Вирусът в Китай - COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019)

  • 816 483
  • 21 677
  •   2
Отговори
# 7 860
  • Мнения: 6 166
Има, особено за дезинфектантите. Можеш и домашен да си направиш.

Вчера сложиха в коментари дизайн на маска и място от където да си поръчаш материал за предпазване с маската. За очите няма какво да се направи. Аз нямам аз военен тип очила за предпазване. Просто гледам да не се пипам по очите с немити ръце.

# 7 861
  • Мнения: 47 998
Защо би спрял тока Sad

# 7 862
  • Мнения: 9 276
В Китай почти 1 милиард души бяха под карантина. Това е колкото два пъти населението на Европа. Нито тока е спирал, нито са умряли от глад.

# 7 863
  • Мнения: 9 904
В нашия магазин всичко има... Паника няма... Само аз лудата с бурканите. И докато ги купувам, се чудя, кой нормален ще може да яде всеки ден боб и леща?
Както и да е, мисля да спра със запасяването, че ставам смешна вече. Ако искате да се посмеете, защото мен ме напушва, като си гледам запасите:
5 буркана 500 мл боб варен, различни видове
1 буркан 500 мл леща
1 буркан 500 мл зелен боб
10 пюрета на прах
2 пастета
2 лютеници
2 конфитюра
буркан печени чушки
компот вишни и компот от праскови
2 соса за спагети
6-7 бебешки пюренца
12 пакета сухари
тоалетна хартия (за боба)
още тоалетна хартия (за лещата)
2 малки опаковки сирене (до края на април годни)
2 големи опаковки кашкавал (също)
2 луканки (до април годни, ама едната се предадох и я почнах)
4-5 консерви с риба тон
Супер ми е смешно, даже ми е и жал, за парите, дето ги дадах, Все си викам, голяма си паника. Никой друг не се е панирал, само ти. Ама пустото, вярвам на германците. За да съветват да се запасим, може пък да имат нещо предвид.
Това си е нормален седмичен пазар в някои държави, ако замениш поне боба със зеленчуци и добавиш мляко 😊

# 7 864
  • Мнения: X
Знам че не е смешно, но много се смях на тайланския лекар.

Запасяването за зимата по принцип не е лоша идея. Баба ми всяка година го правеше и много се чудеше на майка ми как може да купи една бутилка олио и пакет брашно.

Горното е част от нормално седмично пазаруване. Аз само боба купувам рядко.

# 7 865
  • София
  • Мнения: 878
Статия (препринт ако трябва да сме точни) https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.02.24.20027375v1   с изчисления по темата брой заразени в Иран- оценка около 18 000 души.
 Друга статия (тази е минала рецензия): https://elifesciences.org/articles/55570  в която между другото е посочена оценка на инкубационния период- между 4.5 и 6.5 дни е средният. 14 дни НЕ Е средният.

# 7 866
  • Мнения: 6 622
С тия приказки за спиране на ток и вода се чувствам, като във филм за зомбита или извънземни. Дано не се окаже вярно, че с две деца вкъщи едното от, които още бебе без ток и вода ще бъде кошмар. Най-малко ще умрем от студ.

# 7 867
  • Мнения: 6 166
Засега, въпреки че съм сигурна, че в България има случаи, оценявам, че рискът да се заразиш е все още малък.

Не бих се съгласила. Корона вирусът е заразен още в инкубационният период. Официално хората от Северна Италия се позавърнаха, така че от където минат могат да заразят и новите заразени да заразят други без да знаят и т.к. вече откриха, че при този вирус може да се проявят симптомите чак след 28 дни, когато нещата отиват на зле много бързо, всеки незнаещ че е заразен може да предава нататък и така в момента да става огнище на заразяване.

# 7 868
  • София
  • Мнения: 1 598
prolet_inchen, стана ми смешно, като ти четох списъка, но по съвсем друга причина. Имаме три деца, мъжът ми яде като змей (но си стои слаб, гадината), освен това пазарувам и готвя и за родителите ми, макар да живеят отделно, защото имат нужда от помощ. Всичките ти запаси са седмичния ми пазар, без да броим още пет-десет кила месо, яйца, кисели млека, сметани и т.н., даже сиренето и кашкавала, с които си се запасила, у нас ще се изпарят за половин ден Simple Smile Леле, ако някой ме види как пазарувам утре, сигурно ще реши, че се готвя за армагедон Simple Smile

# 7 869
  • Мнения: 2 432
Ние по принцип малко неща от буркани ядем и това е непривично за нас. Но ще ги измислим, да ги изядем някак.

# 7 870
  • Мнения: 2 849
Първи случай в Белгия.
Може ли линк. Тук в новините нищо такова не се съобщава, а ще бъде със сигурност брейкинг нюз.

Ако се има предвид случаят на белгиецът, който беше репартиран от Ухан и настанен във военна болница в Брюксел след положителни тестове, той изкара вируса безсимптомно и беше изписан още по миналата седмица.

# 7 871
  • София
  • Мнения: 2 052
Има, особено за дезинфектантите. Можеш и домашен да си направиш.

Вчера сложиха в коментари дизайн на маска и място от където да си поръчаш материал за предпазване с маската. За очите няма какво да се направи. Аз нямам аз военен тип очила за предпазване. Просто гледам да не се пипам по очите с немити ръце.

Къде се намират тези коментари, извинете за невежеството ми Flushed

# 7 872
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
В Германия сьм далеч от заразените зони. Паника няма 😉живота си протича нормално. Информират да се спазва хигиена и това е. Тука в неделя не работят магазините и затова днес и утре се пазарува за цялата седмица.

# 7 873
  • Мнения: 1 350
Във фейса пише, че не се намира вече лесно, помагал за имунната система. Моля да спрем да говорим какво и как помага, защото явно безследно изчезва след това. Аптеките трябва да спрат тази масова продажба на едро, защо му е на човек да си купува витамин Д за 500-1000лв, това е смешно направо.

# 7 874
  • Мнения: 15 960
Имат предвид сигурно, че ако се случи, не дай Боже авария, и има доста болни от аварийните екипи в Енергото, да не може да се пусне ток няколко дни.
Но у нас съвсем наскоро в северозападна България  при снеговалежа имаше селища с няколкодневна липса на ток и без коронавирус.

Общи условия

Активация на акаунт