Първокласници. Тема 3.

  • 17 344
  • 765
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 20
За обвинения към директора на ОУ "Петър Берон" в пловдив,  за присъствие на ДАНС в училището. За скандали, проверки от МОН, за оказван натиск над учители, за принуждаване да напуснат и т.н.
Ще се опитам пак да препратя линковете

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 20
статиите са няколко:

"Скандалът в ОУ "Д-р Петър Берон" набира сила, от училището се крият и затварят телефони"
 
"Каква е истината за директора на ОУ "Петър Берон" в Пловдив?"

"Страшни обвинения към директора на пловдивско училище!"

# 92
  • Мнения: X
Има си тема за училищата в Пловдив, там е уместно да си отправиш въпроса, тази тема е с друга насоченост. Освен това писането на едно и също в 10 теми се характеризира като спам и се трие.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Ясно. Никак не звучи добре. Ако е истина предполагам, че този човек няма да бъде директор още дълго, но и да не е точно така скандалът е налице. За съжаление едва ли някой може да каже какви ще бъдат последствията...

# 94
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Ех, каква паника, а става въпрос едва за първи клас, представям си към 7ми какво ще е  Smile

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 20
Моля, за извинение Lady Stardust, не искам да създавам неудобство на никого в тази тема.

# 96
  • Мнения: X
И аз се извинявам, просто видях, че си задала въпроса на доста места, а в темата за училищата в Пловдив ми се струва, че ще ти бъдат най-полезни.

# 97
  • shumen
  • Мнения: 18 144
При нас днеска госпожата каза,че на 19.03.ще има европейско кенгуру по  математика.Който иска да запише детето.Моето изяви желание и го записах,но ще трябва малко да се поопражняваме допълнително.
Днес им е дала и контролните по Мат и моя има 6.И задачите не са му две грешни,а една и то на 1 задача.Да попълнят през 3 числата-1,3,5 и т.н.

# 98
  • София
  • Мнения: 12 513
И аз записах детето за Европейско Кенгуру, но той държи да ходи на всички състезания. Почнахме да се готвим, но му е доста трудно да прочете текста и да го осмисли.  Не ми се искаше да ходи точно на това състезание, но щом има желание нека ходи. За мен са трудни задачите на точно това състезание.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 11:20 от The only one

# 99
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
И синът ми се записва на всичко, което предложи госпожата, а те в нашето училище имам чувство, че на две седмици  имат някакво състезание. За Кенгуруто е много ентусиазиран, за мен пък е трудно състезание. Важното е да има желание и да се чувства уверен.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 25 287
И според мен са направо ужасни задачите на кенгуруто, изобщо не съм разпечатвала от тях и не мислех да го тормозя. А и при нас никой не е казал за това състезание, а то явно ще е по училищата.

# 101
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
И според мен са направо ужасни задачите на кенгуруто, изобщо не съм разпечатвала от тях и не мислех да го тормозя. А и при нас никой не е казал за това състезание, а то явно ще е по училищата.

До колкото разбрах правиха запитване колко деца ще участват, тъй като има квота, която училището трябва да покрие. Ако има N брой деца, то може да се проведе в училище, ако няма бройка, а децата искат да участват, то отиват в съседно училище. При нас масово са се записали и ще е в училище. Проблемът не са толкова задачите, колкото текстът, който трябва да прочете и разбере детето. А те смея да кажа са написани малко овъртяно самите задачи. Също са и много като бройка.

# 102
  • Мнения: X
Тъкмо мислех да записвам моят син на това състезание, защото има шанс да се провежда в училището му и вие сега ме хвърлихте в размисли.

Да, текста е в повече, задачите са поносими. Иначе квотата за провеждане е 15 деца от училище.

# 103
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
И моята госпожица се записва на всичко възможно. Даже кукерски маски правихме за някакъв конкурс. Smile Та, сега и на кенкуруто ще ходи. Днес ѝ разпечатах тестове от последните 2 години, да решава, когато имаме време, но ние влизаме в състезателен и концертен сезон, така че там ще е по-ангажирана и като добавим затоплянето на времето и игрите пред блока, май няма да има много време и за допълнителни задачи.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Ами нашите дори не са ги питали, поне аз не съм чула. Така или иначе не мислех да го пращам, според мен задачите са кофти не само заради условията. Просто са ужасни, лично мнение. С МБГ свикнах и вече не са ми странни, но тези са просто отврат. И са много, 24 задачи плюс още 2. Кому е нужно, дай там 15-20, да решат без да се отегчат.
Извинявам се за оффа.
И по темата - в нашия клас се оказва, че има огромен проблем с дисциплината. Вчера директорката е влязла в час по математика и е била възмутена и разочарована от няколко деца и от класа като цяло. Класната казала на учителката от занималнята "изложихме се". Явно не успява да респектира децата. На родителската една майка я е емнала защо вика и се кара в час и дали била минала психотестове. В резултат предполагам че съвсем не смее да им се кара, а в един клас с лоша дисциплина рано или късно всички се повличат. Та това ми е драмата към момента, въпреки че към моя син конкретно до момента няма оплаквания и забележки.

Общи условия

Активация на акаунт