Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 194
  • 722
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!
Чета вашите булчински размисли и страсти от известно време и се вълнувам заедно с вас. Хубаво е когато намериш хора, които също размишляват и се терзаят на същите теми като теб.
Аз и моят годеник (странно ми е да го наричам така) организираме сватба това лято. Събитието ще е на 18.07 в Резиденция "Скалско" - видях, че има още две от тук присъстващите дами, които ще празнуват там, за което много се радвам.
Дoста сме напреднали с организацията, или поне така си мислех докато не изскочиха множество дребни детайли, които ме обезкуражават на моменти. Май от всичко най-сложно ми е изборът на флорист/ка за украсата. Не знам аз ли не обяснявам ясно или тези хора, с които говорих просто не разбират какво искам. Вие как подходихте в уговарянето на хората с цветята?

# 376
  • Мнения: 173
За моето парти има два варианта.Или да отидеме момичетата в Приморско/Слънчев бряг.Първо някъде да хапнем,после дискотека.Искат пенис-торта,или торта с тялото на мъж.Само да вметна за тези торти,ако някоя иска да си вземе в Скай лайн ги правят много добре.На шефа ми му бяхме взели така с голо женско тяло.Бяха се постарали хората,и беше адски вкусна.То тия торти по скоро май за снимката се ползват повече.И пада един смях като ги видят хората.Вариант две е в Хъшовете и после Ревю.Но са се зарекли да има стриптизьор.Била съм на партита със стриптизьор и честно казано няма общо с филмите 😊Ако някой си мисли че човека се съблича по бельо ще остане разочарован.За ММ 100% ще има танцьорка.Неговата компания се изпожениха всичките последните три години.Всички имаха и се съмнявам него да го пропуснат и да не му викнат.Аз като цяло съм ЗА купона.Със или без торти,танцьори важното е купон да става,и да се веселиме.Ние ще сме към 15 момичета,и аз предлагах да наемеме вила на плажа,пижамено парти,чипс,пуканки и някви готини филми,все пак ще е юли и щеше да е яко на плажа.Но нещо моята оферта не им хареса 😀

# 377
  • Мнения: 780
За моето парти има два варианта.Или да отидеме момичетата в Приморско/Слънчев бряг.Първо някъде да хапнем,после дискотека.Искат пенис-торта,или торта с тялото на мъж.Само да вметна за тези торти,ако някоя иска да си вземе в Скай лайн ги правят много добре.На шефа ми му бяхме взели така с голо женско тяло.Бяха се постарали хората,и беше адски вкусна.То тия торти по скоро май за снимката се ползват повече.И пада един смях като ги видят хората.Вариант две е в Хъшовете и после Ревю.Но са се зарекли да има стриптизьор.Била съм на партита със стриптизьор и честно казано няма общо с филмите 😊Ако някой си мисли че човека се съблича по бельо ще остане разочарован.За ММ 100% ще има танцьорка.Неговата компания се изпожениха всичките последните три години.Всички имаха и се съмнявам него да го пропуснат и да не му викнат.Аз като цяло съм ЗА купона.Със или без торти,танцьори важното е купон да става,и да се веселиме.Ние ще сме към 15 момичета,и аз предлагах да наемеме вила на плажа,пижамено парти,чипс,пуканки и някви готини филми,все пак ще е юли и щеше да е яко на плажа.Но нещо моята оферта не им хареса 😀

Така като те слушам 100% момичетата ти ще ти спретнат яко парти. И ще е страхотно! Няма да е пошло! Но купона ще е на макс. Пожелавам ти го!

# 378
  • Мнения: 1 176
Не обичам да се включвам с мнения, които касаят лични вкусове и отношения, но, ако на моето моминско парти моето виждане за това какъв трябва да е формата на партито отпадне, няма да държа да присъствам на него. Ще поканя много малка бройка хора и мисля, че ме познават достатъчно, за да няма сблъсъци от сорта на "булката иска еди-какво-си, ама на мен не ми харесва, значи отпада". Била съм в такива чатове, на много неща съм се нагледала и по-добре булките никога да не разбират за тях, защото много приятелства ще се разтурят.
Аз също искам скромен уикенд на вила някъде. Ако мнозинството реши, че спа, лимузина и дискотека ще е по-подходящо, ще им пожелая весело изкарване.

