ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 15

  • 39 428
  • 769
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 34
Здравейте, аз съм с 2 лапароскопия за премахване на ендо кисти и едно неуспешно инвитро. Сега ще правя опит със замразен трансфер (в момента нямам кисти). Днес ми изписаха таблетки естрофем като подготовка за трансфера. Сега като прочетох листовката видях че пише че ендометриозата може да се възобнови или влоши при приема им. На някой изписвали ли са му тези таблетки с доказана ендометриоза? Дали прием за период от 15 дни може да повлияе до такава степен?

# 631
  • Мнения: 3 902
Аз слагах вагинално естрофем до 8-9г.с. след раждането нямам нови кисти.

# 632
  • Мнения: 286
Аз съм пила. Пише така, защото естрофема е естроген, а той влошава ендометриозата. Естрогена си е нормална част от хормоните на жената така или иначе, за това не мисля, че за две седмици би имало драстична разлика. Аз не помня дали го пих и след трансфера, но ако съм го продължила е било за кратко. Освен това, ако има бременност, което ти пожелавам от сърце, тя ще се "погрижи" за заболяването 😁

# 633
  • Мнения: 266
Момичета, приключих тримесечен прием на Логест след лапаро с доказана еднометриозна киста.
Лекарят ми каза да го приемам, докато се реша на забременяване, но тъй като това няма да стане скоро, си мисля да не го продължавам. Имам чувството, че ми го изписаха ей така да има нещо, а принципно имам някои проблеми и в гърдите и гледам да избягвам хормонални препрати.
Говорих с наблюдаващия ме АГ, че лечението за ЕМ общо взето е с непридвидим резултат, но по учебник препоръчват 6 месеца. Как мислите, да го пия ли още? С него цикълът ми стана редовен (че беше се поразбъркал преди и след лапарото), но пък интересното е, че го понасям малко по-неприятно (което ме изненада, защото други хормони, които съм пила облекчават ПМС).  Утре трябва да почна следващата опаковка, ако реша да го продължа и сега съм в дилема.Така или иначе повече от 6м не бих го пила, та чудя се дали има смисъл повече от 3....

# 634
  • Мнения: 286
За мен приема на противозачатъчни не е лечение. Спирането на цикъла изцяло е евентуално лечение. Но противозачатъчните действат, докато се пият. Т.е нямат ефект след това. Така че няма никакво значение дали ще ги пиеш 3 или 6 месеца, при положение, че си решила така или иначе да ги спираш.

# 635
  • Мнения: 1 102
Здравейте, искам да попитам при ендометриоза болката само по време на цикъла ли е или може да се появява и извън него по различно време през месеца?

# 636
  • Мнения: 286
Може да се появява по всяко време.

# 637
  • Мнения: 805
След операцията и след Золадекса - съм всеки ден с менструални болки.

# 638
  • София
  • Мнения: 1 759
Аз и преди лапарото и след него и без Золадекс си имам такива болки,наподобяващи менструални нон стоп.
Ендометриозата ли е причината така и не разбрах.
Правени са ми всевъзможни изследвания,но полови хормони не.
Дали да не си направя се чудя.
Според доктора,който ме оперира хормоните нямали общо с тези болки🤔

# 639
  • Мнения: 2 074
Даяна потвърди ли се Ендо с епикризата?

# 640
  • София
  • Мнения: 1 759
Даяна потвърди ли се Ендо с епикризата?
Още не съм си взела епикризата,понеже ми се наложи да пътувам.
Така или иначе едната киста със сигурност беше ендо,което означава-ендометриоза,нали така?
Открити са и множество миниатюрни ендо лезии в корема,но доколкото разбрах от доктора ендото е 1-2 стадий.

# 641
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Мили, прекрасни момичета! Току-що погледнах, че съм писала в такава тема преди 9 и повече години. Тогава  дъщеря ми претърпя аборт поради ендометриоза. Направиха ѝ операция - имаше доста разсеѝки, които отстраниха, пи някакви хормони за 6 месеца, които дори не ѝ спряха цикъла. Мислеше да подават документи за инвитро, но не загуби доверие в лекарите и в медицината. Минаха няколко месеца и тя забременя. Роди прекрасно здраво момче, което скоро навърши 8 години. След него се появи още едно момченце - то пък точно днес става на 6, и една госпожица - почти на година и половина. Пиша ви специално, за да ви вдъхна кураж и позитивни мисли. Никога не се отчайвайте, вярвайте на лекарите и сбъднете всичките си мечти. Вярвам, че ни очаква една по-добра година! Светли и весели празници!

# 642
  • Мнения: 17 994
Чудесен пост преди празниците! Да са ви живи и здрави!

# 643
  • Мнения: 20
Момичета да ви попитам нормално ли е да ми се вие свят от инжекция Золадекс вчера ми беше първата и също така ми дойде и вчера цикъла.Лечението е назначено за 3 месеца поради ендометриоза на яйчника

# 644
  • Мнения: 127
Момичета да ви попитам нормално ли е да ми се вие свят от инжекция Золадекс вчера ми беше първата и също така ми дойде и вчера цикъла.Лечението е назначено за 3 месеца поради ендометриоза на яйчника

Да, нормално е.
При мен имаше замайване и понякога гадене. Добре, че сте за 3 месеца. Моето лечение беше 6 месеца и беше кошмарно.

Общи условия

Активация на акаунт