Истанбул [тема 51]

  • 39 487
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Емка, какво има на 20-ти май?
Някое 7-звездно преживяване, вероятно?!
Скрит текст:
Как тънкаш?! Как ти се събра в устата?! Чети по-внимателно, пък ти!

И какво за "севгили гюню"-то? Има ли кичозни възглавнички, балончета и подобни?

# 181
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
Амчи,може и тъй да се каже Беличке.
Финала на ШЛ е тогава,дано не бъркам датума,де.Ама май месец е.Щот сега чакаме бебето и датите чак не съм гледала в дИтайли.

Има балони,Рози,Галанички,-те са така да се каже за сближаване,едни мънички такива,пасти с мечета и сърца
Торти-сърца .Туй в Азиясайд и по Гезмето.

# 182
  • София
  • Мнения: 1 841

Севгилли Гюню,джанъм!
Ама аз искам да питам УсФен Рожето
Кой ши Й там на 20- ти Май?
Роже,тънкаш билети намери ли,майка?
И къде отиде тоз чиляк Бялк?
Еми, майка, правилно мислиш. 30 ти май-финал!!!
няма тънкаш засега.... Сори...
Билетите ще започнат да се продават през март, трябва ти регистрация в сайта на УЕФА.
Скрит текст:
Сега можеш да купиш само ВИП места за най-убавия чок гюзел Ататюрк стейдиум...
Скрит текст:
Ама поне хотелче резервирах, че места потом  йок. Па на 30 ти квото сабя покаже и а дано кармазъ отбор да бие!

# 183
  • Варна
  • Мнения: 3 943
съвсем добронамерено и приятелски да реплекирам Петерки 2002, който неколкократно в продължение на месеци се опитва да убеди всеки попитал за хотели в Истанбул, че хотелските стаи са единствено и само с големина на кутийка, малко по-големи от легло и основно в Лалели.


Роже абсолютно си прав!
Само една подробност - аз говоря за тези които пътуват организирано със ТА.
А те са много голяма част от пътуващите!
Миналата година ден преди Великден минахме да запалим свещ в българската църква . На стотици метри преди нея и където може да се навре  автобус беше наврян , естествено български.Броих ги , горе долу докарах до 150.Нали се сещаш че няма някой от тях да е в хотел с бюджет колкото цяла екскурзия.Разбира се че Султан Ахмет е по добър вариант , но са и с 1-2 идеи по скъпи и мноооого рядко ТА ги наемат .Аз лично даже предпочитам от двете страни на Истиклял , но пак рядко ТА ги наемат.Колкото до Сиркеджи , то не е много по различно.Все пак неведнъж и пеша сме се разхождали от моста Галата до Лалели или обратно , а и Т1 съвсем опростява връзките.На няколко пъти съм имал работа и съм отсядал в Kadıköy или чак към Güzelyalı и Gebze ама трябва ли да говоря за тях тук където не интересуват никого.Никой даже не си помисля ,  че 18 мил. Истанбул се ограничава в 100 - 200 хотела в Лалели и наоколо Simple SmileАко обичате риба решително се откажете от балък екмека - в повечето случай е някакъв ерзац! По добре послушайте Таня67 и отделете малко време за рибния пазар на Каракьой и по точно ресторантчето зад него. Изберете си риба от тезгяха и ще ви я приготвят по ваш вкус.Аз лично предпочитам сеабас(лефер) или ричола(САРЪ-КУЙРУК или Лихия )  ама е и най скъпата де.Нормално е порция от по хубавите риби да е 50 - 60 лири , зависи хем от вида на рибите хем от големината и.Таксуват ви я подобно на гръцките псаротаверни - всеки вид риба си има цена на кг. , избирате си конкретното парче  и ви я теглят и казват цената. Хляб , марули  , разни други салат хич не ви ги смятат отделно , а си влизат в цената.Бъдете сигурни , че не само цената ще е различна от балъкекмека ами и усещането.То като на варненския рибен пазар - има таранка и толстолоб за 3 лв. има скумрия за 5 има и калкан и лефер за 35 и 40.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 10:07 от peterky2002

# 184
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453

Севгилли Гюню,джанъм!
Ама аз искам да питам УсФен Рожето
Кой ши Й там на 20- ти Май?
Роже,тънкаш билети намери ли,майка?
И къде отиде тоз чиляк Бялк?
Еми, майка, правилно мислиш. 30 ти май-финал!!!
няма тънкаш засега.... Сори...
Билетите ще започнат да се продават през март, трябва ти регистрация в сайта на УЕФА.
Скрит текст:
Сега можеш да купиш само ВИП места за най-убавия чок гюзел Ататюрк стейдиум...
Скрит текст:
Ама поне хотелче резервирах, че места потом  йок. Па на 30 ти квото сабя покаже и а дано кармазъ отбор да бие!
А,Дано!
Иншаллах!Кармазъ,Пас,Атака,Гол,Шампион!
Аха,с хотела си готов.Туй хубаво.Патом ич нИ Чакай!
Язе- ни лалета,ни МачувИ!
Пу ТуливизийкатА и то от СевернитИ Земи.Ама тъй ши й тя.

