ВИЕНА тема 12

  • 48 207
  • 827
  •   3
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 294
Теста в хотела при пристигане ли само е необходим или ежедневно ви го изискват ?

# 421
  • Мнения: 214
Не съм сигурна, ще питаме като се настаняваме. Така или иначе ще трябва да се направи и на място тест, като изтече този. Без тест почти нищо не може да правиш, ако не си ваксиниран или оздравял.

# 422
  • Мнения: 3 294
Не съм сигурна, ще питаме като се настаняваме. Така или иначе ще трябва да се направи и на място тест, като изтече този. Без тест почти нищо не може да правиш, ако не си ваксиниран или оздравял.
Да , ние мислим още в деня на пристигането да пуснем ПСР и в деня преди да излетим обратно , така ще покрием целия си престой , утре пускаме тук ПСР и той ще ни стигне до събота , моя позната която живее там сподели , че не е толкова сложно , колкото ни се струва и всичко е максимално подредено , пултовете са тестове били буквално навсякъде … да видим … В ЗОО и дворците с тест ли влизаме отново или с маска … че се обърках 🙄

# 423
  • София
  • Мнения: 2 813
Дааа, така е, навсякъде са пунктовете, само дето вземат по 25 Евро на тест и искат и EC card. Едно е да живееш там, съвсем друго е да си турист. Описала съм подробно в поста си къде и какви са пунктовете и каква е разликата между тях. В зоологическата градина се влиза задължително с едно от 3G. В закритите части се слага и FFP2 маска, това важи за, всички закрити помещения. Може да имате дни и без тест, ако си обикаляте просто по улиците и магазините, но трябва да знаете, че в хотела или ресторантите имат право да ви го изискват. Дали ще го правят е отделен въпрос. Ние специално сме с немска нагласа и следваме стриктно правилата.

# 424
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Вече е писано сигурно,но в дрогерията Bipa има безплатни PCR тестове, дори без Ecard. Прочетете за тях, казват се Alles gurgelt, ползвайте ги, навсякъде има Bipa (откъдето се взимат и връщат). Ето и на английски: https://allesgurgelt.at/en/wien/


Като ви чета и се чудя, един ваксиниран ли няма сред вас...риторичен въпрос е (и не е упрек), но...в Австрия им е лесно, защото са 60-70процента вече ваксинирани. А и туристите от западна европа също са голяма част ваксинирани и не срещат толкова проблем с тестовете. Не са им нужни.
Освен това има самостоятелни апартаменти и ербиенби настаняване и там никой не ви иска теста по време на престоя, отивате и си отключвате с ключ от кутийка, не срещате хора и т.н.

# 425
  • София
  • Мнения: 2 813
И аз си мислех, че ще правим Gurgeltest, но не. Видях ги в Bipa, тестът се прави вкъщи и след това се пуска в едни кутии, които са сложени на определени места. Резултат се изпраща на телефона, само че е нужен австрийски номер.
По - назад една дама писа тук в темата, че учениците ги правят също вкъщи с включени камери.
Изчела съм доста информация преди да заминем, както ви писах говоря немски, разпитвах наред и на место. Нямате друг безплатен вариант като туристи освен на стадиона. Това е, може да има и още 1-2 локации, на нас стадиона ни пасваше.

Josefin, в белия свят хората се ваксинират, не философстват както в България. Просто синът ми твърде скоро изкара ковид и затова изчаквам малко с ваксината.

# 426
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Интересно ми стана за гургл тест и защо не ви се е получило. Аз съм си го правила 5 пъти. Вярно е, че имам Е- карта(тамошната здравна осигуровка), която ползвах , за да го получа от бипа, но никъде не въведох телефон като си правих теста. Въведох само номера на Е-картата ми или ако си турист се въвежда номер на лична карта/паспорт .  Получих резултата по имейла си.
Теста е на 100 процента и за туристи, поне до преди 1 месец, не вярвам да са го сменили, защото аз имам туристи всекидневно и те си го правят. Последно 4 момичета от Израел си го направиха за общо 5 минути, както ми писаха. Аз само им дадох този линк на английски и някак са успели да се справят. Не съм го и чела, но не ми и трябва вече, защото съм ваксинирана.

