НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 133

  • 39 591
  • 760
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 696
Това го мажа върху домашно филе или краставица и си го слагам на по- дебел слой

# 691
  • Мнения: 548
Има едно бадемово мляко на олимпус.  Добре изглеждат съставките, единствено слънчогледовият лецитин ми е съмнителен. Няма захар или подсладител. Мога да снимам...Дали е що годе полезен  този продукт.

# 692
  • Мнения: 1 696
Има едно бадемово мляко на олимпус.  Добре изглеждат съставките, единствено слънчогледовият лецитин ми е съмнителен. Няма захар или подсладител. Мога да снимам...Дали е що годе полезен  този продукт.

Чак пък полезен.
 Аз съм си правила бадемово мляко, много е хубаво и вкуса му е доста по-различен от Алпро. Стои едно плътно, като течна сметана и вкус на бадем, но си има въглехидрати. На останалите членове от фамилията без захар изобщо не им хареса.

# 693
  • Мнения: 18 542
Гледам състава първо и след това хранителната стойност. Ако има съставки, които ми е трудно да прочета или трябва да питам гугъл какво са, директно отива в графа "не става". Същото важи и за неща със състав по-дълъг от 3-4 съставки. Това изключва сигурно 90% от нещата в супермаркета.

Тези крема-сирена не са най-доброто нещо, но за от време на време стават.

# 694
  • Мнения: 1 435
Споделете рецепта за 90 секундно хлебче, моля. Не съм правила никога.

# 695
  • Мнения: 2 485
По-скоро оризовките не се вписват в режима. А не Филаделфията.

# 696
  • Мнения: 18 542
Не "по-скоро" ами изобщо не се вписват. Не стига че са чист въглехидрат, ами и "junk food". Съжалявам...

# 697
  • Мнения: 31 391
И аз не бих яла оризовки.

# 698
  • Мнения: 822
А това хранене вписва ли се в режима? Има ли нужда от корекция?
закуска - 4 белтъка и 40 гр сирене на тиган, 1 авокадо
обяд - 100 гр риба, 150 гр зелен боб на пара + 20 гр масло
вечеря - 100 гр кюфтета на фурна от свинско, 60 гр червено вино и 1/2 домат със зехтин
А скаморца и чедър общо около 60 гр с 100 мл. червено вино?

# 699
  • Мнения: 5 086
Яйцата се ядат цели, мазнините са в жълтъка. Белтъци се отделят за високо протеинови ниско мазнинни режими, а този тук не е такъв.

# 700
  • Мнения: 822
В жълтъка има арахидонова киселина, която не искам да консумирам. Само по 1 бр. на седмица.

# 701
  • Мнения: 2 485
Добре, но без жълтъците в това меню ми се струва, че е високопротеиново, а не високомазнинно. Засичала ли си колко са В/М/П?

# 702
  • Мнения: 822
Не съм засичала. Може би трябват още М, защото е видно, че В от това на къде по-малко не искам да падат. Протеините също мисля, че са ми оптимални. Важното е, че не изпитвам глад, дори не винаги ми се яде.

# 703
  • Мнения: 18 542
А това хранене вписва ли се в режима? Има ли нужда от корекция?
закуска - 4 белтъка и 40 гр сирене на тиган, 1 авокадо
обяд - 100 гр риба, 150 гр зелен боб на пара + 20 гр масло
вечеря - 100 гр кюфтета на фурна от свинско, 60 гр червено вино и 1/2 домат със зехтин
А скаморца и чедър общо около 60 гр с 100 мл. червено вино?
К'ви са тия белтъци?!? Най-полезното от яйцето не ядеш. Белтъците са гола вОда. Мазнините са в жълтъците. Няма да ти качат холестерола, ако от това се притесняваш.
Значи не ядеш жълтъци, ама вино пиеш... Сори, ако звуча рязко, ама се възмутих, чесно!

Какъв ѝ е проблемът на архидоновата киселина?

# 704
  • Мнения: 2 752
Аз правя по тази рецепта, дамата от чийто профил съм го видяла има много сполучливи предложения:


Ако използваш кокосово брашно сместа трябва да е по-рядка или да печеш по-кратко, защото е по-сухо после хлебчето. Не, че като му мацнеш от гръцкия йогурт не става трепач, ама да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт