Вирусът в Китай - COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019)

  • 816 002
  • 21 677
  •   2
Отговори
# 7 905
  • Germany
  • Мнения: 7 939
Във Фрамар са пуснали еднократни маски по 2 лв парчето!!!! Нямам думи, нямам

И при нас, в съседно на нашето градче, приятелка е видяла вчера в аптеката, че продават от най обикновените маски, опаковани по една, на цена 3 евро бройката.

# 7 906
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Елфичка, ако това беше към Раптор, боя се че изобщо не разбираш какво казва. Ако има някой с наистина полезна информация, освен биолозите, които пишат тук, е той. Туитър всеки може да следи. Но статиите които той чете и цитира, аз не мога да ги прочета. Аз имам подобно образование, но ще ми е адски времеемко да ги намеря, прочета и разбера, защото не се занимавам с такава материя ежедневно. Така че тази информация ми е много полезна.

# 7 907
  • Мнения: 6 877
Вчера сложиха в коментари дизайн на маска и място от където да си поръчаш материал за предпазване с маската. За очите няма какво да се направи. Аз нямам аз военен тип очила за предпазване. Просто гледам да не се пипам по очите с немити ръце.
Как да няма за очите?
Ето подходящи очила.
https://zawitni-ochila.pazaruvaj.com/port-west/predpazni-ochila- … achni-p449597541/
https://zawitni-ochila.pazaruvaj.com/zavarki-bg/predpazni-ochila … ps-11-p449598096/
https://bult.bg/produkt/rush-plus-loop/

# 7 908
  • Мнения: 8 567
Всичките тези хора още ли са на кораба, че не проследих какво стана с тях, някои нали ги евакуираха?

# 7 909
  • София
  • Мнения: 3 777
Най-страшното е, че за лекарите  няма маски, ръкавици, дезинфектанти. Майка ми работи в медицински център. Доставчиците са казали, че няма. А те са хората, при които първо ще отиде някой болен. Бойко отворил резерва за специалните болници, вместо да спре спекулата и да се сложат ограничения в закупуването на количествота от тези материали. Да не говорим, че не е само този вирус. Има и редица други болести. С какво да работят лекарите... С голи ръце остава

# 7 910
  • Мнения: 9 276
Елфичка дори в Иран, където огнището е най-голямо, ето оценяват го на 18 хил. човека, дори там където лъжат и мажат и според мен не взимат никакви мерки, все пак по едно време разбраха, че къщата им гори и обявиха случаи. Не вярвам България да бие Иран, но дори 18 хил. човека за България са сравнително малко.

Това чудо все още не е разпространено масово, затова казах, че засега рискът е малък, има го, но е все още малък.

# 7 911
  • Мнения: 2 429
Е, как няма? И аз ходих на лекар, и всички лекари в болницата бяха с маски. И в лабораторията бяха всички с маски. Даже и по аптеките са с маски.

# 7 912
  • Мнения: 12 984
“ Колкото по-топло е времето, толкова по-трудно им е на вирусите да оцелеят. „Коронавирусът има липидна обвивка, т.е. покрит е от мастен слой, който не е особено устойчив на топлина", разяснява експертът-вирусолог. Ще рече, че при покачващи се температури вирусът умира сравнително бързо. Норовирусът, например, е значително по-устойчив, защото е съставен предимно от белтъчини.

Влажността на въздуха е друг важен фактор за респираторните вируси. Ако причинителят на инфекцията бъде изхвърлен от дихателните пътища в атмосферата, например след кихане, той остава да се носи във въздуха под формата на малки капчици, съдържащи вируси. „В студените и сухи дни през зимата тези капчици оцеляват по-дълго време във въздуха, отколкото при висока влажност", казва Пичман.””


Тесла, аз от текста горе разбирам, че в студено и сухо време по- дълги оцелява гадината, тоест това потвърждава теорията, че на влага и жега му е по трудно да вирее?
Аз ли не чета правилно нещо? Защото ти май по- друг начин тълкуваш?

Това с бежанците вече съвсем неприятно се получава. Забележете, че голяма част от новозаразените в почти всички държави са били контактни с хора от Италия или Иран.
Ердоган е ужасен манипулатор ще се възползва на макс от ситуацията Sad

От тези 100-200 които са изследвали няма бе, аз им вярвам! Кво прайм с ония 10-15000 дето казаха, че били “под домашна”карантина?!
Кой следи за карантината?! Кой следи на крантинитаният майка му, свако му и учинайка му, които са отишли да пийнат по едно кафе/ ракийка/ винце, после с колко човека са били контактни?!
Всички които се връщат от цял свят и кацат, а тези с колите и камионите?

