🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 14 (Тема 3)

  • 45 645
  • 1 059
  •   1
Отговори
# 960
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Малката Джулка прецака другите, затова спечели тя. За Тодор ми е жал, дори още от ББ. Той е бил презадоволено и обгрижвано дете, на което много му е липсвала майка му. Едно цяло изречение не може да състави вече, алкохолът го е съсипал. Но ми е симпатичен, не е лош човек.
Никому неизвестната Пепа беше безличен участник.
Гергана я харесвам много. Малко прекали с корекциите по лицето си в последните години, но доста хора не приемат, че срещу гравитацията не можеш да противодействаш. Представи се хубаво и като домакиня.
Чичко певец едва го познах. Жалко за това, в което се е превърнал - недоволно старче с логорея.

# 961
  • Мнения: 7 848
Хубав жест на Гергана, но защо си е присвоила писалките на Людмила?

И аз върху това разсъждавам.
В МК на 4 тия етаж има стая нещо като мини музей, но всичко вътре бе заключено в стъклени витрини.
Дори да се се докопала до ключ от секретарката нали ще остане празно място.
Освен да е много добро копие.
А ако е имала достъп до тези витрини от комитета по култура, значи "работата" дето вършеше с министъра не е слух.

# 962
  • Мнения: X
Писалките според мен са на Министерството на културата. Не са част от наследството на Тошко, че да му се връщат.

И мен ме загложди как тези писалки са попаднали в Гергана. Но е възможно да е знаела, че тези писалки са в Министерството на културата от времето, когато е работила там и сега да е се свързала със самото министерство и да ги е поискала за подарък на Тодор. Или да са ѝ подарени от времето, когато е работила там и тя сега ги пре-подарява...

# 963
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Сега сигурно ще се втурнат да я разпитват за тези химикалки и ще се разбере. Дори не мога да допусна, че ги е присвоила.

# 964
  • Мнения: 1 673
Може би са нови писалки, просто ползвани на същото бюро? Едва ли ще седне да се изложи утре да я нарекат "крадла". На мен пък сега ми е интересно как ли е изглеждало бюрото? Тревненска школа дърворезба или внос от СССР?

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 21:35 от Маpи

# 965
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Много се заиграхте с тези писалки. Предполагам не си ги е свила, а спазвайки някаква процедура, е спомогнала вещите да попаднат на правилното си място.

# 966
  • Мнения: 1 463
Гергана беше близка на тогавашният министър на културата, та може той да й ги е подарил.
Впрочем Людмила Живкова е била изключително умна и неособено благоразположена към режимът.
Добре, че е била тя, че и едно НДК нямаше да има, но да не спамя.

# 967
  • Мнения: 12 004
Гергана е присвоила тези писалки! И е много глупава! Поне  да му ги беше дала тайно, а не пред цяла България!
как ги е присвоила? Може ли по - подробно? Стана ми интересно!

# 968
  • Мнения: 2 015
Подозирам, че писалките са подарени на Гергана, която ги е ползвала в кабинета на Людмила Живкова, който по стечение на обстоятелствата е бил и неин. Един вид енергията на Людмила през кабинета до писалките и при Тодор.

То бая номенклатура се извъртя от времето на Людмила до Гергана/ има няма някакви си 40 години/ в тоя кабинет. Как тия писалки са устискали да останат чак досега се чудя?! И с какво Гергана е повече/ за глас спор няма/ от всички минали през това бюро, че  са станали нейна собственост?

# 969
  • Мнения: 28 464
Като цяло седмицата мина интересно! Но вечеря АУА нямаше... Джуганито много ме разочарова с лъжата и не исках да й дават плаката!
На Гергана ястията не бяха съчетани добре, катък с морски дарове и риба! Тошко, милия нито може да готви, нито да говори, та той едно цяло изречение с повече от три думи не може да каже! Пепи не ми се коментира, тиква, до тиква, а Стоянчо, язък му за демокрацията, останал си е на ниво 77 година, забит комсомолски секретар!

# 970
  • София
  • Мнения: 14 672
Гергана е присвоила тези писалки! И е много глупава! Поне  да му ги беше дала тайно, а не пред цяла България!
как ги е присвоила? Може ли по - подробно? Стана ми интересно!
Е, няма как да се озоват у нея без присвояване. Всички тези нещица си имат инвентарни номера и са притежание на институцията.
Едва ли, обаче Гергана е толкова проста, че публично да обяви, че е гепила оригинална вещ. Предполагам са някакви реплики.

# 971
  • Мнения: 15 204
Скрит текст:
Подозирам, че писалките са подарени на Гергана, която ги е ползвала в кабинета на Людмила Живкова, който по стечение на обстоятелствата е бил и неин. Един вид енергията на Людмила през кабинета до писалките и при Тодор.

То бая номенклатура се извъртя от времето на Людмила до Гергана/ има няма някакви си 40 години/ в тоя кабинет. Как тия писалки са устискали да останат чак досега се чудя?! И с какво Гергана е повече/ за глас спор няма/ от всички минали през това бюро, че  са станали нейна собственост?
Това е мистерия, но не вярвам да ги е откраднала, въпреки, че първосигнално минава през ум..
Наистина е минало много време и си е за чудене как са останали в кабинета. Ще се разбере, като тортата на Джулка.
Напълно е възможно да са реплики.

# 972
  • Мнения: 1 463
Че те цялата държава си разделиха/поделиха/подариха, пък някакви писалки Simple Smile

# 973
  • Мнения: 2 015
Утре бас държа, че на страниците на таблоидите ще има новина. Ще нахраним пак някое журналистче.

# 974
  • Мнения: 168
Тошето..има га и като Бин Ладен.В профила му във фейса са.


Не Бин Ладен, а Фидел Кастро, комунист, министър-председател на Куба от 1959   до 2011 г.

Общи условия

Активация на акаунт