14 февруари при нас беше много топъл.
ОтВарна студ,в Стамбула -Гюнешли.
И то по Азиясайд бяхмИ.
С корабче от Бешикташ до Бостанджъ.Ами фърлих някой кат дрехи,и хубаво беше времето,целия ден.
Дано и сега да е,ама малък Сечко,Ко да го прайш.ШалувИ и удобни Кундури и по Гезмето-Тъйна Истиклял казвам,по Варненски.Тя,Беличката и Флеймката знаят,и Добруджанчева тоже.

23 Април е Много голям празник в Турция.
Да имат предвид пътуващите,тука някои девойки писаха че ще са там по туй време.
Много народ,деца,Глъч,не че и сега не е,ама била съм там на този ден и затова казвам.

# 185
  • Мнения: 13
За какво трябва да се подготвим на 23 април?
Аз точно тогава ще съм там.

# 186
  • Мнения: 1 652
Почивен ден е 23 април. Мисля, че беше местният Ден на детето.
За първи път като отидохме, попаднахме на него, а хем сами си определяхме датите. Мой пропуск, оттогава следя всички официални празници.
Нищо по-особено, само дето всички местни и неместни плъзват по улици, кораби, паркове, градинки, пикникуват, с една дума създават още повече калабалък.
Ние тогава ходихме в аквариума Флоря, времето беше трепач, слънце, +25, тръгнахме да се прибираме малко пеш покрай морето, паркове, плажове, народът пали скари, километри вървяхме, докато намерим празна маса някъде да пием/ядем нещо. Баш тогава се возих в претъпкан автобус към центъра, когато се случваше качване от задни врати и (доброволно без скатавка) подаване на карти напред за чекиране от страна на местните.
После слязохме на Египетския пазар, там като ни понесе човешката река, не можем да изплуваме от нея. Simple Smile

Скрит текст:
Нещо такова (снимките не предават и 1/10 от навалицата):










Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 16:17 от Розова маслинка

# 187
  • Мнения: 13
Много благодаря

# 188
  • Мнения: 46
А какво ще кажете за 1ви Май? Празнуват ли го в Турция?

# 189
  • София
  • Мнения: 13 148
А какво ще кажете за 1ви Май? Празнуват ли го в Турция?
Да, празнуват го и не е работен ден. Била съм в Одрин. Магазини и заведения работеха, но всички бяха излезли навън и беше като описаното от Маслинка. Имаше и някакъв митинг. Музеите работеха.

# 190
  • Варна
  • Мнения: 4 221
23-ти април е Ден на незивисимостта на Турция и Ден на детето. Голям празник.
Вероятно заради децата и мероприятията в тяхна чест е и така препълнен града. А и е пролет, народът излиза... все още има лалета...
Били сме там на друг празник - 29.10. (Денят на републиката - националният им празник) и макар да се е усещала празничната атмосфера, чак така не е било.

Емка,
Скрит текст:
какво бебИ, жИна?
вИнага да са пУфалиш У фейсО!

Съгласна съм с peterky2002, че много повече хора се интересуват от бюджетно пътуване.
Скрит текст:
Разбира се, в очите на някои то може да изглежда като мизерно такова, но всъщност е много по-приятно отколкото звучи. Защото за повечето от нас това не значи избор на евтиното, а добра преценка от какво имаш нужда. В град като Истанбул хотелските глезотии са напълно излишни за повечето хора. Той предоставя достатъчно и разнообразни удоволствия, а те напълно обезсмислят разни екстри хотелски. Чисти чаршафи, топла вода, добра локация и евентуално добра гледка на закуска са повече от достатъчни. Цял ден сме навън...
Бих си седяла в стаята, ако терасата ѝ е над Босфора. А тук все още никой не се е пУФалил с такъв престой. Тъй че...
Единственото, за което съм с резерви е съотношението между самостоятелно и организирано пътуващи. Глобално вероятно вторите са повече, но в темата почти всички (вече отдавна) пътуваме самостоятелно.
Тези, които пътуват организирано, нямат право на голям избор по отношение на хотели, така че трябва да се примирят.
При самостоятелно пътуване Султанахмет и Сиркеджи са много удобни. Важно е да отбележим, че в Сиркеджи паркирането е почти невъзможно. Така че пътуващи с кола като нас трябва да го имат предвид.
Около Истиклял е много шумно. Аз не бих избрала този район за престой. Особено пък с деца. Паркирането там също е под въпрос, макар че има повечко платени паркинги.

На първи май сме следили камерите на Таксим, ако помните. Огромен митинг имаше... След него - килим от боклуци... Час по-късно - никакъв спомен за него.

# 191
  • Мнения: 18 558
Леле и ние ще сме там на 1-ви май, дано работят дворци и музеи, ние пъуваме на 29-ти.

# 192
  • Мнения: 46
Леле и ние ще сме там на 1-ви май, дано работят дворци и музеи, ние пъуваме на 29-ти.

# 193
  • Мнения: 46
И ние щяхме да пътуваме на 29 ти, но ще се откажем. Сменяме датата с 09.04. Ще пътуваме с туристическа агенция и имаме четири дати за избор.

# 194
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 580
Едно много приятно предаване с януарски Истанбул. Водещата е бесарабска българка, много сладко момиче.

Общи условия

Активация на акаунт