Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 ян. 2020, 00:36 ч.

Как брокерите усложняват нещата

• 3 181
  • 81
  •   3
Отговори
# 75
Какво ще рече 3 етажа да я свалям?  И дисциплинарното уволнение за кого, за нея ли. Иначе да, положението с брокерите е вземи единия, че удари другия.

# 76
И аз много им се дразня на брокерите, ама такава ни е държавата. Оставила ги е да си правят каквото си искат.
С последните 2-ма се карах по телефона. Като разбраха че съм без брокер веднага ми заявяват 3% комисионна. Чакай бре, нито те знам, нито те познавам, нито ти искам услугите. Може да си правите някаква имотна измама със собственика.
Това си е чисто изнудване.
Брокера го интересува сделката да приключи и да си вземе комисионната, банката също. Единствено нотариуса носи някаква отговорност.

# 77
Имаме уж доверена брокерка. Хващам я няколко пъти, че пропуска да ни информира за оферти. Като я питам Защо, винаги намира обяснение "проверих имота, има проблеми" или "вече е продаден" или "има уловка в обявата" и т.н. Започва да ме гъделичка чувството, че се скатава и просто я мързи да се занимава с нас. От друга страна как да го проверя - да ходим сами по обявите на други брокери ли.. .... 🤨 Хем не искам да си развалям отношенията с нея, хем не искам тепърва да изграждам доверие с друг представител на това племе със съмнителнен имидж, но пък времето си тече 🙄

# 78

Брокера го интересува сделката да приключи и да си вземе комисионната, банката също. Единствено нотариуса носи някаква отговорност.
И нотариуса не носи.

# 79
Единственият, който носи отговорност и то цялата такава е купувачът/продавачът, така че когато човек не може да избегне да си има работа с пасмина като брокерите е добре да наеме добър адвокат, който освен да защитава интересите му, може да го предпази и от фатални грешки. Имайки предвид какви пари се дават, има реален шанс да изгърмиш с тези пари, ако не подходиш достатъчно информирано и предпазливо и точно това е ролята на адвоката.

# 80
  • София
Единственият, който носи отговорност и то цялата такава е купувачът/продавачът, така че когато човек не може да избегне да си има работа с пасмина като брокерите е добре да наеме добър адвокат, който освен да защитава интересите му, може да го предпази и от фатални грешки. Имайки предвид какви пари се дават, има реален шанс да изгърмиш с тези пари, ако не подходиш достатъчно информирано и предпазливо и точно това е ролята на адвоката.

С две ръце се подписвам под това мнение. Спестявайки си хонорара на адвокат, можеш да "видиш сметката" на всички пари, които си вложил в сделката.

# 81
И аз да споделя моя скорошен опит с брокери. Може да е полезно за някой, на който му предстои да купува и продава. Преди няколко месеца влязох в този форум да търся инфо, защото ми предстоеше да продам апартамент и с парите и малко отгоре, да купя нов. След всичко, което прочетох и след дълго мислене, реших, че за продажбата /тогава си мислех, че и за покупката/, предпочитам да работя с голяма агенция и даже се съгласих да сключа ексклузивен договор с тях, защото като човек, който се занимава с продажби, реших, че това ще ги мотивира и продажбата ще се случи най-бързо и при най-изгодни за мен условия. Оказа се точно обратното!!! На някои от големите агенции ексклузивния договор е за 3 месеца, на тази, която аз си избрах, се оказа 6 месеца. Това не го знаех и не го очаквах, когато им потвърдих, че ще работя с тях. Мислех, че на всички условията са еднакви. Малко неприятно се изненадах като тръгнахме да подписваме, но ме увериха, че развалянето е много лесно – едномесечно предизвестие и алабала и всичко приключвало, ако не съм била доволна. Това също се оказа пълна лъжа. Та с две думи, в момента, в който ме „закачиха“ за 6 месеца, започна едно бавене, мотаене и овъртане. Правеха фиктивни огледи с купувачи „менте“, всички оферти за цени, които получавах, бях за ненормално ниски цени. И по този начин ми загубиха около 3 месеца. Още след първия месец свалих цената, а след втория месец свалих още. Те видяха, че съм склонна да свалям и започнаха още повече да ме мотаят, за да стигнем до абсолютно неизгодна за мен сделка. Бях с вързани ръце и въпреки, че ги виждах, че нищо не правят, а даже по-скоро работят против моите интереси, не можех да направя абсолютно нищо. Опитах се да разваля договора, платих на адвокати. Оказа се че клаузата за прекратяване е така завъртяна, че няма разваляне. В същото време търсех и апартамент, който да купя след продажбата, харесвах си такива, но ги изпусках, защото продажбата не се случваше. Накрая при поредния разговор, в който се опитваха да ми извиват ръцете да свалям още цената, им заявих, че продажбата изобщо не ми е спешна /което не беше вярно/ и че ако трябва ще изчакам приключването на договора и ще продам апаратмента по всеки друг възможен начин, но не и чрез тях. Тогава набързо от някъде се намери купувач и сделаката се състоя веднага. Вече ми бяха загубили 4 месеца обаче, за продажбата на малък апартамент, чийто нормален срок беше 2 седмици до месец най-много. Затова, че 4 месеца ми опъваха нервите взеха и огромна комисионна. Но толкова бях щастлива, че се отървавам от тях, че я прежалих бързо. В деня на продажбата, разбрах, че апартамента ми се купува от техен колега. Познайте кои апартаменти се купуват от брокерите, ами разбира се тези с най добро съотношение цена качество. Чакали са да свалям цената още. Това е била целта. Знаеха, че не мога да продам през друг. Та така към бъдещите продавачи – НИКОГА ексклузивен договор. Няма такова набутване. После като взех парите от апартамента, веднага се за облизваха около мен. Искаха още една комисионна от покупката и може би още един ексклузивен договор. Е не стана, купих директно от строителя и ми направиха хубава отстъпка от 5% от цената. На брокерите дават по 7% комисионна – така ми се похвали един от тях. Е как да не отидеш директно при строителя. Особено когато си толкова разочарован от услугите на брокер при продажабата.

Общи условия

Активация на акаунт