ОСМИ клас преполови, зайците напериха уши

  • 28 063
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 7 640
За София за кога я спрягат тази ваканция? За след 5-ти ли? Или за преди? Чета "до няколко дни", ама това понятие няколко, нищо не ми говори.
Както всяка година. Вместо да е превантивна, чакат всички да се разболеят и натръшкат  Angry да не се нарушавал учебният процес.

# 181
  • София
  • Мнения: 11 733
Току що прочетох,че утре ще се решава дали в София да не се разпуснат учениците от 27.01 до 05.02.
Не знам доколко е достоеерен източникът,но ако е така  дали няма да удължат срока?
Разсъждавам на глас...
Иначе И моята щерка днес не се е почувствала добре в училище.Станало и студено,гадило и се.После пък ми казва,че имала усещането,че гърлото ще я заболи.
Като се прибрах погледнах гърлото и,спокойно е,няма температура,сигурно пет пъти а накарах да я измери,обаче очите и плуват някак,все е дно е болна.
Чудя се за утре какво да правя,предложих и да остане вкъщи,но не е щастлива,че трябва да ходим по лекари.То и аз де,в онзи бациларик да не стане по-зле.
Хайде наоплаквах се,дано не отпадна и аз за срещата!

# 182
  • София
  • Мнения: 2 768
ЕлиТ, Спунк, slavena, да се оправят децата по-бързо
И моята щерка в кюпа, утре няма да ходи на училище, много се надявам да е преумора, защото предната вечер си легна в 23.30 и много и се насъбра. Утре ще стане ясно.
Ali97 и моята се оплаква от гърло, ако е вирус ще да е същия. За лекар-аз сама ще отида за бележка, няма да в пускам там, че вероятността да лепне нещо е огромна.

Много желаещи за бой на аванта бре😆

А телетата си имат сериозна конкуренция по инат от овните. Моята е овца, както често се шегувам 😆
ЕлиТ, а близнаците лошо да не съм прочела😊

# 183
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 203
Точно от гърло се оплака първо дребния. Чак на другия ден вдигна Т. Уфф.
Тогава говорих с личната, пратих го, когато каза тя и се оказа стълпотворение. Час и половина е чакал. Той беше изумен колко хора има и как не пускат бременна поне да пита. Той ходи сам, а кабинетът и е в съседния блок. Аз бях на работа.
Днес било спокойно. Удължила му почивката до 31-ви + АБ.

То хубаво си говорите за бой на аванта, ама тия с 0 в ЕГН-то ще ти разкатаят фамилията, а си посегнал. Ей, изучиха се...

Звездица, аз писах, че не от зодииите. При наборът със сигурност е от гена, че и от името Crazy

# 184
  • Мнения: 4 109
И моята е с гърло и температура. Малката тъкмо и тя ми се оплака, че я дращи гърлото. И аз мразя това време.

# 185
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 682
И моите мъже са болни, ама от простотия. Малкия особено сутринта с хрема тръгнал с лятното яке - просто за вятър. Върнах го да си облече най-дебелото и се разсърди - щели да му се подиграват... Всички ходели по къси панталони и летни якета, за да има ваканция 🤔
Бързо да се оправят болните и да няма нови 🍀

# 186
  • София
  • Мнения: 2 113
Как се променя гледната точка с времето, а и с ролите. Като ученичка и ние се радвахме да губим час. Тогава нямаше грипни ваканции, имаше "дървени". На тях не помня да съм се радвала, защото трябваше да се прибирам вкъщи, а купонът беше в училище и в пансиона с приятелите.
Сега синът ми се е размечтал за грипната още от коледната ваканция...Мъчно ми става, че засега нищо не го привлича към училище. Прилични взаимоотношения със съучениците, никаква училищна култура и атмосфера, понякога спомене нещо с интерес от литература, философия или часовете с испанката...
Ако така си изкара и следващите години...аз ги броя за загубено време там. Сигурно няма да е все така.
Мисля, че нищо няма да загубим, ако един ден отидат на училище и няма предмети, а само задачи, социални игри и проекти. Поне да се научат да живеят в общество, че сега се избиваме, пречим или "си отиваме". На практика това образование, което поддържаме като общество, не ни ползва като такова.

