Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 ян. 2020, 00:36 ч.

Как брокерите усложняват нещата

• 3 144
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
Какво ще рече 3 етажа да я свалям?  И дисциплинарното уволнение за кого, за нея ли. Иначе да, положението с брокерите е вземи единия, че удари другия.

# 76
И аз много им се дразня на брокерите, ама такава ни е държавата. Оставила ги е да си правят каквото си искат.
С последните 2-ма се карах по телефона. Като разбраха че съм без брокер веднага ми заявяват 3% комисионна. Чакай бре, нито те знам, нито те познавам, нито ти искам услугите. Може да си правите някаква имотна измама със собственика.
Това си е чисто изнудване.
Брокера го интересува сделката да приключи и да си вземе комисионната, банката също. Единствено нотариуса носи някаква отговорност.

# 77
Имаме уж доверена брокерка. Хващам я няколко пъти, че пропуска да ни информира за оферти. Като я питам Защо, винаги намира обяснение "проверих имота, има проблеми" или "вече е продаден" или "има уловка в обявата" и т.н. Започва да ме гъделичка чувството, че се скатава и просто я мързи да се занимава с нас. От друга страна как да го проверя - да ходим сами по обявите на други брокери ли.. .... 🤨 Хем не искам да си развалям отношенията с нея, хем не искам тепърва да изграждам доверие с друг представител на това племе със съмнителнен имидж, но пък времето си тече 🙄

# 78

Брокера го интересува сделката да приключи и да си вземе комисионната, банката също. Единствено нотариуса носи някаква отговорност.
И нотариуса не носи.

# 79
Единственият, който носи отговорност и то цялата такава е купувачът/продавачът, така че когато човек не може да избегне да си има работа с пасмина като брокерите е добре да наеме добър адвокат, който освен да защитава интересите му, може да го предпази и от фатални грешки. Имайки предвид какви пари се дават, има реален шанс да изгърмиш с тези пари, ако не подходиш достатъчно информирано и предпазливо и точно това е ролята на адвоката.

# 80
  • София
Единственият, който носи отговорност и то цялата такава е купувачът/продавачът, така че когато човек не може да избегне да си има работа с пасмина като брокерите е добре да наеме добър адвокат, който освен да защитава интересите му, може да го предпази и от фатални грешки. Имайки предвид какви пари се дават, има реален шанс да изгърмиш с тези пари, ако не подходиш достатъчно информирано и предпазливо и точно това е ролята на адвоката.

С две ръце се подписвам под това мнение. Спестявайки си хонорара на адвокат, можеш да "видиш сметката" на всички пари, които си вложил в сделката.

Общи условия

Активация на акаунт