# 379
  • София
  • Мнения: 109
И аз съм на същото мнение като evenfall.
Организацията на моминското парти, особено ако е с много жени е много трудно. Всяка има собствено мнение и се налага, и не мислят какво би се харесало на булката. До сега не съм била на моминско, но за моето дочух някакви истории, понеже го пазят в тайна и леко се бях издразнила. При мен сигурно ще са 2 партита, защото кумата има малко детенце и няма да може да отдели цял уикенд, за което я разбирам, но другите явно не са толкова разбрани. Иначе го организират двете ми приятелки от детството. Също знаят че не искам торти пенис и тем подобни клиширани истории, нито пък искам да се охарчват. Та не знам какво ще са ми спретнали.
А относно ергенското, и там бях втрещена като разбрах че искат да  събират доста голяма сума на човек, и ако е за стриптизьорки, си е направо безумие да дават пари за.............ама надявам се да са размислили. Май са гледали много американски филми, неговите приятели Expressionless
А и още нещо, искали да да го направят на 03.07, а тогава ние подписваме.Добре че някой ги е подсетил....Unamused

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 12:49 от Hara_8

# 380
  • Мнения: 223
Evenfall, ако не е по вкуса ми в никакъв случай не бих си тръгнала . Ако има дори и едно нещо , което ми харесва за него бих се хванала . Споделям моето мнение и не искам да те обидя . Хората са се постарали с организация и средства и аз ,ако съм на тяхно място би ми станало доста гадно .  Все пак живота не е  едно моминско парти . Ще ги уважиш за час , два и след това можеш да кажеш, че те боли глава , или ти е дошъл цикъла ....  и да си тръгнеш . А щом толкова много искаш спа и държиш  , с бъдещият ти съпруг ще  си резервирате ,където искате и  ще си релаксирате  един уикенд .

За моето ме попитаха дали съм за спа или някъде в града да бъде . Но няма как защото ще е два дни преди сватбата и няма да има време за пътуване . Пък и не мисля, че ден преди сватбата ще ми е до пътуване , спа , масажи и т н , защото в главата ще ми е само сватбата . Така че ще е в града , питаха ме какво искам, но казах че само държа на чашките с булка и за момичетата. Да знам банални са , но това ми е като имаше една булка ,дето искаше от нейна приятелка чаршафи подарък за сватбата , за да каже един ден :  Тея чаршафи са ми от сватбата ! Blush
Питаха ме дали искам стриптизьор , но им казах,  че не искам . За друго не знам.

 А как си го представям - доста варианти ми се въртят в главата , от това което съм чувала , може би нямам любимо, всичко зависи от булката. Важното е ,че ще съм център на внимание ( по принцип не обичаме с ММ) , но не знам защо този ден искам да е така . Гледала съм блогърки как правят моминско парти и ми хареса . Всичко се върти около булката , изненади и все неща който булката харесва. Заведоха я на педикюр и маникюр , след това грижа за кожата , масаж .... хапнаха в центъра , след това се прибраха  привечер и всички заедно се оправиха за вечерта , коя каква рокля да облече, направиха си прически една друга , грим и малко вино и хапки, ако не се лъжа бяха поръчали и след това отидоха на бар ... и всичко това ми напомни за годините когато аз и мойте приятелки излизахме , давахме си една на друга обеци , блузки .... и нямахме грижи и всичко беше така лесно и вълнуващо Heart

# 381
  • Мнения: 6 874
Съгласна съм, че организаторките трябва да се съобразят с булката, понеже е главният гост. Всеки трябва да може да си потисне егото, когато е нормално друг да е центърът на внимание.
Същевременно смятам, че булката също трябва да си съобрази желанията и мечтите с дамите, които организират купона. Желания за специални петзвездни хотели, украси като в инстаграм, понеже я яко за снимки, стриптизьори, пътуване с две нощувки - всичко това доста натоварва организацията финансово и хем на всеки му се иска да не вгорчава деня на приятелката си, хем се пита "Е, ако искаше на Хаваите да отиде и тази ли мечта трябва да сбъднем?"
Няма да си тръгна, защото те ме познават и си знаят какво ми харесва. Joy
Мисля да го направим седмица-две преди сватбата.
Абе, имам си чудни приятелки, скоро искам да направя списък и да го дам на кумата.

# 382
  • София
  • Мнения: 11 569
Разбира се, че е важно да се съобразим И с желанията на момичетата, те отделят от времето си и от финансите си, а все пак и самата сватба не е малък разход. Да, разбира се, за част от момичетата не е проблем нито финансовата част, нито времевата, но за други е и ако аз искам да присъстват, трябва да е съобразено с тях. Специално за пътуването до друго населено място, което исках в началото, после размислих, така или иначе веднага след сватбата заминаваме за 3 седмици.

# 383
  • Мнения: 1 176
Разбира се, никой не говори за пълно подчинение пред булката! Смятам, обаче, че трябва да има някакво съобразяване поне с ценностите й.
Наемът на лимузина е колкото наем на малка виличка. На последното моминско наехме лимузина. Заболя ме сърцето финансово, защото можехме с тези пари да й подарим уикенд на някое хубаво място, но подкрепих с две ръце, защото е throwback към хубави спомени на булката и знаех, че ще я направи истински щастлива. Иска ми се да вярвам, че това ще е логиката и на моето. С един и същи бюджет може да направиш много различни неща. Simple Smile

# 384
  • Мнения: 1 757
Честно казано на мен тези момински партита не са ми никак по вкуса.Аз даже не бих се обидила ако нямам.Пък не искам момичетата да се харчат за такива торти , украси и куп щуротии.Достатъчно е скъп живота, за да искам от тях да си дават парите за тези измислени неща.Ще ми е по-приятно да излезем , да хапнем , после бар или дискотека ,  без много помпозности.

