Инвитро с донорски яйцеклетки в Биотекском, Киев - тема 2

  • 78 082
  • 776
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 512
Искра, в моето семейство няма предистория със сърдечни проблеми нито по бащина, нито по майчина линия, но аз имам хомозиготна мутация в гените за тромбофилия. Това означава, че съм наследила по една дефектна половина на този ген и от двамата си родители.

Доколкото аз зная, при болести като астма, диабет, алергии и др., проявлението им зависи от начина на живот - среда, начин на хранене, замърсяване, движение и др.

Бях така добра да питам Виктория специално за твоя въпрос и да ти напиша какво ми отговори тя. Ако отговорът не е достатъчен за теб, моля пиши й вместо да се заяждаш с мен. Благодаря.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Миличка, тя не се заяжда с теб, просто изказва притеснения и дава съвет, ако има възможност, да се получи инфо. Едва ли го прави с цел заяждане. Тонът тук винаги е бил хубав, нека не разваляме темата, още повече, че вече имате здрави и хубави бебчета и съм сигурна, че ще им дадете нужната грижа, за да продължат да растат здравички.

# 77
  • Мнения: 1 680
Аз пък мисля, че ако една жена  иска да дари ( и да и се плати), какъвто и въпросник да попълва, дори да знае за някое заболяване в рода им, ще напише, че нямат...Било в Украйна, било в БГ, или пък другаде😕
Аз например също незнам почти нищо за роднините си по бащина линия, понеже отношенията са прекъснати преди повече от две поколения😕
При мъжа ми положението е още по-загадъчно- съвсем пък не знае за едната страна😕
Сега особено, както са се пръснали родовете по света, половината не се и познават...
Дано всички- и децата ни, и ние- сме здрави!😊

# 78
  • Мнения: 574
Жената търси информация ,неможе на всеки лекар да обяснява ,че децата са от Донор.Та такъв въпрос го задава всеки при преглед и   то  е  втория ,първия е от какво се  оплакваш.И някой ,има ли информация за китайските пациенти ,отказан ли е приема им ?

# 79
  • Мнения: 1 680
Аз много добре разбирам защо търси информация, и мен отдавна ме вълнуват подобни въпроси.
Затова ходих и на фетална ехокардиография, понеже не знаем нищо за рода на донорката.
Но и аз, въпреки че не съм зачената с ДЯ ( поне доколкото знам😂), пак като ме попита лекарят казвам, че не зная. Защото си е така.
По-добре, ако има съмнение за нещо, да го провери, отколкото да разчита на това, че в рода нямаме такова.

# 80
  • Мнения: 15
Изчетох темата и останах с впечатление,че всички сме минали през много неща,ситуации,драми и доста клиники.
Чета за неуспешни опити и мъки с години по български болници, спомням собствените си.
За сега имам един въпрос към момичета успели в биотекс и момичета с които бяхме заедно в Нью лайф клиника в която нито  успяхме нито нямаше уж гарантирани ембриони за втори опит.Поне историята ми е такава.в коя Българска клиника ще получите информация за заболявания в семейството на донорката като се има впредвид че яйцеклетките неизвестно откъде се закупени .
Извинявам се,понякога такива безмислици се получават след "намесата" на авторедактора Disappointed Relieved

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 14:23 от aleksandrovadaniela

# 81
  • Мнения: 574
Пухче ,включвай се ,много е полезно за в бъдеще да се знае какво трябва да се прави . Успех момичета !

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 433
aleksandrovadaniela, какво значи НИТО НЕ УСПЯХМЕ, може би си искала да пишеш НИТО УСПЯХМЕ? В Ню Лайф има ли забременели с донорски Я от Украйна, защото честно казано аз до сега не съм срещала? И много странно, дават ти 8 Я и накрая само 2 се оплодили - поне така беше с мои приятели. Сега са в Стара Загора, дали са им 6 Я и всичките са оплодени, април ще правят трансфер. Та нещо тая клиника Ню Лайф не ми е по сърце, а доктор ти Претрова пък съвсем.

# 83
  • София
  • Мнения: 7 512
От бременните в момента има поне 2 момичета, които са с предишни неуспешни опити в Ню лайф. Писали са в предишната тема.

Няма нищо общо между замразените яйцеклетки в Ню лайф (те работят с First Egg Bank) и свежите яйцеклетки в Биотекском. Аз лично съм си писала с first egg Bank и те даже ми бяха дали достъп до базата данни.

Ако потърсите информация, ще видите че успеваемостта със замразени яйцеклетки е доста ниска. Защото замразяването на 1 клетка е рисково, освен това няма как да се определи качеството на яйцеклетките, преди да се оплодят.

# 84
  • Мнения: 16
Жената търси информация ,неможе на всеки лекар да обяснява ,че децата са от Донор.Та такъв въпрос го задава всеки при преглед и   то  е  втория ,първия е от какво се  оплакваш.И някой ,има ли информация за китайските пациенти ,отказан ли е приема им ?
Според мен, коментар относно китайците е излишен, защото разпространението на вируса не зависи от националността. Никой не знае, дали си била последно време в някоя от азиатските държави... Виж, какво става, хората умират по целия свят и не само китайците. За съжаление никой не е застрахован срещу това

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 14:30 от vikitudzharova

# 85
  • Мнения: 574
Когато ти предстои да отидеш на място с азиатци ,се замисляш какво може да се случи ,като се има предвид създадената ситуация.                                            Някой бил ли е на терапия Естрофем  ,прием 4таблетки на ден .Пиеш 2табл.   седем сутринта  и 2табл.в седем вечерта ?

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 433
EL777,  просто се зареди с маски, ако се притесняваш.

# 87
  • Мнения: 1 680
Не вярвам в клиника с такава репутация и организация да не са помислили също за това, и да не са взели мерки...Дали  биха рискували и собственото си здраве?
Или само ние тук сме умни...?

# 88
  • Мнения: 7 898
Когато ти предстои да отидеш на място с азиатци ,се замисляш какво може да се случи ,като се има предвид създадената ситуация.                                            Някой бил ли е на терапия Естрофем  ,прием 4таблетки на ден .Пиеш 2табл.   седем сутринта  и 2табл.в седем вечерта ?

Здравейте на всички, за сега само надничам и гледам повече да чета, че има доста неща да науча.
Аз съм на 5х2мг Прогинова ( което е естрадиол) и гледам да го вземам по една таблетка на 3-4 часа.

За тези които се чудят за потенциалните болести при донорските, клиниките не ви ли предоставят информация за здравето на донорката?

# 89
  • Мнения: 574
Само аз май  вземам по -две таблетки  ,така  си и мислих ,че  трябва да се консултирам с AG .

Общи условия

Активация на акаунт