Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 179
  • 722
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 780
Здравейте и от мен, 




Отне ми време да прочета коментарите.
Та, по същество.

Вече имам обувки за сватбата - бледо бежови сандали на дебел ток, който смятам да нося и после. Останаха воал и бижута - най-вероятно обеци и/или гривна.

Относно чорапи, чорапогащник и т.н. няма да имам.

Чашите кумата ще ги купува, все още не сме ги харесали на 100%, но мисля да поръчам от Алиекспрес. Цените ми се струват адекватни, не мисля да се украсават.

Поканите ни са готови и станаха страхотни / поне аз си ги харесвам много 😆🤷🏻♀/

Костюм и халки нямаме още.

Аз наех агенция от друг град, много мила жена, обесни ми всичко, а и цената си заслужава, спрямо всички оферти, които получих за над 2000лв.

Търся си светлинно шоу - ама 400лв за 10мин ме "застреля" като оферта.

Търся и осветление за цялата зала до 4-500лв, получавам оферти за над 1000лв... верно си е изказването - ден, година храни..

[/img]


И ние имаме допълнително осветление. Ще си го носи DJ-тя, който е от Велико Търново. Осветлението ни е 300лв, което е приемливо.

# 256
  • София
  • Мнения: 11 568
За Алиекспрес имайте предвид, че в момента има проблеми с пратките заради вируса, изчакайте да пуснат пратките или поръчайте от Амазон, има доста от същите продукти. Аз поръчах от там подаръците чрез Габко. 6 лв ми излезе доставката.

# 257
  • Мнения: X
malinka92, може ли да споделиш идеята за жартиера? И на мен ми се вижда неуместно завирането под полата.

# 258
  • Мнения: 1 195
За Алиекспрес имайте предвид, че в момента има проблеми с пратките заради вируса, изчакайте да пуснат пратките или поръчайте от Амазон, има доста от същите продукти. Аз поръчах от там подаръците чрез Габко. 6 лв ми излезе доставката.

Може би са пуснали пратките, моята днес до обяд изписваше, че е в Гуанджоу още (от 13 януари стоеше там), сега като проверих е пристигнала в София Hug Надявам се никой да не е кихал вътре.
Песен имаме за първи сватбен танц, остана да отидем на уроци + да ни изготвят хореография, че и двамата сме страшни пънове.

# 259
  • Мнения: 140
malinka92, може ли да споделиш идеята за жартиера? И на мен ми се вижда неуместно завирането под полата.

Дж ни предложи жартиера да е в джоба на мъжа ми и когато дойде времето да каже нещо от сорта на" младоженеца си е свършил работата предварително/снощи/по време на първият танц/"
Ние също искахме да пропуснем частта със свалянето със зъби.
Няма да се мажем с торта,нито ние, нито гостите ни.
Ще имаме две "игри", като за едната още се чудим.

# 260
  • София
  • Мнения: 1 365
Да попитам,  има ли скорошни впечатления /последните месеци/ от Зала Тера?
Организация, комуникация, изпълнение.
Четох доста отзиви, но за предни години.

# 261
  • София
  • Мнения: 385
Не си спомням да е коментирано - имате ли отзиви и наблюдения от озвучаването в ритуалната зала? Има ли смисъл да е класическо дуо (на живо)? Разликата в цената не е малка..

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 112
Не си спомням да е коментирано - имате ли отзиви и наблюдения от озвучаването в ритуалната зала? Има ли смисъл да е класическо дуо (на живо)? Разликата в цената не е малка..

 За мен лично няма голям смисъл да се плаща за музика на живо .. все пак там ще бъдем около 15 минути.

# 263
  • Мнения: 173
Иванджелина Тодорова : осветлението си излиза скъпо.А и зависи какво точно искаш.Аз имах офери стигащи до и над 2000.Като говориме за цялостно осветление на залата+ тежък дим+ светлинни прожектори изписващи първите ни букви.Наехме си отделно човек,който цяла вечер да се занимава само с тази част.
А поканите са ти станали много красиви.Аз също се бях спряла на този модел,но тъй като съм на сватба след по малко от месец и получих същата 😁реших да сменя мойте с др дизайн.Да няма после ти ме копираш 😊
Чашите трябва да пристигнат около 18-ти.Ще кажа дали са толкоз хубави на живо,както на снимката.
Вие какво решихте да подарявате на кумовете.Аз съм още в дилема.Те са си двойка и обичат много да готвят заедно.Освен един Делимано да им взема 🤣

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 13:28 от Radosttt.

# 264
  • Мнения: 1 195
Нашите кумове са много трудно за подаръци, имат си всичко, което им е необходимо. Мислим да организираме мини почивка за четиримата в един комплекс до яз. Въча, но да видим докъде ще стигнат парите.

# 265
  • София
  • Мнения: 11 568
Иванжелина, ти кои пита за светлинно шоу. Аз оферта 400 лв не получих, започнахме от двойна. Мисля, че Дивинитас са малко по-евтини от Боряна, ако не си им искала оферта на тях, може да пробваш.

За осветлението е 20/25 лв на лед, толклва получих от 3 места като оферта, ако осветим цялата зала + дансинг, ще е към 1000 лв. Ние мислим за частично само по едни колони, а може и въобще да нямаме, защото не ни се дават толкова пари.

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 14:06 от Niya-

# 266
  • Мнения: 223
Pimkie, жартиера както казаха ще го е свалил младоженеца предната нощ , но няма да го даде така лесно . Така че мъжете ще трябва да се постараят , като начало ще им даде по една чаша водка да загреят , само че в една ще има вода , всички пият на екс ,но един разбира ,че в неговата има вода и дж казва кой е следващият , всички както винаги си траят и за това предварително сме надписали , обръщат чашите и  на един отдолу пише : Пий една студена вода , ти си следващият , а на другите напр - има още време.  Може също преди това да ги измори с танци, пуска Кан Кан , балет , ръченица , той ни показа клипчета става супер забавно и след това вече с шотчетата .

# 267
  • Мнения: 1 381
Това със свалянето на жартиера и на мен ми идва в повече.. идеята с шотовете ми  харесва Simple Smile
А иначе, ще имате ли някакви игри??
Тази с обувките е ясна.. почти всеки я прави, на мен също ми е интересна, но ще заменя вдигането на обувки с табелки ТЯ и ТОЙ..
Някоя игра за гостите?

# 268
  • София
  • Мнения: 109
Аз нямам проблем със свалянето на жартиера, майка ми обаче има. Все пак ще го направим.Иначе за други игри не сме мислили още. 
Малко извън темата за игрите, на какво мнение сте за такъв тип кутия за пари?


Малко са скъпички самите урни (около 40-60лв).Не знам дали, ако сама си купя плексиглас и си сглобя,каква ще е цената Thinking
Идеята ми е, че не съм привърженик на кутиите с  цветенцата, тюлчета, дантели, каквито виждам, някак си са ми отживелица.
Представям си я дори изрисувана, ако не е прозрачна.

# 269
  • София
  • Мнения: 11 568
На мен така прозрачна не ми допада, защото е все едно е урна за избори, да се вижда какво е пуснато, съответно колко е дебел пликът. Ако е изрисувана, дори и с прозрачни участъци, ще се получи много добре.
Като алтернатива мога да дам и дървена кутия.

Иначе и на мен не ми допадат някои кутии, но честно казано ми е все едно, не ми е толкова важен момент това с кутията, досега ничия не съм запомнила. Ще се доверя на агенцията.

Общи условия

Активация на акаунт