Модни консултации - 44

  • 55 290
  • 783
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 435
Идвам с един малко глупав въпрос. Има ли такова правило, че гостите на сватбата не трябва да са с тоалети в червено? Да не засенчвали булката:angry:
За нищо на света не бих се издокарала в червено на сватба, освен ако булката не ми е безкрайно противна.
Червеното е най-привличащия вниманието цвят. В ежедневието светофара е червен за да спрете, знак стоп също. Иначе го харесвам като цвят, почти всичките му нюанси, всъщност е единствения ярък цвят, който присъства в гардероба ми.

# 466
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
С ярко жълто, кобалтово синьо, отровно зелено, неонов корал и пр. резултатът на 'засенчване' ще е същия. Но твърдо правило няма, остава само личния вкус и светоусещане на госта.

# 467
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз на последната сватба бях с червен костюм.🤪

# 468
  • София
  • Мнения: 6 232
А аз в кобалтово синьо. Кумата пък беше в ярко жълто по избор на булката.

# 469
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Аз имам доста ярки цветове в гардероба си,но също не бих отишла на сватба облечена в червено.В кобалтово синьо обаче-бих.

Ха,ха писали сме едновременно за синьото.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 22:57 от Nina_Z

# 470
  • Мнения: 539
Като търсихме рокля за свекито за сватбата от няколко магазина за официални рокли го казаха това “правило”, че не би следвало гостите, особено важните гости (майки, куми, шаферки и т.н.) да са облечени в червено и естествено бяло. До тогава не ми беше хрумвало, но в крайна сметка имаше и червени, и бели рокли на сватбата ни, аз лично смятам, че само за бялото е нужно да се спази етикет.

# 471
  • Бостън
  • Мнения: 13 483
Честно да си кажа била съм булка и през ум не ми е минало нито да налагам цвят на кумата, нито че някой може да ме засенчи в какъвто и да е цвят!

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 05:55 от Agent Provocateur

# 472
  • Мнения: 24 467
И на моята сватба имаше червено. И други ярки цветове. Гледам снимки. Изобщо не ме е впечатлило подобно нещо.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 09:23 от Judy

# 473
  • Мнения: 1 448
Мдам. Не е от цвета. На сватбата на много близка имаше една нейна приятелка, която се беше изтипосала в прилепнала рокличка в тъмно лилаво. Така се мяткаше непрестанно насам-натам, то кълчене по дансинга ли не бяха, то чудеса. Е, излагация си беше за нея. Булката не се впечатли, но аз като гост - доста.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 17:13 от HappyRSmile

# 474
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Такива лауреати навсякъде могат да се видят,за съжаление.

# 475
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Влизам да питам как се обличат хората за кръщенка и виждам, че са ме замели..Явно някой  се в засвгнал на тема български традиции .
Поканени сме на такава през Април и до сега не съм била на кръщенка  в България.
Чувам, че квече се празнували като сватби.
Та се чудя като как да се облека за да не изглеждам нелепо.

# 476
  • Мнения: 5 832
Влизам да питам как се обличат хората за кръщенка и виждам, че са ме замели..Явно някой  се в засвгнал на тема български традиции .
Поканени сме на такава през Април и до сега не съм била на кръщенка  в България.
Чувам, че квече се празнували като сватби.
Та се чудя като как да се облека за да не изглеждам нелепо.
И мен ме заметоха. 😂 Единственото, което бих те посъветвала е да не си с твърде голи крака, все пак ще е в църква. Нагоре ако си с голи ръце може да метнеш един шал, или сако докато си в църквата. Винаги ми е правело лошо впечатление да видя разголени жени в църквата, дори на някои църкви има табели на входа за облеклото.

# 477
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Няма да е коктейлна рокля Simple Smile.
И без това ми се виждаше прекалено.

# 478
  • Мнения: 22 430
Ако имаш познати с малки деца в БГ, погледни снимки и ще ни стане ясно.
Виждала съм какво ли не... Включително и плетена рокля тип русалка на кръстницата в църквата.
Каквото и прилично и елегантно за облечеш, ще бъдеш добре.

# 479
  • Мнения: 3 269
На Кръщенето на втората ми дъщеря всички бяха супер неглиже. А аз много се бях постарала. Не искам бални рокли, ама чак по дънки да са всички включително и кръстницата.

Общи условия

Активация на акаунт