Отговори
# 45
  • Мнения: 2 429
Защо жените са пренебрегнати е ясно като бял ден. Защото тяхната роля в киното е сведена до навела скромно глава супер секси домакиня, която търпи два пъти по-възрастният й мъжът да й изневерява и да го няма не знам колко нощи, докато намира своето аз в поредния буламач на прехвален режисьор. Или - секси котенцето, с което изневеряват.
Пък вие ми обяснете, как така за не знам колко години така и не се намери друга жена да го спечели този оскар? Субективно мнение, друг път.
А пък доматите нямат значение само когато става въпрос за жена режисьор, иначе стой та гледай как въпросните кинокритици играят роля про номинациите.
И аз казвам Аман. И на мен ми дойде до гуша от тесногръди и захабени стари душици дето да решават кой какво можел или не можел. Ама не са познали. Колкото и да им е неприятно и да ги е страх, светът се променя.

# 46
  • Мнения: 36 482
Аз не се сещам за такъв персонаж във филм - навела глава секси домакиня с изневеряващ дърт съпруг.
Такова същество изобщо не съм виждала нито във филм, нито в реалния живот.

# 47
  • Мнения: 5 111
prolet_inchen, предлагам ти да заведеш дело за дискриминация, защото Стивън Кинг е допуснат да номинира филми за Оскари, а ти не си. Все пак той какво ли разбира?!
С това единствено целя да ти кажа, че няма значение според теб, мен, съседката, гнилите домати, Кралицата на Англия и т.н. кои филми заслужават, а има значение в случая единствено според Стивън Кинг кои са заслужилите филми. Явно някакви хора са решили, че неговото мнение си заслужава, пък твоето и моето не.
Това че за теб Малки жени е по-добър филм, не значи че действително е така.
И за да съм още по-ясна, аз не подкрепям me too движението и сродните такива, смятам за лицемерие жени, които доброволно са се издигнали по втория начин и към днешна дата са с милиони в сметките да винят само мъжете. В такава ситуация е ясно какъв е морала на мъжа, който използва положението си, но това говори достатъчно гръмко и за морала на жената която се е съгласила.

Представете си следващите номинации, с цел да са политкоректни - една за режисьор хомосексуалист, една за режисьор жена, една за режисьор транс сексуален, една за режисьор транс сексуален хомосексуалист, една за режисьор афроамериканец, една за режисьор от друга религиозна общост... опа, ми то не остана номинация за режисьор мъж... е, кво пък толкова, важното е да има разнообразие, съдържанието е прекалено дълбокомислено за съвременното общество Joy

# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Защо жените са пренебрегнати е ясно като бял ден. Защото тяхната роля в киното е сведена до навела скромно глава супер секси домакиня, която търпи два пъти по-възрастният й мъжът да й изневерява и да го няма не знам колко нощи, докато намира своето аз в поредния буламач на прехвален режисьор. Или - секси котенцето, с което изневеряват.
Пък вие ми обяснете, как така за не знам колко години така и не се намери друга жена да го спечели този оскар? Субективно мнение, друг път.
А пък доматите нямат значение само когато става въпрос за жена режисьор, иначе стой та гледай как въпросните кинокритици играят роля про номинациите.
И аз казвам Аман. И на мен ми дойде до гуша от тесногръди и захабени стари душици дето да решават кой какво можел или не можел. Ама не са познали. Колкото и да им е неприятно и да ги е страх, светът се променя.
Пълно с клишета. Не знам кои са със стереотипите, ама такива лозунги като горните ми писнаха ушите вече да ги чета и слушам.

# 49
  • Мнения: 30 802
Клишета ами! Всъщност киното е пълно с образи на "силни жени". Това с женичката у дома е някъде преди много десетилетия в киното, от ония с фризурите и перлите. Целия старуорс прекроиха, да стане феминистки, като се почне с оная с лилавата коса, дето е като майката на Джар-Джар Бинкс. Ся ще се окаже, че Бебе Йода е момиченце.

# 50
  • Мнения: 5 111
Ох, не ми напомняй за Междузвездни войни! Сагата си имаше силна женска фигура и преди!!!

# 51
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз съм сигурна, че е пълно с интересни филми и добри режисьорки, ама като няма желание да ги финансират, като ги тъпчат при награди за сметка на някакви бълвочи, какво очаквате....
Предпочитам дъщеря ми да гледа Мулан, то че няма да стане китайка или джедай е ясно, ама поне да види, че ако човек иска, може да постигне много неща. Току-виж някой ден станала пианист, или инженер, или пилот, и скрила шапката на мъжката конкуренция. И е имало жени-войни, и в момента ги има - чеченките например са много красиви и нежни в лице, а се бият наравно с мъжете. Израелките /също.
Донякъде си права по следната причина - повечето утвърдени режисьори са на етап, когато не работят за името си, а то за тях. А когато са работели за името си, жените са били пренебрегвани. Сега остава на жените да работят за името си, онези маститите по очевидни причини няма да са вечни.
За Мулан и жените-воини напълно подкрепям, да не говорим, че днешните войни не изискват кой знае какви физически усилия и една жена се вписва чудесно, ако не е отишла точно за да се скатава заради пола си.
Наскоро мернах по някоя тв "Небесното око", там Хелън Мирън беше полковник и решаваше дали безпилотни самолети да стрелят по една къща с хора
Да не забравяме мъжката солидарност - мъжете се подкрепят, ние жените - не толкова.

# 52
  • Мнения: 30 802
Ох, не ми напомняй за Междузвездни войни! Сагата си имаше силна женска фигура и преди!!!

Да, ама беше принцеса-политик, пипаше фино. А сега се опитват да прокарат наратива за жена-фронтовачка, която се бие редом с мъжете, че и по-добре от тях. Всички знаем, че не там е силата на жените.

# 53
  • Мнения: 36 482
По принцип, има някаква традиция (и тя е от около век, не е нещо ново) жените да стават снайперисти в армията. Ето една статия, с уговорката, че такива жени има и в други армии, не само в руската: https://www.vesti.bg/lyubopitno/lyubopitno/775-potvyrdeni-ubijst … na-snimka-6064405

# 54
# 55
  • София
  • Мнения: 19 249
Ето пример за жена, избрала нетрадиционна за онова време роля. А не да се търси на баницата мекото - само права, без усилия и жертви.

# 56
  • Мнения: 30 802
За онова време впрочем ролята може хич да не е нетрадиционна. Говорим за екстремни обстоятелства. Обаче кифлите в 21 век си представят, че войната е като на филм. Въобще не си представят обезобразяване, загубени крайници, истински риск за живота.

# 57
  • София
  • Мнения: 19 249
За онова време впрочем ролята може хич да не е нетрадиционна. Говорим за екстремни обстоятелства. Обаче кифлите в 21 век си представят, че войната е като на филм. Въобще не си представят обезобразяване, загубени крайници, истински риск за живота.
Това се случва И на мъжете, нали така? Но периодично се чуват призиви за връщане на казармата, и то от жени. Обаче само за мъжете, не съм чула да призовават да гледаме от Израел

# 58
  • Мнения: 30 802
Сещаш ли се защо за една нация е ОК да прати много млади мъже на смърт, но ако го направи с жените...не е добре.

# 59
  • Мнения: 840
защото едните са по-хора от другите разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт