Отговори
# 675
  • Мнения: 3 634
Желая ви приятна вечер!
Всички не, но някои отговори - в четвъртък, евентуално. Smile
Сигурна е само хубавата песен на Айтекин Аташ.

# 676
  • Мнения: 3 478
Кой и как я е отровил в затвора, няма подсказка. Не ще да е Демир, когото ще разпитват. Но ... последният кадър подсказва втори опит да бъде убита вече в болничната стая. Но аз не съм гледала предната серия и ... кой как се е позиционирал в обстановката?...

# 677
  • Мнения: 28 183
Привет!
Благодаря за фрагмана, превода и всичко споделено! Flowers Bouquet

Кой има интерес от смъртта на Зюлейха? Шермин, за да злепостави Демир. Има и богат опит. Но не е толкова смела, за да убие. Бехидже - част от мечтата ѝ е на път да се сбъдне. Безгрижен живот в Истанбул, осигурен с чуждите пари. За друг не се сещам, Зюлейха няма врагове. Йълмаз нахрани онези в килията и на тях това им стига.
Рускините залагат на Бехидже, на мен ми звучи леко фантастично да влезе сама в болницата и със спринцовка да вкара отровата в системата.



Подозират и Севда,



сменила е токчетата с чехли,



има и същия лак





Стоп кадър от 37-38 -ма сек., вижда се главата на тази, която влиза при Зюлейха със спринцовката



Ако има още една серия, ще разберем.

Всъщност Йълмазови не са успели да стигнат до Истанбул, на 7-8 -ма сек. се вижда, че зад колата им друга, бяла се опитва да ги спре. За два сезона вече трябваше да сме свикнали на заблудите. Отравянето е начин да Йълмаз да бъде върнат в Чукурова.

В друг момент Фекели и Четин попадат в засада. Дали са онези, които искаха фабриката и разпитваха Хатип за Фекели, не се разбира. Стрелят.







От сета пред ресторанта, виждат се Демир и Фекели



# 678
  • Мнения: 3 478
Има и още една жена, която рускините подозират - Мюжгян.

# 679
  • Мнения: 3 246
Здравейте Flowers Cherry Blossom
Ехааа, влизам и приятна изненада! Благодаря за всичко споделено! Flowers Four Leaf Clover
Гледах, гледах и аз, но все си мисля, че наистина Лучия е права. Някой цели Йълмаз да не замине, незнайно защо. В същото време има и нападение над Фекели и Чето, като се надявам, Чето да не пострада, защото е в гръб и е лесна мишена за стрелящия. Много съвпадения. Най-вероятно е план на онези двамата и хората, стоящи зад тях. Разсъждавам си, пак пусто в празно, но все пак...приказка да става, както се казва Stuck Out Tongue Winking Eye Защо им е Йълмаз да е в Чукурова? - защото така се дърлят с Демир и не обръщат внимание на друго...заети са да воюват един срещу друг. Именно нещо, случващо се със Зюлейха ще върне Йълмаз и той ще подозира Демир. Демир, от друга страна ще бъде разпитван, защото е гневен, обиден и може и да е решил да убие жена си. Отделно, Фекели е трябвало да бъде отстранен. Изсипват някаква смес, чрез която може би колата да поднесе и те да излязат и така да са мишени за стрелба. Удар върху всички едновременно. И аз си мислех за Бехидже отначало заради манилюра, но както Лучия отбеляза, защо й е това, като вече беше постигнала целта си - ухолен живот с чужди пари, а Зюлейха така или иначе е в затвора. Шермин - няма как тя да организира това нещо, а и няма изгода голяма от смъртта на Зюлейха, дори и да е насочено срещу Демир...все пак доказателства трябват. Мюжгян - тя също постигна това, което можеше в този момент относно Йълмаз, а и по отношение на Зюлейха. Севда - тя пък защо...освен ако не е психично болна и е решила да "освобождава" Демир от човека, вгорчил живота му...но нещо не ми се вярва. Тук има някаква по-голяма организация, но не е изключено Севда по някакъв начин да стои зад онези двамата и да се преструва пред Демир.
И аз си мисля, че след като има фрагман, ще има и епизод. Иначе щяха да съобщят нещо...поне така си мисля.
Nature Moon