Дано имат нужните лекарства, дано се консултират с колеги лекари, които твърдят че са излекували вече болни, за да се набавят медикаменти.
Другото има- няма е търчи- лъжи.
Да не се губи  ценно време в мохабети само.
Ние плямпаме, но те трябва да действат!
Да си вадят главите от където са ги навряли, да вадят ръцете, дето от години са в каците с меда, да запрятат ръкави и да свършат нещо сега!

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 19:05 от bubanka

# 7 913
  • Мнения: X
JACKLIN, Ами аз смятам че високата влажност се харесва на вируса, защото той е най интезивен първо в Ухан, град опасан от канали, после в Италия, Южна Корея, Япония, Иран, все държави заобиколени от големи водни масиви. Дори в Сингапур където се развива странно добре на фона на високите температури над 30 градуса това го отдавам отново на факта че Сингапур отвсякъде е заобиколен от водни масиви. Немските учени казват също че вирусът обича студено и влажно, обаче в тая статия се казва че той обича студено и сухо. Аз не съм вече сигурен по отношение на влажността, обаче в едно съм сигурен, високите температури, елиминират смъртността от този вирус. Сингапур е държавата с най много случаи без нито един починал. 96 случая 0 починали, ти ми потвърждаваш това схващане с това което казваш за тайландската болница, че вътре в нея поддържат много висока температура, а преди са я поддържали хладна, да знаеш че това не е случайно. Да не забряваме че Тайланд са друга държава която лекува успешно вируса, там температурите също като гледам Банкок също са над 30, и те като Сингапур са перфектни в статистиката 0 починали.

Твоите постове са много полезни и дават безценна информация, според мен при случай на Коронавирус в България нашите лекари трябва да поддържат много висока температува в помещението в което ще го лекуват, а и може да се допитат до терапията която са използвали тайландците при излекуването на онази жена. А и по принцип може би е добре да се поддържа висока температура в нашите болници където е много вероятно място за разпространение на зараза, за да се пресича.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 18:42 от Анонимен

# 7 914
  • Мнения: 19 296
Не знам защо си мисля, че може и без храна да останем. Германците изрично казват, консерви, да не е необходим хладилник за тях. Ако спрял тока. Освен това имат и газов котлон и лампа в списъка, което доста ме притесни. Какво реално казват, че очакват да стане или че е възможно да стане? 
В части от Канада по време на ледената буря през 1998 се чупят много елвктрически стълбове и токът спира за месец.
Съвсем нормално е да се препоръчва и бекъп на храната, ако ел.мрежата се срине по някаква причина.

# 7 915
  • Мнения: 2 429
Не знам защо си мисля, че може и без храна да останем. Германците изрично казват, консерви, да не е необходим хладилник за тях. Ако спрял тока. Освен това имат и газов котлон и лампа в списъка, което доста ме притесни. Какво реално казват, че очакват да стане или че е възможно да стане? 
В части от Канада по време на ледената буря през 1998 се чупят много елвктрически стълбове и токът спира за месец.
Съвсем нормално е да се препоръчва и бекъп на храната, ако ел.мрежата се срине по някаква причина.
Да де, ама сега ледена буря няма. Идва пролет. Защо очакват, че ще спре тока? Толкова ли ще зазлее положението? Предполагат, че колкото е заразен вируса ще ни изпонатръшка и цялата система ще се срине? Това ли предполагат?

# 7 916
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 201
JACKLIN, Ами аз смятам че високата влажност се харесва на вируса, защото той е най интезивен първо в Ухан, град опасан от канали, после в Италия, Южна Корея, Япония, Иран, все държави заобиколени от големи водни масиви. Дори в Сингапур където се развива странно добре на фона на високите температури над 30 градуса това го отдавам отново на факта че Сингапур отвсякъде е заобиколен от водни масиви. Немските учени казват също че вирусът обича студено и влажно, обаче в тая статия се казва че той обича студено и сухо. Аз не съм вече сигурен по отношение на влажността, обаче в едно съм сигурен, високите температури, елиминират смъртността от този вирус. Сингапур е държавата с най много случаи без нито един починал. 96 случая 0 починали, ти ми потвърждаваш това схващане с това което казваш за тайландската болница, че вътре в нея поддържат много висока температура, а преди са я поддържали хладна, да знаеш че това не е случайно. Да не забряваме че Тайланд са друга държава която лекува успешно вируса, там температурите също като гледам Банкок също са над 30, и те като Сингапур са перфектни в статистиката 0 починали.
май не ще да е високата влажност като причина. вярно е, че около Иран е остров във водни масиви. Smiley
реално погледнато БГ е много "по-опасана" от вода, отколкото Иран, но някак си вируса бега от нас. погледнато малко по-назапад едно Мексико е заобиколен с вода и температурите са височки , но и там вируса бЕга. сигурно и много китайци го посещават. други са причините според мен.