# 385
  • Мнения: 120
Здравейте момичета ! 👰🏼

И аз да се включа по- темата с ергенското и моминското парти. Моето ще го организира кумата . Каза, че ще сподели на бъдещия ми съпруг идеята, за да е сигурна, че ще я харесам . Не обичам изненади, по-скоро обичам да знам какво ще се случва. Даже така ще съм по изненадана. Хаха 🙊🙈🙉
Относно ергенскоото ще го организира нашият кум. Познавам го от дете тоест 7 клас. 😄 Казах им да правят каквото искат в най - добрия смисъл на думата. И стриптизьорки да има не ми пречи. Все пак той за мен се жени не за тях. Ами така де 👰

Отдавам се на заслужена почивка. Не осъзнах колко натоварващо е всъщност сама да си организираш сватбата. Вече съм много спокойна . Даже да се похваля думата “сватба “ не съм я изричала в последните три дни. Ами това е рекорд! 🤣

До май месец няма да се занимавам с нищо, по и за сватбата или поне така си мисля. 😄😊 Тогава съм на първа проба и корекции по роклята . Влизам във фитнеса не трябва сега нито да качвам нито да свалям. За момента държа едни и същи килограми 51 което е добре . Размера на роклята е 38 . Мила каза в магазина, че ще оставят по 2 сантиметра от страна за всеки случай ако надебелея. 🙊

Хубав ден ви желая ! 🌸

# 386
  • София
  • Мнения: 385
Много се надявам да имам моминско парти, но не знам кумата ми дали ще организира. Имах страхотна идея, която няма да се осъществи, понеже кумата е бременна, но ще ви я споделя Simple Smile
Исках да отидем с най-близките 3-4 момичета + майка ми и свекърва ми в Бари за 3 дни (има полети петък вечер - вторник сутрин). Да спим във вила в Бари, а през дните да обикаляме съседни градчета по крайбрежието - Монополи, Алберобело..
Исках да бъде нестандартно моминско парти само с най-ценните ми жени и аз да поема разходите, щеше да ми излезе около 2к. Сватбата ми не е много скъпа, така че нямаше да бъде проблем. Общите изживявания и пътуванията са важни както за мен, така и за другите момичета. Сега се надявам кумата да организира нещо, но не сме обсъждали. Годеникът ми най-вероятно ще си има парти, даже, като познавам кума, може и да отидат до Сърбия.

Иначе си чакам роклята от Китай, бяха писали, че на 20ти ще я шипнат, но още не е пратена Sad

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 14:23 от AllegraA

# 387
  • Мнения: 37
Чак сега намерих време да седна и да прочета всичките мнения до момента. Да кажа и аз за моминското и за ергенското парти. Аз ще имам моминско, някак се радвам доста, защото най-близките ми приятелки, не са една компания и не се познават добре и се радвам, че ще можем заедно да разчупим обстановката, така да се каже. Аз не знам много детайли относно организацията, кумата и едната ми близка приятелка ще се заемат. Мисля, че ще е на морето, за което много се радвам, някое парти на плажа Nature High Brightness

За ергенското парти много се надявам да се забавляват момчета. Казах на годеника ми, каквото искат да си правят само да не ми казва подробности после, ако знае, че няма да се зарадвам Sweat Smile

Аз купих халати на моите момичета с надписи отзад и това ще им е подаръка за партито.

# 388
  • Мнения: 211
Аз също много се вълнувам за моминското си парти, защото ще го организира кумата, а тя ме познава наистина добре. Нито знам къде ще е, нито кога Grinning Харесала съм им подаръчета, но още не съм ги поръчала.

Имаме напредък и с другите организационни дейности - вече имаме поръчани халки Heart Eyes

# 389
  • Мнения: 1 381
Здравейте момичета ! 👰🏼

И аз да се включа по- темата с ергенското и моминското парти. Моето ще го организира кумата . Каза, че ще сподели на бъдещия ми съпруг идеята, за да е сигурна, че ще я харесам . Не обичам изненади, по-скоро обичам да знам какво ще се случва. Даже така ще съм по изненадана. Хаха 🙊🙈🙉
Относно ергенскоото ще го организира нашият кум. Познавам го от дете тоест 7 клас. 😄 Казах им да правят каквото искат в най - добрия смисъл на думата. И стриптизьорки да има не ми пречи. Все пак той за мен се жени не за тях. Ами така де 👰

И ние сме така, кумата казва на него, кума на мен Grinning Малко ни се бяха разминали идеите.. Кумата искала на морето, ММ и казал, че няма да съм особено доволна.. Предвид факта, че сме от София и вече повечето ми приятелки са с малки бебенца, а и смятам, че в София има достатъчно подходящи места. Отново се прояви разликата във възрастта.. Аз на 27, тя на 21.. Но поне за мястото се разбрахме.
За партито на ММ и аз съм разрешила всичко.. Искам да се забавлява и да има една незабравима вечер.. В крайна сметка спомените ни остават Blush

Общи условия

Активация на акаунт