# 680
  • Мнения: 3 634
И аз в този дух:
А не може ли краката и маникюрът да са на изпълнителка, но поръчителят/поръчителите да са с мустаци?
Бехидже и Мюжгян – не ми изглежда реално. Това е много опасно и ще загубят и това, което имат в момента. За Шермин - прочетох и такава идея, ми се струва голяма лъжица за нейната уста.
Хатип още на сватбата на Мюжгян и Йълмаз каза, че жененият човек има слабо място: семейството.
Сега новите двама, които действат чрез него, също се зарадваха на историята за Зюлейха, заради която враждуват Йълмаз и Демир. Вероятно са в течение на делото, Хатип и Наджие проследиха от конака историята след филма. Хатип е по домашни пантофи в затвора и може той да е организирал „леко“ отравяне там, за да доведат Зюлейха в болницата и тук „на спокойствие“ да я доубият. С каква цел: Демир и Йълмаз да се обвиняват един друг, както и виждаме се е получило, и най-накрая да извадят пистолетите. Така единият ще умре, а другият ще отиде в затвора. Зюлейха случайно става обект на тяхното внимание, целта на поръчителите са двамата, всички в Чукурова вече знаят какви партньори са Йълмаз и Демир. И така по хатиповски и като унищожат единия от своите конкуренти, другият ще е вече много по-слаб противник. Вероятно са платили на някоя от сестрите.

# 681
  • Мнения: 3 246
Ваня Hands Plus1, да. Хатип разботи за онези двамата, работи и за себе си. А, онези двамата ми се струва, че са хора на някого. Има човек в сянка, който дава заповеди на онези, а Хатип е местният човек, който им помага. Ще е интересно на кого е планът и кой е ръководил изпълнението? На човека в сянка чрез онези двамата + Хатип или това си е план само на Хатип, който беше заложен от него още преди. Това се случва и след разобличаването на Хатип за парите и той изгуби...и средства, които целеше да удвои и беше унижен в конака на Яман.

# 682
  • Мнения: 3 634
"Имало едно време в Чукурова" 61 еп. рус. суб.

https://vk.com/cukurova_mavi?z=video-135783830_456240910%2F28ef6 … l_wall_-135783830

# 683
  • Мнения: 5 486
Може да са приятелски и миролюбиви намерения, за да я изведат от затвора. То филма няма да има развитие, ако ключов персонаж е постоянно в затвора.

# 684
  • Мнения: 28 183
Привет!
Благодаря за преведената серия! Flowers Bouquet

Ваня, в твоя вариант има повече реалистични елементи. Единственото, което ми се струва пресилено е, че Хатип не е способен да пресметне всичко толкова бързо. И Дана е писала за преживяното от него в конака на Яман. Хатип вече има едно убийство в затвора - на лъжеубиеца на Дженго. Би трябвало светкавично да е разбрал, че Йълмаз е заминал, да организира отравянето, да изпрати хабер след колата на Йълмаз и да е сигурен, че той ще се върне.
Аз не уточних кои рускини залагат на Бехидже - от групата за сериала, те са антиЗулМаз. Защото има и други - групата на Алиса - те са анти Мюжган, Демир, Хюнкар. Там първата им дума е "Мюжган".
Всеки има право на мнение, но да се подскача, без изобщо да се мисли, е твърде първосигнално. Защото Мюжган е лекар, а сценаристите /вярвам/ все пак не са чудовища. Мюжган посегна на себе си, защото не успя да поеме тежестта на вината. Откакто е в Чукурова, всеки ден спасява хора. Да я правят убийца, когато с Йълмаз поеха към нов живот, означава да преминат всякакви граници.
За мен е неприемливо, че превърнаха Зюлейха в убийца. Демир оживя, но по - важното е, че сложиха пистолет в ръката на жена и майка, за да застреля бащата на децата си. Затвор, болница - съжалявам да го кажа - ограничиха се в една рамка и не могат да излязат от нея. Само Хюнкар още не са арестували, но има време, сигурно си чака реда. Направи ли ви впечатление, че тя изобщо не реагира на насочения срещу Демир пистолет. Очаквах да застане пред него, той да опита да я избута и така някак в суматохата да се предотврати стрелбата. Всичките им решения минават през тези две сгради и никаква фантазия да измислят други интересни ситуации. Болест, престъпление - само това е в главите им.

Лейла



Керем Али

# 685
  • Мнения: 3 478
Добър ден на всички! Simple Smile
А аз си мисля, че Хатип може и да е организатор на стребите, които се виждат, с което да настройва враговете Демир и Йълмаз един срещу друг, но отравянето и повторният опит за убийство на Зюлейха в болницата не е негово дело. Според мен става дума за две паралелни линии на действие, които не се пресичат в едно единствено лице. Единственият ми довод засега е, че отравянето по принцип не е мъжко отмъщение, хеле в Чукурова. Но ... аз още не съм гледала предходната серия...
Що се отнася до рускиниТЕ за отравянето и жената в последния кадър, всеки там си има някакви аргументи - крака, маникюр, прическа, състояние на Мюжгян след опита за самоубийство ... Факт е, че по един - два знака, не може да се прави извод. Сега е време на гадаенето. Smile

Последна редакция: нд, 29 мар 2020, 12:54 от Katya_I

# 686
  • Мнения: 2 503
Привет!

Ехааа, колко много нови отговори. 😊
Благодаря на всички за споделеното! 🌺

Както обичам да казвам - едно си мислихме, а друго стана. 😀 И на мен ми е адски интересно кой иска да отрови Зюлейха?! И защо? 🤔
Може би тази случка ще омилостиви Демир и ще я измъкне от затвора. Дано! Защото вече ми се къса сърцето да бъде далеч от децата.
И хайде да се запознаем вече с тази Севда, че ми е любопитно що за човек ще е. Само дано не е поредната Шермин/ Бехдиже, че няма да мога да я издържа.



Спокойна неделна вечер! 💞

# 687
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Animal Bee
Благодаря за всичко споделено!
Гледах епизода с превод, хареса ми.
Сега нямам възможност да пиша за всичко, което ми направи впечатление. Искам да кажа само нещо за отравянето на Зюлейха.
След като видях последователността на събитията и чух какво си говорят героите, стигам до извода, че Зюлейха най-вероятно сама е посгнела на живота си. Не знам откъде е взела отровата, но ето какви са обстоятелствата:
От Шермин Зюлейха разбра, че Жюлиде е отстранена от нейното дело като прокурор, а тя беше голяма опора и надежда за Зюлейха. Шермин със задоволство подслуша разговора между Жюлиде и Сабахеттин и почти съм сигурна, че има нещо общо с оставените пари за подкуп. Тя нали от Бехидже искаше отстраняването и, вероятно това е начинът, който е намерила Бехидже и Шермин отиде да се увери дали е успешна акцията.
По-нататък, въпреки че Хюнкяр помоли Шермин, когато занесе снимката на децата, да не и казва, че Демир ги е отвел някъде, Шермин разказа това на Зюлейха.
Да получи децата беше в основата на това Зюлейха да поиска от Йълмаз да излезе от живота и и повече да не идва при нея. Отказа да го приеме и написа писмото до него.
Шермин и разказа и за опита за самоубийство на Мюжгян, който бил, за да остане Мюжгян с Йълмаз.
С това искам да кажа, че обстоятелствата са довели до това, Зюлейха да изгуби почва под краката си, да е отчаяна, останала без каквато и да е подкрепа и изгубила децата, които за нея в този момент бяха най-важнато нещо. Заради децата Зюлейха се отказа от любовта. Няма подкрепата на прокурорката, децата са при Демир и в неизвестност, изгуби Йълмаз и вероятно чувства вина към Мюжгян и знае, че двамата с Йълмаз ще бъдат заедно.
В тази обстановка самоубийството е напълно възможно. Ролята на "сестрата" Шермин е голяма. Чакам с нетърпение кога Зюлейха ще се стабилизира и ще постави всеки на мястото, което е заслужил,  Шермин ще е от първите.
Дали в болницата става дума за продължение на започнатото в затвора вече от някой друг, който има интерес от окончателната и смърт, или за обикновена болнична манипулация, това ще разберем. Но в затвора най-вероятно  Зюлейха е направила сама нещо със себе си.
Желая ви приятна вечер!

