За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 284
  • 751
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 360
Моето се издрънча така в кошарата като беше на около 7 месеца, даже цицина стана. ЛЛ каза да следя също за повръщане и унасяне. Каза, че ако е ял скоро може и да повърне от това. Не се случи за щастие, но наблюдавайте 24 часа. След този случай остъзнах, че са доста “здрави” децата. Дано всичко е наред.
Благодаря, дано си права. Моята е на 8 месеца и е доста палаво дете, но това въобще не очаквах да се случи. Очите ми са все в нея, но не успях да я предпазят този път, за съжаление. Frowning1

Да не Ви плаша, но от колко други неща няма да можете да я предпазите за напред... проходят ли стават неудържими! Моят също е много див - ожулен нос, обърнат нокът... Само част от привилегията да си майка Simple Smile

# 481
  • Мнения: 5 468
Sunny, вероятно повръщането е било от преяждане. Не се шашкай, просто наблюдавай бебето. Случват се такива инциденти. Ох, аз по-добре да не пиша, че моят нон стоп си удря някъде главата. Той лази и се изправя из целия апартамент и е абсолютно невъзможно винаги да съм до него. Дори два пъти падна от спалнята, докато му сменях памперса. До него бях, само се обърнах да взема крем и той за секунди вече летеше от спалнята. Просто е абсолютно неудържим. Второто падане беше много страшно, защото се опря и изправи на преградата, която сме сложили на спалнята, и се претърколи от нея. Вече памперса го сменям, като когато посягам да взема нещо, го държа за крака, и пак едва го удържам. Просто е много силен и не стои на едно място.

# 482
  • Мнения: 4 660
Някой мазал ли е с Дектарин за гъбички?  Колко дена мазахте?

# 483
  • София
  • Мнения: 39 747
Макс до 5, но вече не помня.

# 484
  • Мнения: 433
Дактаринът е за май за над 12 годишни, питай педи според състоянието на детето да каже - най-сигурно Simple Smile

# 485
  • Мнения: 936
Някой мазал ли е с Дектарин за гъбички?  Колко дена мазахте?
Аз съм.мазала 3,4дни,още на 2 имаше подобрение.

# 486
  • Мнения: 1 134
На нас редовно го изписваха още като беше новородено детето. Мажех още 3-4 дена след изчезване на млечницата(мисля, че така и пишеше в листовката), а педиатър ни беше казал максимум десет дена.

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Преди малко бабата и дядото попариха леко китката на беба, докато й миеха ръцете на чешмата. 😕 Захласна се много, повърна от шок и беше голям шаш. Налагахме компреси с хладна вода, понеже не даде да сложим ръчичката под течаща. Не изглежда много лошо, леко розово е мястото и все пак, мога ли да сложа Павловича маз или Бепантен за подсичане? На Бепантена пише, че е за леки изгаряния, но никога не съм го ползвала с такава цел. Другото, което ме притеснява, е че постоянно си лапа китките и не ми се иска да я мажа изобщо там, но съм в чуденка. 🙁

# 488
  • Мнения: 151
Може да намажете мястото с мед.
Преди няколко седмици малката се подпря на радиатора, който много пареше в момента и се захласна от рев. Пипала го е стотици пъти преди това, но явно този път наистина беше много нагрят. Ръчичките й се бяха зачервили, намазах я с мед, поседя малко и започна да си играе после все едно нищо не е станало.
Дано всичко е наред 🙂
Преди малко бабата и дядото попариха леко китката на беба, докато й миеха ръцете на чешмата. 😕 Захласна се много, повърна от шок и беше голям шаш. Налагахме компреси с хладна вода, понеже не даде да сложим ръчичката под течаща. Не изглежда много лошо, леко розово е мястото и все пак, мога ли да сложа Павловича маз или Бепантен за подсичане? На Бепантена пише, че е за леки изгаряния, но никога не съм го ползвала с такава цел. Другото, което ме притеснява, е че постоянно си лапа китките и не ми се иска да я мажа изобщо там, но съм в чуденка. 🙁

# 489
  • Мнения: 2 352
Тъкмо,ако ги намажете с мед и после си ги сложи в устата ще е прелест. На колко е бебето? Аз не бих намазала с мед ръцете на бебе, което си ближе китки, пръсти и т.н. Медът е алерген.

# 490
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
За възрастни обикноврно краве масло помага много при изгорено, лично изпробвано безброй пъти. Ако е захранено детенцето и е въведено масло, не виждам проблем да се ползва, дори да си лапа ръцете после. Чисто кокосово масло вероятно ще свърши същата работа.

# 491
  • Мнения: 726
Момичета с какво почистихте детските  мебели?
Не ми идва на ума какво ще е това чудо, което хем да дезинфекция, хем да няма силна миризма, хем да е подходящо за мебели

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Life_is_love, идеята ти за маслата ми допадна. Mariq 94, brummmm е права за меда в моя случай. Само на 10м е и рано за мед още. Тя се събуди, беше весела, играеше си и изглежда нищо и няма. Явно сме се справили добре с компресите и не е била много попарена. Уж ходих на курс по първа помощ, барабар с бабата и дядото, но и тримата не помним с какво казаха там, че се маже. Само за течаща вода се сетихме в бързината.

# 493
  • Мнения: 2 352
Според мен можеш да сложиш Лансинох. Аз бих сложила Бепантен.

# 494
  • Мнения: 56
Здравейте, някой мазал ли е крусти с Bioderma Babysquam и има ли ефект? Аз мажа вече няколко седмици и забелязвам много леко намаляване на крустите.Thinking

Общи условия

Активация на акаунт