НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 133

  • 39 379
  • 760
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 22
Irina Sokolova, благодаря за пояснението!
До какви колечества си позволяваш на ден от тях? А прясно и кисело мляко приемаш ли ежедневно?

Прясно и кисело не само, че не приемам ежедневно, но и е само инцидентно. От другите не съм си сложила ограничения, но поради високата им масленост някак си не мога да прекаля. Но сигурно не минавам 100-150 грама дневно.

И да сложа и едно дневно меню за днес: Закуска - кафе със сметана /30 %, червената лидълската/, 2 варени яйца и едно триъгълно топено сирене; Обяд - свинска вратна пържола и салата зеле - моркови; Вечеря - един бъркоч от риба тон, варено яйце, майонеза и каперси с чаша бяло сухо вино; Нетните въглехидрати са не повече от 10-12 грама.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 14:57 от Irina Sokolova

# 391
  • Мнения: 5 353
Да споделя и аз моите "макроси"/ Ситеинта едно варено яйце, четвърт авокадо, няклко резена синьо сирене. На обяд - гъби с масло, варено  яйце, чедър около 100 грама,  червени чушки шечени на салата със зехтин, две пълни лъжици маскарпоне. Според моите неточни изчисления, имам до тук 84 гр. мазнини, 37 гр. протеини и 13 гр. въглехидрати.  Довечера мога и изобщо да не ям, но май трябва да докарам към 120 грама мазнини, така че може би ще хапна .

# 392
  • Мнения: 5 080
Ако не си гладна не се тъпчи, заради сметките

# 393
  • Мнения: 27 549
На мен са ми множко такива количества чедър...А синьото сирене ми е добавка, не се разбира "няколко резена" какво количество е?
Наистина, ако не си гладна, по-добре е да не ядеш или да хапнеш нещо малко.

# 394
  • Мнения: 18 542
И на мен ми е много 100гл. Повече от 30-40 не изяждам на едно хранене.

За по-горното меню, майонезата, ако не е домашна или поне да пише, че е със зехтин, не с рапица или друго олио, не е добра храна.

# 395
  • Мнения: 17
Някак ми е невъзможно да сведа въглехидратите до под 20 г. и, ако има някакви тънкости, които ми убягват, моля да ги споделите. Храня се 4 пъти, но с малки порции. Ето го менюто ми за днес:
Кафе със сметана и после още 3 с мляко и с по 1 подсладител;
Закуска: 1 яйце, 2 парчета кашкавалено роле, 1 ч. л. гхи, 5 маслини, 1/2 краставица;
Обяд: салата айсберг, краставица, маслини, 1 яйце, бри;
След обед: 1/2 чаша берита със заквасена сметана, шепа ядки - бадеми, лешници, орехи;
Вечеря: 1 скумрия
Порциите напълно ме засищат, даже накрая ги дояждам насила. Винаги съм се хранила по 4 пъти на ден и при по-големи интервали между храненията ми прилошава.
Ще съм ви благодарна, ако споделите мнение как ви се струва всичката тази храна.

# 396
  • Мнения: 18 542
Протеините ти ми се струват малко.

# 397
  • Мнения: 17
Протеините ти ми се струват малко.
В АУ се твърди, че протеините се превръщали в захар...

# 398
  • Мнения: 1 346
IrinaSokolova, благодаря за изчерпателния отговор!
Доколкото разбирам се гарнира протеин с мазнини на 1 хранене, за да се усети засищане. Веднага приложих идеята за вечеря-няколко сухи телешки кюфтенца ги гарнирах с няколко джумерчици със сол и 1 морков......никак не ми е зле в момента Blush
Прясното мляко ще го огранича на мах, за да постигна първоначалното сваляне на килограми, което имах като почнах режима, вдигнах млякото и спрях процеса Blush

# 399
  • Мнения: 2 570
Фиона, протеина се превръща в захар ако е в излишък. Трябва да се намери точната доза.

# 400
  • Мнения: 18 542
Протеините ти ми се струват малко.
В АУ се твърди, че протеините се превръщали в захар...
Превръщат се, обаче процесът не е спонтанен, а възниква при нужда. Ако нямаш недостиг на глюкоза в кръвта /хипогликемии например/, вероятността е малка.

Протеините са много важни за изграждане на кожа, кости, хрущяли, тъкани , мозък изобщо цялото тяло. Приоритетно ще отидат за тези неща и в глюкоза ще стане евентуално само излишъка при това ако е системен и в големи количества и нямаш друг източник на енергия като мазнини например.

Имам чувството, че нарочно се насажда страх у хората от протеините, ате са изключително важни и необходимостта от тях се увеличава с възрастта.

# 401
  • Мнения: 27 549
Какво е джумерчици? Stuck Out Tongue Winking Eye Blush

# 402
  • Мнения: X
Някак ми е невъзможно да сведа въглехидратите до под 20 г. и, ако има някакви тънкости, които ми убягват, моля да ги споделите.


Аз, доколкото си спомням /от приложението, което вече не използвам/, при зададени 15% въглехидрати, което си влиза в low carb на режима, като грамаж са били поне 50гр. Не казвам, че е нужно и при теб да са толкова, ти си знаеш, но за 20гр. ми се струва, че едва ли не само листни зеленчуци трябва да се оставят Thinking

# 403
  • София
  • Мнения: 5 547
Пръжки.

# 404
  • Мнения: 17
Някак ми е невъзможно да сведа въглехидратите до под 20 г. и, ако има някакви тънкости, които ми убягват, моля да ги споделите.


 за 20гр. ми се струва, че едва ли не само листни зеленчуци трябва да се оставят Thinking
Именно! Но нали, ако целиш отслабване, трябва въглехидратите да са сведени до минимум. Всъщност, ако въглехидратите са, например, 50 г, но като процентно съотношение са малък дял от храната ти, дали ще се случи отслабване?

Общи условия

Активация на акаунт