Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 40

  • 37 696
  • 740
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
А пък аз от опита си знам, че когато масата очаква нещо, то не се случва, и обратното  Simple Smile

# 226
  • Мнения: 18 612
Значи имаме някакъв шанс да влезем на 1,49 лв. както очакваше онази потребителка Simple Smile

# 227
  • Мнения: 840
Теоретично падането на валутния борд не би трябвало да е драма. На практика с оглед на опита ни ще ядем хурката. Аз обаче не вярвам това да се скучи скоро. Вече се започна как ще защитаваме лева до последно и т.н. Пък и всяко правителство гледа да крета някак си.

# 228
  • София
  • Мнения: 878
Значи имаме някакъв шанс да влезем на 1,49 лв. както очакваше онази потребителка Simple Smile
Tълпата винаги ще е прецакана- като се юрне населението да превалутира в евро, накрая вероятно ще е крайно неприятно изненадано и изяло тоягата не от посоката, която е очаквало.

Механизма ERM II допуска оставане на държава в него ако курса не играе с повече от 15%- никакви вариации над този процент няма да поиска никоя държава- няма право да го иска.
 Иначе казано забравете за 3 лева евро или 1.50-  интервала е сегашния курс +/- 29 стотинки иначе казано 1.67-2.25

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 10:15 от raptor

# 229
  • Мнения: 18 612
Ние четем, ама вие нещо не разбирате иронията в бързането да пишете поредни постове Simple Smile

# 230
  • Мнения: 3 301
Брокерите са по-жалки от бакшишите вече. Обадих се на един за определен апартамент и в следващите 3 дни бях залят от обаждания от негови колеги, включително събота и неделя, както и СМС-и от Имотека.
Това е някаква напаст. Като им вдигна, ми казват едно и също, че  знаели, че си търся еди какъв си апартамент. Питам ги откъде знаят, не казват, казвам им, че нищо не си търся и приключвам.
Обаче реших друго, следващите ще ги уговарям да ходя на огледи и няма да се появя, да се разхождат и псуват, няма отърване от тези кърлежи.

# 231
  • София
  • Мнения: 4 192
Такааааа
Идва момента и аз да се оплача.
Преди 10 дена харесваме много едно помещение. Отиваме на оглед, цената не се коментира, без ДДС е, трябва да го купим на фирма, за да се възползваме от данъчния кредит. За нас е ОК, преглъщаме комисионната на брокера на отсрещната страна в размер на 5 бона, че ни е отключил и на следващия ден потвърджаваме, че имаме сериозен интерес и предприемаме действия към капаро и предварителен договор. Но тъй като нямаме цялото финансиране ни трябват няколко дена за да сме сигурни, че ще получим финансиране. Ако цената е Х, ние имаме Х-60% и за останалото искаме да изтеглим потребителски кредит с ипотека. Миналата седмица минаваме през обслужващите ни банки и устно ни обещават малко над 3% в едната банка. Обаждаме се петък на брокера и казваме че сме ОК. Чакаме официалното писмо от банката днес или утре и в 10 часа звъним на брокера да се доуточним за часа на посещение, като споменаваме (не знам дали има връзка с последващите събитя) че ще вземем и адвоката ни за даване на капарото и подготовката на предварителния договор. В 11 часа полуваме обаждане от брокера с въпрос какъв е адвоката и да не вземе да прави проблеми Flushed Обясняваме му че е спокоен човек, дори не е специалист по имотите, просто го ползваме по всички наши дела. В 12 часа полуваваме обаждане, че някакви други хора били минали и капарирали преди нас.
Не го пиша да се оплаквам, а просто да покажа с какви професионалисти имаме работа. Аз поне бих вдигнала телефона (и с риск да помислят че ги натискам) да кажа : Така и така има други желаещи, ако ще действате, сега е момента.
Здраве да е....

# 232
  • Мнения: 25 788
Майната му, не е било "вашето". Такива са  за жалост тази групичка, брокерите. Уплашили са се от адвоката ви, защото явно прибират комисионните си без да декларират и стотинка.

# 233
  • София
  • Мнения: 4 192
Ти си седмата или осмата, която го казва, че не е било нашето.
А за адвоката и моя мисли така, обаче го проверихме предварително по кадастъра и беше чист, не виждам какво може да ги уплаши

# 234
  • Мнения: 25 788
Ти си седмата или осмата, която го казва, че не е било нашето.
А за адвоката и моя мисли така, обаче го проверихме предварително по кадастъра и беше чист, не виждам какво може да ги уплаши
Тези 5 бона дето ще вземат, не ги декларират. От там се плашат от присъствие на юрист. Още повече такъв който не е по имотите. Притеснили са се, да не стане по голям проблем, защото всичките си комисионни взимат под масата. Това е. Нямам друго обяснение.

# 235
  • София
  • Мнения: 4 192
Не знам, не вярвам да е това, все пак всички знаем, че работят под масата, а ние се съгласихме с неговите пари.

# 236
  • Мнения: 25 788
Не знам, не вярвам да е това, все пак всички знаем, че работят под масата, а ние се съгласихме с неговите пари.
Майната му, и толкова.

# 237
  • София
  • Мнения: 4 192
Знам че си права, ама ми е тегаво Head Band

# 238
  • Мнения: 9 891
На мен винаги брокери са ми давали фактура

# 239
  • Мнения: 5 643
Затуткали сте се, ако е бил атрактивен имот. И сте тръгнали с адвокатите напред. С една дума, подценили сте ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт