистина трябва да се помисли за някакво подсигуряване.

Аз бих ви посъветвала да пробвате друга банка и да си направите застраховка отделно, както ви казаха и по-напред. Не всички банки искат такава, особено като сте двама по кредита, ако правилно разбирам. Ние сме в Дск, аз съм съдлъжник и не ни искаха Живот. Дори Имущество си направихме отделно, само им дадохме копие на полицата.

# 743
  • Мнения: 152
За сега само в БАКБ не ни искат застраховка Живот, утре ще отидем и до ДСК и други банки. А вие отделно направихте ли някаква застраховка Живот или не?

# 744
  • София
  • Мнения: 3 159
Ние сме без Живот в ЦКБ, отделно си направихме в НН застраховки и на двамата.

# 745
  • Мнения: 152
Аз имах преди 10 години там застраховка с инвестиционен характер, но по независещи от мен причини тогава, я прекратих. Ще трябва да се запозная по-подробно с новите им застраховки, защото виждам в сайта,че има доста такива.

# 746
  • Мнения: 2 771
За сега само в БАКБ не ни искат застраховка Живот, утре ще отидем и до ДСК и други банки. А вие отделно направихте ли някаква застраховка Живот или не?
Не, не сме правили.

# 747
  • Мнения: 1 456
На кредитите  в Алианц, застраховките са включени в крайната вноска, поне така бяха. При мен даже не знам какви са...те са си сложили каквито си изискват.
Брат ми има ипотечен в дск и там плаща на края на годината някаква сума (върти ми се 250-300лв) за застраховка, мога да питам колко е точно, ако някой има интерес

# 748
  • Мнения: 2 771
На кредитите  в Алианц, застраховките са включени в крайната вноска, поне така бяха. При мен даже не знам какви са...те са си сложили каквито си изискват.
Брат ми има ипотечен в дск и там плаща на края на годината някаква сума (върти ми се 250-300лв) за застраховка, мога да питам колко е точно, ако някой има интерес

Навсякъде са включени в крайната вноска, именно затова я оскъпяват. Всичко това е разписано в погасителния план.

# 749
  • Мнения: 3 911
Алианц до скоро съм сигурна, че сключваха безплатни. ЦКБ също бяха така миналата година, но сега не знам. В крайна сметка лихвите са ниски навсякъде и това им е единствената вратичка, с която могат да си привлекат клиенти. Проверете.

Общи условия

Активация на акаунт