Редактирам: Проверих актуалните правила и не са ги сменяли. Пише, че теста е за всеки във виена, дори посетители/туристи. Телефон е нужен за идентификация като ти пращат резултата по имейл и е възможно с номер, различен от австрийски, international number. В често задавани въпроси го пише.  https://allesgurgelt.at/en/wien/faq/

Има и клипче , показващо как се прави.
1 път направи ли се и след това е наистина за минутка. Бипа има буквално през 200 300 метра, а и в Билла и още други магазини може да се занесе самия резултат.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 00:05 от Josefin

# 427
  • Мнения: 214
Josefin, благодаря за инфото. Ще проверим и тази опция, но на нас стадиона и без това ни е спирка. Атракция е за мъжете Grinning
Вече направо и аз се замислям за ваксини на децата…голяма хамалогия е ако не си ваксиниран.

# 428
  • Мнения: 3 294
Благодаря за изчерпателната информация , запазихме хотел до стадиона така или и иначе и ще пускаме тестовете там , още утре като отидем ще пуснем първия Simple Smile Днес пуснахме пср тук , това което ме притеснява е освен кюар кода , какви други документи трябва да подготвим за влизане в Австрия и съответно за влизане в БГ ?

А относно ваксините , ние сме за , но го изкарахме и имаме все още доста антитела , та затова се услушваме , но като виждам какви ограничения имаме , следващото ни пътуване ще бъде със зелен паспорт вече 🤣🤣 това беше много първосигнално и буквално за три дни трябва да набавя цялата информация …

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 11:53 от miss_stanislava

# 429
  • София
  • Мнения: 2 813
Другите документи са обичайните - лична карта/паспорт, декларация за детето, ако пътува само с единия си родител. Това е, няма друго.
Но това е положението, само спънки и занимавки е без ваксина, излишно затормозяване и губене на време.
Въпреки всичко, ще си изкарате супер, сигурна съм! 😊

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
А относно ваксините , ние сме за , но го изкарахме и имаме все още доста антитела , та затова се услушваме , но като виждам какви ограничения имаме , следващото ни пътуване ще бъде със зелен паспорт вече 🤣🤣 това беше много първосигнално и буквално за три дни трябва да набавя цялата информация …

Щом сте го изкарали преди не повече от 6 месеца и имате антитела, личната лекарка ви издава документ и вече не е нужно нито един тест да си правите, този лист влизате в държавата, по заведенията и т.н. Това е едно от правилата - ваксиниран, преболедувал или тестван.
Но ако сте се крили от РЗИ и само вие си знаете , че сте били болни, не знам как се взема такъв документ от личната.
Затова - завеждайте се официално като сте болни. Не е само в австрия това правило и ви спестява пари за тестове.

# 431
  • Мнения: 3 294
А относно ваксините , ние сме за , но го изкарахме и имаме все още доста антитела , та затова се услушваме , но като виждам какви ограничения имаме , следващото ни пътуване ще бъде със зелен паспорт вече 🤣🤣 това беше много първосигнално и буквално за три дни трябва да набавя цялата информация …

Щом сте го изкарали преди не повече от 6 месеца и имате антитела, личната лекарка ви издава документ и вече не е нужно нито един тест да си правите, този лист влизате в държавата, по заведенията и т.н. Това е едно от правилата - ваксиниран, преболедувал или тестван.
Но ако сте се крили от РЗИ и само вие си знаете , че сте били болни, не знам как се взема такъв документ от личната.
Затова - завеждайте се официално като сте болни. Не е само в австрия това правило и ви спестява пари за тестове.
Боледувахме преди около година , и ще споделя нещо интересно , дали сме се крили от РЗИ или те от нас , преценете вие … Мъжът ми беше хоспиталозотан в Ковид отделение с положителен тест , имаме епикриза за лечение на Ковид , но той не фигурира в системата им Simple Smile а аз бях с Ковид и отрицателен тест , изкарай го със всички отчетливи симптоми , имам огромно количество антитела … така че пропуска не е при нас 😂🤷🏼♀ Ще разкажа за нашето пътуваме в следващ пост Simple Smile

# 432
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 481
Да отида до Виена ме възпират две неща:
1.САТ. Според сайта им ще работят от пролетта на 2022 г. Много си искам сити чекирането и отърваването от големия куфар 24 ч. по-рано.
2. Изискуемите маски. Не мога да дишам с тях.

# 433
  • Viena
  • Мнения: 3 545
Да отида до Виена ме възпират две неща:
1.САТ. Според сайта им ще работят от пролетта на 2022 г. Много си искам сити чекирането и отърваването от големия куфар 24 ч. по-рано.
2. Изискуемите маски. Не мога да дишам с тях.
Маските още са задъжителни, и глобите за €90.За CAT, чух даже че не е сигурно въобще дали ще го пуснат отново. Дано, да е само слух....

# 434
  • София
  • Мнения: 2 813
Какво е САТ?

Общи условия

Активация на акаунт