Инвитро с донорски яйцеклетки в Биотекском, Киев - тема 2

  • 78 195
  • 776
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 898
Не е необходимо да вземате повече, ако нямате нужда. При мен дозата беше висока тъй като ендометриума ми беше много тънък и едвам го докарвам до 6,5 мм. В началото бях на 2х2мг но в последствие ми я увеличиха на 5х2мг. Отгоре на това през ден съм на лепенки естроген 2х100.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 433
G.Savova, нямаш ли странични реакции. Аз от естрофема ставам много зле, ама много.

# 92
  • Мнения: 7 898
Получавам сърцебиене и стягане в гърдите, за това и ми предписаха Инхикса ( това май е клексан или нещо от сорта) и аспирин. Стомаха ми тотално се разстрои и постоянно съм с киселини, подуване и рефлукс, но се надявам в най- скоро време да спра всичко.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Ужас, същата работа, в допълнение и изтръпване на челюстта, главоболие. Слез опита ми инвитро, в който пих Естрофем, 4 месеца се възстановявах. Той беше преди три години и все още понякога имам главоболие и изтръпване на челюстта. Това ми е най-големия проблем и ако ме карат в Киев да го пия, не знам дали ще се съглася.

# 94
  • Мнения: 7 898
За съжаление инвитро без естрадиол, малко трудно. Пия го вече сигурно От 2 години и честно казано ми е писнало, даже понякога си позволявам да “забравя”някое друго хапче, но няма начин без него.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 433
На мен Персенска в Надежда ми каза, че не е задължителен. Договорили сме се да не го пия. Освен това съм си пръскала Лензето, от него нямам проблем, но не знам дали не е в по-малко количество. Не знам с лепенките как е, но предпочитам да е в някаква друга форма. И между другото, имам приятелка, която направи два опита в Турция, нито веднъж не й изписаха естрофем. А за удебеляване на лигавицата има и други начини - таблетки вягра, например, а аз лично пия Дузодрил и Флебодия - това са съдоразширяващи и с тях също качвам.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 23:21 от elsefi

# 96
  • София
  • Мнения: 2 016
Към всички, които са в процедура с ДЯ или се подготвят за такава, интересували ли сте се дали клиниката предоставя информация за заболявания в семейството на донорката?
По-важното е че задължително се прави ЦГИ на всички донори. Защото сериозните генетични заболявания са както физически така и психични. Другите заболявания, които не се откриват с ЦГИ много зависят от начина на живот който ще има детето и после като възрастен индивид. От грижата която ще полага за себе си и от вредните навици.

# 97
  • Мнения: 7 898
На мен Персенска в Надежда ми каза, че не е задължителен. Договорили сме се да не го пия. Освен това съм си пръскала Лензето, от него нямам проблем, но не знам дали не е в по-малко количество. Не знам с лепенките как е, но предпочитам да е в някаква друга форма. И между другото, имам приятелка, която направи два опита в Турция, нито веднъж не й изписаха естрофем. А за удебеляване на лигавицата има и други начини - таблетки вягра, например, а аз лично пия Дузодрил и Флебодия - това са съдоразширяващи и с тях също качвам.
Минах и през виаграта, както и през хистероскопия, непосредствено преди трансфера. Две години не можаха да ми докарат лигавицата по-дебела от 6.5-6.7 мм., така че просто няма начин без естрадиол.

# 98
  • София
  • Мнения: 7 534
Ако имате проблем с конкретни форми на Естрадиол, можете да го обсъдите с лекаря при първоначалния преглед. Те предоставят 3 различни форми - хапчета, лепенки и гел - и ги назначават ако е необходимо. Когато изпратите снимка от АГ след започването на подготовката, те могат да променят терапията в зависимост от дебелината и структурата на лигавицата.
При подготовката за процедура, докато сте на противозачатъчни, дебелината на лигавицата не е показателна именно заради хапчетата.

При мен естрофема при първия опит беше 2х2, това е стандартно назначение.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 433
На мен Персенска в Надежда ми каза, че не е задължителен. Договорили сме се да не го пия. Освен това съм си пръскала Лензето, от него нямам проблем, но не знам дали не е в по-малко количество. Не знам с лепенките как е, но предпочитам да е в някаква друга форма. И между другото, имам приятелка, която направи два опита в Турция, нито веднъж не й изписаха естрофем. А за удебеляване на лигавицата има и други начини - таблетки вягра, например, а аз лично пия Дузодрил и Флебодия - това са съдоразширяващи и с тях също качвам.
Минах и през виаграта, както и през хистероскопия, непосредствено преди трансфера. Две години не можаха да ми докарат лигавицата по-дебела от 6.5-6.7 мм., така че просто няма начин без естрадиол.

А как ти е на структура, защото това също е важно?

# 100
  • Мнения: 7 898
На структура е трислойна, но просто не искаха да рискуват, без да са пробвали няколко пъти.

# 101
  • Мнения: 574
Момичета ,преставам вече да пиша в темата .Пазете се от завистта ,злобата и четкаджийства на някои кандидат -мами .Успех на добрите !

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 433
EL777, недей така, имаме нужда от всеки опит!

# 103
  • София
  • Мнения: 2 068
Момичета да питам и вас, понеже сте по наясно,  защото съм малко притеснена,  предстои ми ЗЕТ  в БГ с последните ни ембриони от ДЯ. Предния цикъл отложихме ЗЕТ, защото лигавицата не беше добра на 12 ден с по 2 таблетки естрофем.  Тогава имах в левия яйчник задържан фоликул 2 см. Започнах дуфастон за 10 дена за да ми дойде цикъла. Днес на 3 ден бях на преглед и направо се шокирах, задържания фоликул е 5 см и въпреки това ми казаха да продължа с естрофема и ще слагам и виагра,  фоликула можело да намалее,  но аз силно се съмнявам особено с естрофем, след 10 дена съм пак на преглед. Някой правил ли е ЗЕТ със задържан фоликул?

# 104
  • София
  • Мнения: 7 534
Според мен се надяват да се спука с цикъла (стискам палци).
Доколкото аз знам, не е добре да се прави ЗЕТ при ЗФ. Нас затова ни държат на противозачатъчни преди трансфер.

Общи условия

Активация на акаунт