Първокласници. Тема 3.

  • 17 332
  • 765
  •   1
Отговори
# 105
  • shumen
  • Мнения: 18 110
Месечинке и при нас има такъв проблем.Има дни,в който госпожата казва, че не може да ги овладее и едва вземат урока.

# 106
  • Мнения: 2 532
И при нас все има по нещо май. Класът е преобладаващо с момчета. Ту се сбили, ту се скарали. Миналата седмица даже ми звъняха, че и моят се бил с приятелите си. После се оказа, че играли на борба...Та пак имаше обяснения, че такива игри не трябва да играят.

# 107
  • shumen
  • Мнения: 18 110
Палитре,и при нас е така.На мен пришки ми излязоха на устата да повтарям всеки ден,че не се бяга в коридорите,не се подлагат крака на децата,не се бият и затова моят все е бутнат,спънат,набит,но кой ли ме чува.
Днеска и аз четох конско за грознописа.Писал,драскал,заграждал в скоби в учебната тетрадка по БГ,а госпожата точно днеска решила да им ги провери и моят има 4.Говорих,говорих и уж обеща,че утре щял да се постарае,но да видим.Ако пак е повтарял буквите съм му обещала,че ще го накарам да преписва думите,докато спре да повтаря,а госпожата им казала,че тя пък ще ги накара да ги преписват по 50 пъти.

# 108
  • Мнения: 930
При нас, ако сбъркат дума, госпожата им казва да я напишат три пъти, за да запомнят как се пише правилно.

# 109
  • Мнения: 2 532
Понякога и целия текст ги кара да преписват нашата. Че се е случвало и аз като не харесам заради грознопис, да го накарам да направи и поправка на поправката😳 Ама то си беше необходимо от всякъде.
danaeka, а теб госпожата как те информира? По телефона или? И то не само към теб е въпросът ми. Интересно ми е какъв контакт поддържате с класните ръководители.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Аз никакъв... С госпожата от занималнята се виждаме всеки ден, когато вземаме малкия, защото е длъжна да изчака всеки родител. Сутрин обаче обикновено пристигаме в последния момент и вече са се качили горе, така че класната на живо не съм я виждала от месеци.
Нищо не преписват нашите, никога. Добре, че моят не прави много грешки и коригира грознописа. Иначе щеше да се наложи по цяла събота и неделя да пише.

# 111
  • Мнения: 1 495
На мен госпожата ми писа на няколко пъти в месинджър. За листове, които е върнала, за липсваща тетрадка.
Иначе я виждам в редките случаи когато отивам да го взема на обяд. Тогава излиза задължително да си говорим.

# 112
  • София
  • Мнения: 2 446
gingerina, детето по-добре ли се чувства вече?

Нашите също не преписват, синът ми пише доста грозно и нашироко, но няма забележки. Госпожата е много лежерна, уверена е във възможностите и подхода си, сигурна е, че след 4-ти клас ще са на нужното ниво, без да ги пресира и напряга отсега. Много съм доволна.

# 113
  • Мнения: 1 495
грейпфрут, благодаря , че питаш.
Мисля, че е по-добре вече, да. Вчера коментираше, че госпожата все ги жалела и не пишела забележки.
И с децата мисля, че се разбира добре.
Притеснявам се и аз за грозното писане, ама ще видим. Големият сега в 4 клас си изработва вече някакъв четлив и нелош почерк.

# 114
  • София
  • Мнения: 2 446
радвам се, че свиква Simple Smile Дано тревогите ви са приключили вече.

# 115
  • shumen
  • Мнения: 18 110
Палитре,на родителски срещи или сряда имат проект и тогава комуникираме с класната.Иначе с госпожата от занималнята се виждаме всеки ден и казва,ако има нещо.

# 116
  • Мнения: 6 753
С госпожата се виждаме сутрин преди часовете, но няма много време за разговори. Госпожата от занималнята я виждам също всеки ден, има време за разговори, ако има нещо да предаде от другата учителка, го предава.
И при нас е започнал проблем с дисциплината. Засега госпожата удържа положението, но с изненада разбрах, че имало оплаквания от родители в дирекцията. Лошата дисциплина не води до нищо добро. Имам горчив опит с лоша дисциплина в класа на голямата ми дъщеря.

# 117
  • Мнения: 2 532
danaeka, какъв е тоя проект в сряда, че ми стана любопитно?

# 118
  • shumen
  • Мнения: 18 110
Палитре,всяка сряда имат проект Моят роден край от 16 до 17 часа и тогава са и двете госпожи.В нашето училище тези проекти ги имат до 4 клас мисля,но всяка година са различни.

# 119
  • Мнения: 5 372
Моята госпожица е с много красив краснопис и пише думите правилно, ако не се разсейва.
Преди време за препис на текст от 2 страници, имаше 2 правописни грешки, госпожата ѝ написа 5. При същата госпожа, получи и 2, и забележка, защото си е забравила учебник за трети път. Нямам против двойката като оценка, която отразява знания или, в случая, демонстрирани незнайния, но да напишеш 2 на първолаче, че си забравило учебника ми дойде в повече. И понеже съм учителка, се консултирах с мои колежки, които са в начален курс, да не би пък повредата да е в моя телевизор, не, не е.
В резултат, дъщеря ни е доста демотивирана и няма никакво желание да ходи на училище Sad.

Общи условия

Активация на акаунт