Аз ли съм кривата? Те ли са нагли и не благодарни?...

  • 16 034
  • 517
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 500
Абсурд, не знам дали си юрист, но наследници също могат да докажат, че не са полагани грижи и съдът да присъди, ако не целият имот, то поне части от него на някой от другите наследници.
И примери дадохме, за да си знае авторката, че тези договори имат много подводни камъни и нещата не са толкова прости, колкото изглеждат на пръв поглед.

# 391
  • София
  • Мнения: 24 839
Разбира се, че не е момина сълза, но ако беше дарила къщата без условия, както съветвате всички авторката, да я е изгонила отдавна.
А, не това е целта на бабата, която се оказва, че е отгледала мъжа от парче месо.
И друго-защо се търси разбиране и шетане, и готвене, и чистене от една баба, като в къщата с нея живеят двама здрави и прави индивида?

# 392
  • София
  • Мнения: 2 092
С какви е за бой авторката? Едно сговорчиво момиче, което за разлика от мниго съвременни мръзли, дето не умеят и едно яйце да опържат,и единствено уменията в секса са практикували и усъвършенствали,  е готова всичко от себе си да даде, за да й върви добре семейството. Ами не всички жени са кучки, има и такива, добри и услужливи. Как ли не я нарекохте, че и с куче я сравнявахте, за това, че изпитва привързаност към мъжа си. Като харпии сте, само да видите добро същество и веднага се хвърляте да го стъпчете и унищожите. А после душепотресно се тръшкате, че хората били станали много гадни.

# 393
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурд, не знам дали си юрист, но наследници също могат да докажат, че не са полагани грижи и съдът да присъди, ако не целият имот, то поне части от него на някой от другите наследници.
И примери дадохме, за да си знае авторката, че тези договори имат много подводни камъни и нещата не са толкова прости, колкото изглеждат на пръв поглед.
Наследниците няма как да докажат, че не са се грижили за нея, освен  ако не е оставена да бърка в кофите за боклук и да спи на улицата.
Не бъркай дарението, което е безвъзмездна сделка, с прехвърлянето "срещу издръжка и гледане".
Което е възмездена, като продажбата.
В случая, дори не се говори че има и други наследници-не е писала нищо за братя и сестри, нито за майка и баща.
Затова е излишно да се плаши "по принцип и традиция".

# 394
  • Мнения: 14 988
АбсурТ, за съжаление имам практика с такива стари злодеи и практиката на съда е в тяхна полза. Много трудно се изпълняват такива договори, много лесно се развалят. Нали свидетели доказват.
Аз силно се надявам случаят да не стигне дотам, но не можах да се стърпя да не предупредя. Нека авторката си има едно наум. Тази баба изобщо не е любяща, а изискваща, претенциозна  и е потенциално опасна за младите.
Нека да греша.
Викаш двама млади, ама те и дете имат. И единият млад помага на приятели, капризничи за пране, а един пакет захар не купува. Та хич не е розова ситуацията на авторката. Ако не го научи да помага, не я виждам по-нататък.

ПП Стана ми смешно- мъжът и вика "две жени в къщата, а аз да помагам".
Ти викаш "двама млади в къщата, а бабата да помага"
И все авторката е в уравнението Grinning

# 395
  • София
  • Мнения: 24 839
Пак стигаме до това-в кого е проблема?
Според мен-в мъжа.
Това, "2 жени в къщата, що аз да си мръдна задника", вещае цял живот блъскане на авторката, а като тръгне и на работа-жална й майка.
Дори и след като бабата си отиде.......

# 396
  • Мнения: 25 914
С какви е за бой авторката?
С това, че се опитва да угоди в готвенето. Не е длъжна да готви 3 -4 различни неща всеки ден. В майчинство е, да си гледа детето. Бабата не е саката, да си сготви каквото желае да консумира.
С това, че му слугува на капризите на този златен Ганьо.
С това че се е съгласила да живее и ремонтира дом на жена която не познава добре.

# 397
  • София
  • Мнения: 2 092
За бой са тези, които се възползват! Ако някой ти бръкне в чантата и ти отпъне портмонето със заплатата, ти ли ще си виновна?
За Бога, добротата стана толкова рядка, а вместо да се опитваме да я съхраним, все се намират такива, дето са готови да я натъпчат в калта...

# 398
  • Мнения: X
В цялата история ми убягна с чии пари се купува тая захар. Кой ходи да я купува разбрах.

# 399
  • Мнения: 25 914
За бой са тези, които се възползват! Ако някой ти бръкне в чантата и ти отпъне портмонето със заплатата, ти ли ще си виновна?
За Бога, добротата стана толкова рядка, а вместо да се опитваме да я съхраним, все се намират такива, дето са готови да я натъпчат в калта...
Не е луд който е изял баницата...

# 400
  • София
  • Мнения: 2 092
Ами то затова сме стигнали до това дередже българите, щото все до такива върхове на гениалността сме стигнали.
Интересно какво ти е мнението за корупцията и кражбите на властимащите, и дали и към тях би приложила тая премъдрост?

# 401
  • Мнения: 19 037
Бабата е виновна значи, че е подмамила младите невинни души като вещицата - Хензел и Гретел Simple Smile Ще падна под стола Simple Smile И защо са там те? Авторката с имоти по морето, мъжът перфекционист и голямата работа...но при баба е най-добре Simple Smile

# 402
  • Мнения: 25 914
Ами то затова сме стигнали до това дередже българите, щото все до такива върхове на гениалността сме стигнали.
Интересно какво ти е мнението за корупцията и кражбите на властимащите, и дали и към тях би приложила тая премъдрост?
Да.
Извинете за офф-а.
Скрит текст:
Народ от овце си заслужава съдбата. В деня на избори българина отива да пие кафе в мола, или на разходка в парка, или да копа на село...но не и да гласува, защото то нали те всички са еднакви, няма за кой да си даде гласа...И после те във властта са еди какви са...ами кой ги сложи там? 

Бабата е виновна значи, че е подмамила младите невинни души като вещицата - Хензел и Гретел Simple Smile Ще падна под стола Simple Smile И защо са там те? Авторката с имоти по морето, мъжът перфекционист и голямата работа...но при баба е най-добре Simple Smile
И аз недоумявам, как тази имотна жена се е завряла да слугува на хахаво бабе.

# 403
  • Мнения: 8 053
Корупцията е виновна.House Ако мъжът на Мини не беше толкоз корумпиран, нямаше да е на тоя хал горката.

# 404
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
Лошото е, че сега си го изкарва на бабата. Когато нея вече я няма, ще трябва друг да поеме.... Мъжа едва ли, та най-вероятно детето, което е тъжно.....
Има такива хора - вечните мъченици....

Общи условия

Активация на акаунт