Дано сме здрави вкъщи и до събота😀

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 4 417
Значи като ги видя с голите глезени и сдраните дънки и ми идва да ги ошамаря. Сигурна съм, че някоя женица ще ми е много благодарна. Angry

И мен така ме избива. Нашият още държи фронта, нали е метъл Wink Снощи обаче ми вика - дали ще ми ходи с навити панталони НА ПРОЛЕТ Wink 'щото ме знае как дудна, като видя някой сега в студа.

Много болни, ужас! Стискам палци всички бързо да се подобрят! Heartpulse
Мислех си, че чакат да обявят ваканция от 03.02., но ще е прекалено късно, затова 27.01.звучи разумно или 29.01., за да имат още 2 дни да дооформят оценките Rolling Eyes

# 188
  • София
  • Мнения: 532
Пожелавам бързо оздравяване на всички болни, малки и големи. Hug
Моето едвам успявам да го накарам да си обуе зимните обувки, а не кецовете. Но поне не ходи с голи глезени. Като видя някой така да се разхожда и направо ми става лошо. Но като се сетя и на нас едно време не ни беше студено Grinning

# 189
  • София
  • Мнения: 4 578
Добро утро и от мен!
Подхванали сте дрехите. Аз съм много убедителна. Преди два дни успях да я накарам да си сложи палто, а не пролетното яке. Но с кецовете нямам успех. Цяла зима е с тях. И то с ниските.
Син ми мнение няма, а и много мрази да му е студено, затова се облича и обува.
Ние сме на тема море. Миналата година той не дойде с нас, скучно му било. Сега и тя започва... Ходим сами, ММ не иска с хора. Ходим на забутани плажове и е нормално да им е скучно. Но ме е страх да ги пусна сами...

# 190
  • Мнения: 280
Жена ми я тръшна в понеделник, сина във вторник, мене ме удари в сряда, а дъщерята държа фронта до вчера и нея я свали - всички с температура 39-40, по 2 дни няма сваляне. Само с Нурофен и производни не става, та прилагаме комбинирани методи - ударни дози лекарства + чорапи и кърпи с вода/оцет. От вчера синът и жена ми са на антибиотици след второ посещение при доктора, правили са му и рентген, че той кашля най-много, за щастие всичко е чисто по дробовете. Не си спомням такова нещо и такъв грип - аз много рядко хващам някое вирусче, макс 1 път на зима и винаги ги карам на крак, но това чудо направо те смазва. Пазете се, че е страшно.
В този ред на мисли за мен е пълна малоумщина МОН да чакат половината ученици да окапят и чак тогава да обявят грипна ваканция - нали за това е такава превантивна мярка, да ограничат събирането на много хора на едно място и да предпазят максимално деца от разболяване.

# 191
  • София
  • Мнения: 4 578
Много лошо с толкова болни! Бързо да оздравявате.
И децата вдигат такива температури, към 40 градуса. Дано предните пъти са изградили имунитет.

# 192
  • Мнения: 4 109
И по трафика сутрин в ученическия час съдя, че има много болни деца. Улиците са празни, все едно е Коледа. И така от 2 дни.

# 193
  • Sofia
  • Мнения: 4 417
На мен ми трябва грипна от 3-ти февруари, не ме бийте Grin

Дъщеря ми сутринта звънна да каже, че приятелака ѝ я няма, но не защото е болна, а защото родителите ги е страх да не се зарази. Предполагам, че в малките класове доста родители разсъждават така. При големия всички са на линия.

Помня преди години пак един такъв вирус - аз и ММ се разболяхме, дето мен почти нищо не ме лови, страшно беше, особено пък при него Confounded

# 194
  • София
  • Мнения: 2 113
Може да я сложат от сряда до междусрочната.

Общи условия

Активация на акаунт