НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 133

  • 39 379
  • 760
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 18 542
Мишките как понасят кетогенните диети, не ме интересува, важно ми е как се отразяват на хората. Аз не съм мишка.
Значи трябвало голямо изследване преди да препоръчат такива диети, а препоръчваните от години нискомазнинни и ниско калорични, дали са ги тествали? Спойлер - не не са. Нито препоръките за необходими количества сол или витамини или минерали и изобщо каквото и да било друго. Смукали са си всичко от пръстите.

# 361
  • Мнения: 14 966
И аз имам бадемов тахан и бадемова паста. И сусамов тахаан, той е полезен , ама натюр е най-гаден. И орехов имам. Държа в офиса по едно бурканче, ако не си нося храна, и ми пригладнее, хапвам по две-три лъжици. Много засища. Знам, че не е много редно, ама така не се надува стомахът, а и калориите не са много, защото замества едно основно хранене.
Аз и тиква много обичам. Днес си изпекох и с кокосово масло и канела и направо се надумках. Хич не съм стриктна, но поне изключих всякакви захари и бобови, и хлябове. Вече не ме влече.
Постепенно ще изчистя храненето, че бях се вкопчила и много ме беше яд, че не свалям. Сега съм си на моите кила, ако сваля, добре, основно ми е целта като при Миоки, да ми минат разни болежки ставни. Да видим.

# 362
  • Мнения: 39 370
Тайс, пробвай печена тиква в добавка с маскарпоне или заквасена сметана. Аз, дори съм мазала тиквата с масло и сусамов тахан.

# 363
  • Мнения: 14 966
Тиквата е анатемосана по АУ. Joy
Ама този слаб сезон откъм полезности, то остава и тиква да не ям. Радвам се, като намеря белена и веднага грабя. Ми да си кажа за зеленчуците- купих едни чушки преди ДВА месеца. Още стоят, нищо им. Като че ли са порцеланови. Flushed. бях ги забравила в едно шкафче, днес ги открих. За доматите - същата работа. Тиквички мятам веднага, че там пък гният. Много, много беден сезон откъм зеленчук. Взех от Лидл един магданоз, ми той мутант , още стои и му се чудя да хрупам ли, или да Фърлям. Франсоаз редовно я чета, като каже чисто, боклук , ми какво чисто , направо не знам. Само месото уж го купувам от една реномирана месарница, другото е..... ММ ми хваща пъстърва , поне това два пъти седмично лапам и е прясно уловена, но как е хранена, отделен въпрос.
АУ казва 4 пъти мръвки седмично, та все броя някак , ама няма как да стане. Иначе яйцата стават мноого.
А кетоза ми звучи зловещо, честно .Blush

# 364
  • Мнения: 27 549
Ах, не знаех, че по АУ месото е ограничено до 4 пъти седмично ... Joy

# 365
  • Мнения: 14 966
Ах, не знаех, че по АУ месото е ограничено до 4 пъти седмично ... Joy
Аз съм в групата, за да гледам резултати и да се вдъхновявам, та там си е в общата инструкция за сваляне. За задържане не съм чела, че нали. Да разбера ще работи ли при мен. Ми то 4 пъти месо, 4 пъти риба и после кво става, не знам. ЯЯЯйца.
Аз затова тук съм си комфортно с вас.

# 366
  • Мнения: 2 485
Това е от мен днес. Плюс 2 кюфтета от свинско, които не съм включила, защото не им знам нито грамажа, нито нищо и няколко хапки пилешко печено с кожата.

Днес ядох повече количество, а сякаш мога да ям и още.

П.п. реших да ви споделям за известно време тези графики, защото така се чувствам по-мотивирана. Наистина искам да вляза отново в тялото, което харесвам.

# 367
  • Мнения: 18 542
Тия 53гр ВХ ми се струват малко множко. От какво са?

# 368
  • Мнения: 3 010
Аз се чудя между чудесен пухкав омлет със сирене и домат и любимото пиле със сметанов сос. Малко се тревожа да не прекалявам със сирене. В периода на най-ударно сваляне, каква беше/е вашата политика спрямо сирене ?

# 369
  • Мнения: 2 485
Миоки, от плодове основно. Едно киви, една мандарина и една мини ябълка. Другите да пренебрежимо малко от свинско и пилешко.
Всъщност днес изядох три малки плода авокадо, а на него му показва 11 В на 100 грама. Дали е наистина така? Ще потърся в интернет.

# 370
  • Мнения: 2 055
За авокадото сигурно е вярно,  но с киви,  мандарина и мини ябълка,  мисля че приложението не ти е отчело вярно вх. Според мен са повече.

# 371
  • Мнения: 18 542
Не е препоръчително да се ядат плодове. Прекалено много фруктоза, особено ябълките. Знам, че някои ще кажат, че всеки си изгражда режимът според неговите разбирания, но все пак да кажа.
Фруктозата скапва черния дроб, дори да не вдига инсулина много.

# 372
  • Мнения: 2 485
Точно това си мислех днес. Как е по-добре да набавя някакви В (кърмачка съм) - дали от плод (заради фруктозата), или от нещо друго. Но какво?
Всъщност нападнах плодовете днес, защото ми се появи хрема и реших да набавя някой друг витамин Grinning

Лулу, защо мислиш така? Общо плодовете ми дават макс около 30 В. И още двайсетина от авокадото.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 20:05 от little afternoon

# 373
  • Мнения: 2 055
Щом кърмиш,  яж си и плодове,  щом ти се ядат. Има време за диета,  като поотраснете малко...  като проходи и ти търчиш подир човечето,  ще си върнеш желаната форма.

# 374
  • Мнения: 18 542
Ако нямаш здравословен проблем като висок инсулин, може да хапваш по някой плод от време на време, иначе не виждам полза за кърмачка или не. Протеини и мазнини са нужни на тялото да изгражда тъкани и клетки, не ВХ.

Общи условия

Активация на акаунт