Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 275
  • 722
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 120
Честит празник, дами!

По темата с музиката и приключвам. Разбира се, всеки има право на избор и както му е хубаво така ще е. Това е вашият ден. Това си мое мнение и твърдо съм за, но никой не ангажирам с него.

Ния, всичко ще се нареди, явно ти се е струпало наведнъж. За роклята мойта е с шлейф дълга и може да се закачи отзад под дупето има копче. Отделно шивачката ми направи като гривна през ръката да я държа докато танцувам и вървя да ми е по удобно давам ти вариянти.

Мойте подаръци за гостите ще са кутийка куфарче с някакъв бонбон вътре. Ветрила за жените, че ще е топло и подходящо и за мъжете ключодържатели.

# 631
  • Мнения: 780
Момичета днес ходих на лов за чаши.
Гледах по магазините във Велико Търново и Габрово.
Масово “ритуални чаши”, кристал с някакви камъчета или цветенца са по 80лв. Ако искам със сребърно столче са по 130лв и поставка към тях. Имаше и по евтини комплекти по 25лв, но реално бяха обикновенни чаши.

Накрая взех тези. Италиянски са, кристални. Има всякакви комплект от този модел. Бабата на младоженника ги купя тях и ще получим в деня на сватбата и за червено вино и за уиски или ракия + Графа. Не искала да ни дава само парички искала да имаме и нещо за спомен. Стана ми много мило.


Аз си ги харесвам. Все пак ще мога да си ги ползвам и после. Цената беше 99лв. Със сребърен обков са. Ще им сложим панделка и по една мини розичка и готово -  ритуални чаши.

# 632
  • Мнения: 111
Marchelsi, много красиви чаши. От къде точно ги взехте, много ми допаднаха. Аз поръчах от Алиекспрес, но ми усължават срока. Дано пристигнат.

Ния, ние затова на никого нищо не обесняваме, какво ще има - ще видят на самата сватба. Радвам се, че и те не напират да се месят. Сватбата си е наша и ще има това, което ние сме преценили, че трябва да има, а не каквото на еди кого си му се иска. Хайде да ме извиняват..

Днес бяхме до Пловдив, имаше добри варианти за шаферски рокли, обаче тия цени ...

# 633
  • Мнения: 120
Marchelsi и мен ми харесаха чашите и аз щях да питам от къде са взети? Аз си търся бокал, но нещо не мога да си харесам.

# 634
  • Мнения: 780
Marchelsi, много красиви чаши. От къде точно ги взехте, много ми допаднаха. Аз поръчах от Алиекспрес, но ми усължават срока. Дано пристигнат.

Ния, ние затова на никого нищо не обесняваме, какво ще има - ще видят на самата сватба. Радвам се, че и те не напират да се месят. Сватбата си е наша и ще има това, което ние сме преценили, че трябва да има, а не каквото на еди кого си му се иска. Хайде да ме извиняват..

Днес бяхме до Пловдив, имаше добри варианти за шаферски рокли, обаче тия цени ...


Взех ги от Тера мол - Габрово, но ако напишеш в Гугъл - чаши със сребърен обков излизат.

Теди - имаше и тип бокал.

Може ли да разкажеш за Пловдив и шаферските рокли?

# 635
  • Мнения: 111
Имаше доста варианти и цветове, аз бях с ММ  и просто разгледахме, за да се орриентираме за цена и цвят. Ценово са от 130лв нагоре, което за 3 шаферки идва минимум 400лв. И мислим да не ги поемаме като разход. Но исках да изберем цвят и да погледнем за цени - мислех, че ще са до 90лв мах. Аз искам да са дълги до земята с едно рамо. Но имаше и с дантели, бродерии, дълги, къси.