# 7 917
  • София
  • Мнения: 1 732
А ние как можем да знаем какво предполага немското правителство?!?

Боже, тая тема....

Може ли да останат да пишат в нея хората, които я започнаха, а останалите да си направят нова?

# 7 918
  • Мнения: 12 984
Ти не си го представяй баш “топло” в болницата, прсото обичайно предни години и дори сега декември, като бяхме беше ужасно студено, сигурно 18 градуса! Смятай влизаш от 32 на 18! Завивах с кърпи детето и чаршафи.
А сега да речем беше 23-24 напълно поносимо и нормално. Не се усещаше духане от самата климатична инсталация. Не е обичайно, обичат да брулят на макс.

Аз съм сигурна че лекарите обменят информация, на световно ниво, не само тук има излекувани, тук бяха първи просто.

За съжаление не мога да съм полезна много, първо защото не разбирам какво говорят по тяхните медии и второ, защото не ги знам дали казват истината. Като навсякъде де...
Споделих консулатицията с лекаря, защото смятам че даде добри съвети.
Иначе за ситуацията като цяло в държавата, знам колкото теб.

# 7 919
  • Мнения: 1 350
Скрит текст:
JACKLIN, Ами аз смятам че високата влажност се харесва на вируса, защото той е най интезивен първо в Ухан, град опасан от канали, после в Италия, Южна Корея, Япония, Иран, все държави заобиколени от големи водни масиви. Дори в Сингапур където се развива странно добре на фона на високите температури над 30 градуса това го отдавам отново на факта че Сингапур отвсякъде е заобиколен от водни масиви. Немските учени казват също че вирусът обича студено и влажно, обаче в тая статия се казва че той обича студено и сухо. Аз не съм вече сигурен по отношение на влажността, обаче в едно съм сигурен, високите температури, елиминират смъртността от този вирус. Сингапур е държавата с най много случаи без нито един починал. 96 случая 0 починали, ти ми потвърждаваш това схващане с това което казваш за тайландската болница, че вътре в нея поддържат много висока температура, а преди са я поддържали хладна, да знаеш че това не е случайно. Да не забряваме че Тайланд са друга държава която лекува успешно вируса, там температурите също като гледам Банкок също са над 30, и те като Сингапур са перфектни в статистиката 0 починали.

Твоите постове са много полезни и дават безценна информация, според мен при случай на Коронавирус в България нашите лекари трябва да поддържат много висока температува в помещението в което ще го лекуват, а и може да се допитат до терапията която са използвали тайландците при излекуването на онази жена. А и по принцип може би е добре да се поддържа висока температура в болниците където е много верояно място за разпространение на зараза, за да се пресича.

Аз ще добавя и още страни, за да се обедите, че това е факт. Недейте да спорите, защото е очевадно от всякъде, че този вирус не обича жегите.

Малайзия - няма нито един починал 25 случая. 17 излекувани, в момента в столицата е 28 градуса.
Виетнал 16 случая16 излекувани, в момента в столицата е 22 градуса.
Камбоджа 1 случая, 1 излекуван, в момента в столицата е 28 градуса.
Тайланд 41 случая, 15 излекувани,  в момента в столицата е 27 градуса
Австралия 24 случая, 15 излекувани, в момента в столицата е 13 градуса, там в момента е вечер, през деня градусите са около 30.
ОАЕ 19 случая, 5 излекувани, в момента в столицата е около 21 градуса
Макао 10 случая, 6 излекувани, в момента в столицата е 20 градуса


Индия 3 случая, 3 излекувани

Специално я слагам нея отделно, защото там освен, че е топло, е и сухо. Индия по БВП е 6 или 7ма, мислите ли, че тяхното правителство няма пари за тестове?!

Общи условия

Активация на акаунт