           
 

# 688
  • Мнения: 3 246
Здравейте🦋
Още не съм гледала серията, само отделни диалози. Предполагам, че ше имаме серия този четвъртък. Съгласна съм с написаното от Ваня - често ни заблуждават с фрагманите, съвсем преднамерено😁. Уж едно, пък се окаже друго. Така че нищо чудно онази ръка да е на невинна медицинска сестра. Но, интересното е, че отравянето се смята за умишлена и така е представено. Не за опит за самоубийство или инцидент. Именно и оттам идва реакцията на Йълмаз - гняв, защото мисли, че Демир е отговорен, оттам ще дойде и тази на Демир - ще го е страх и ще се притеснява да върне Зюлейха в затвора. Какво ли е обстоятелството, което ще кара всички да мислят, че отравянето е преднамерен акт срещу Зюлейха?!
Лека вечер!🌷

# 689
  • Мнения: 2 503
Привет, момичета!

Благодарение на екипът, който превежда, успях да се насладя на епизод 60 с наши думи. Още веднъж благодарности за превода. Flowers Hibiscus

Гледайки онлайн, не можах да разбера, че Зюлейха се е надявала и наистина е искала Демир да умре. Мислех си, че го направи в момент на афект. Може и така да е било, но после не видях да покаже грам съжаление за това, което извърши. Не я разбирам. Не разбирам защо СЦ промениха толкова много тази героиня. Може би е заради всичко преживяно, но пък виждаме, че Фекели е запазил справедливостта, честността и добротата си. Никоя майка не заслужава да бъде разделена с децата си, затова ми е мъчно за Зюлейха, но ме разочарова с опита си за убийство. Не мога да я разбера. "Той не ми остави друг избор. Принуди ме..." , това казва тя. Но да убиеш бащата на децата си, а ти да си в затвора, нима е решение. Тя сякаш остана разочарована, че Демир е излязал "здрав и невредим" от болницата. Йълмаз "се моли той да оживее" , а тя "стреля, за да го убие". Наистина, напоследък не мога да позная предишната Зюлейха, но може би това е нейното "развитие"... Не можа да понесе , че Демир ще я раздели с децата, а тя самата избяга с децата, искайки да ги раздели с баща им и да станат деца на друг мъж. Всеки забравя какво е извършил преди и не вижда собствените си грешки. Тя не е по- различна, което мен ме натъжава.  Много преживя Зюлейха у Яманови. Тя също има вина за това, което се случи. Но сега е лесно да обвинява само Демир. "Чудовището" Демир не можа да я убие, нямаше сили да стори това, но Зюлейха е "готова да понесе наказанието й". Разбира се, разочарована съм и от Демир затова, че я остави в гората в безсъзнание сама...
Мюжгян също много я съжалих. Ех, какво може да направи любовта с хората. Как остана без капка гордост и въпреки всичко умоляваше Йълмаз да бъде с нея. А тя как ще живее със себе си, знаейки, че Йълмаз е с нея от чувство за вина и съжаление и най- вече заради Керем Али?! Sad

Нямам търпение за новия епизод. Blush
Дана е писала, докато аз също пиша.
Дана,
мисля си, че може би това ще накара Демир да извади Зюлейха от затвора- дано!

Имайте хубава вечер и много хубава седмица, носеща здраве за всички! Revolving Hearts

Общи условия

Активация на акаунт