# 636
  • Мнения: 486
Има ли бъдещи булки от Пловдив ?

# 637
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен! В събота с моя партньор си избрахме в септември месец да сключим брак и тези дни ще ходим да си запазим дата. Той много държи да имаме църковен брак, но като се поразрових, прочетох, че църковен брак не се прави в съботен ден. Светият синод са искали да забранят съботните дни, но дали е в сила и дали се спазва? Най-удобни са съботните дни за сватба, но ако има вече такава забрана относно църковния - ще избера някоя неделя, но пък в неделя работи само една от седем ритуални зали в София. Моля да споделите дали някой от вас са сключили църковен брак в събота или са си запазили?

# 638
  • Мнения: 6 887
В повечето църкви има вратички срещу тази забрана. Обикновено се отварят с някаква сума пари (не е много голяма), което официално се нарича искане на разрешение. Като отидете в църквата и попитате, ще ви обяснят.
Въпросът, който е по-важен, е вашето лично разбиране за църковния брак. Зависи колко голямо значение отдавате на канона, как спазвате останалите християнски обичаи и порядки и т.н.

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 19:55 от Welt

# 639
  • Мнения: 5
Благодаря много за отговора! Simple Smile

# 640
  • София
  • Мнения: 11 611
Нищо специално не се прави, защото е събота, може би таксата е по-голяма. Отидохме в  Света София и казахме на коя дата искаме, платихме таксата и това беше, въобще не са коментирали, че е събота.
Преди това бяхме в Свети Седмочисленици и рам казахме, че се колебаем събота или неделя, клисарката ни каза да изберем събота, за да ни е по-удобно. Порядките в църквата се променят спрямо ежедневието на хората и повечето свещеници го смятат за хубаво да се сключват повече бракове, дори и в събота.

Много хубави чаши, нашите, които имаме от едно време, за бяло и червено са подобни. Много си ги харесваме, но им падна позлатата по ръба. За сватбата взехме целите с метален ефект, дано не падне.

# 641
  • Мнения: 120
Здравейте и от мен! В събота с моя партньор си избрахме в септември месец да сключим брак и тези дни ще ходим да си запазим дата. Той много държи да имаме църковен брак, но като се поразрових, прочетох, че църковен брак не се прави в съботен ден. Светият синод са искали да забранят съботните дни, но дали е в сила и дали се спазва? Най-удобни са съботните дни за сватба, но ако има вече такава забрана относно църковния - ще избера някоя неделя, но пък в неделя работи само една от седем ритуални зали в София. Моля да споделите дали някой от вас са сключили църковен брак в събота или са си запазили?

Ако искаш в събота, първо си говори с църквата и отеца и след това се плаща такса от 90 лв при Владиката за разрешение и толкоз. Мен ме навиваха за неделя понеже събота било ден за покойници и не можело, но как пък всички в събота се женят....Колкото и да си вярваш в неделя не е удобно.

# 642
  • Мнения: 6 887
Ако хората са истински вярващи, е напълно нормално да спазят наставленията на църквата. Наясно съм за логистическите причини за църковен брак в събота, но църквата не е декор за снимки или атракция за гостите. Няма лошо да си плати човек щом я има възможността, но вярата няма непременно връзка с удобството.

# 643
  • Мнения: 4
Момичета някоя от вас може ли да ми кажеш мнение за Димитър Дардов - фото и видео и каква са цените на предлаганите от него услуги?
Благодаря ви!

# 644
  • София
  • Мнения: 385
Здравейте и от мен! В събота с моя партньор си избрахме в септември месец да сключим брак и тези дни ще ходим да си запазим дата. Той много държи да имаме църковен брак, но като се поразрових, прочетох, че църковен брак не се прави в съботен ден. Светият синод са искали да забранят съботните дни, но дали е в сила и дали се спазва? Най-удобни са съботните дни за сватба, но ако има вече такава забрана относно църковния - ще избера някоя неделя, но пък в неделя работи само една от седем ритуални зали в София. Моля да споделите дали някой от вас са сключили църковен брак в събота или са си запазили?

Нашата венчавка е в съботен ден и дори не са ни споменавали за забрана (сега научавам). Църквата е една от най-красивите в София - Св. Параскева Heart

Общи условия

Активация на акаунт