Валутният борд

  • 20 786
  • 798
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
Последно какво гласуваха тия идиоти в парламента?
Има ли опасност авоари, спестявания и сметки в лева да бъдат подрязани с 10-15% при влизане в чакалнята?
.
Да, по закон до 15%.

Кой закон?

# 61
  • Мнения: 15 960
При КТБ трябваше да бъде приет някакъв закон, вече не помня какъв, а парламентът беше разпуснат, имахме служебно правителство и трябваше да минат изборите, за да се свика Народното събрание и да приемат нужния закон. Затова минаха близо 6 месеца.
Това ясно, но се сещам и че тогава някъде декември-януари доларът скочи рязко. И ако някой е имал депозит в КТБ в долари, по кой курс са му изплатени - по ниския или повишения?

# 62
  • Мнения: 2 465
За съжаление нямам информация.

# 63
  • Мнения: 10 602
Никак не им вярвам като се има предвид как се опитаха да променят закона чрез промяна на друг и да забият новите текстове в преходни и заключителни разпоредби. А после избухна бомбата с Божков, така че да се отклони вниманието.

# 64
# 65
  • Мнения: 2 465
Интересно е, да. Но експерт, който пише "гОверньор"...

# 66
  • Мнения: 54 404
Който се притеснява от подрязване, да си обръща парите в €. Който го е страх от фалит, да си ги държи както реши.
Друг вариант няма.
Аз отдавна съм си открила депозити в € и не ги мисля изобщо.

# 67
  • Мнения: 14 489
Последно какво гласуваха тия идиоти в парламента?
Има ли опасност авоари, спестявания и сметки в лева да бъдат подрязани с 10-15% при влизане в чакалнята?
Разбрах само, че са приели безумния закон на МенТа, който дава възможност членовете на еврозоната да договорят конфеденциално и да определят едностранно курса евро-лев на България...

Не при влизане в чакалнята. В периода на т. нар. "чакалня" ще може да се договаря отклонение на курса, а ако има промяна (ама нали уж нямало да има) то тя ще е от влизането в еврозоната.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 40 754
Аз по-скоро за ипотечните кредити го мисля...не толкова за депозитите.

# 69
  • Мнения: 54 404
А защо никой не коментира другото условие - да се увеличат заплатите така, че да достигнат 70% от европейските?
Това е много положително.

# 70
  • Мнения: 12 298
А защо никой не коментира другото условие - да се увеличат заплатите така, че да достигнат 70% от европейските?
Това е много положително.

Има ли такова условие, свързано с еврозоната?

# 71
  • Мнения: 54 404
Има, не помня къде го четох.

# 72
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Бордът вярно налага доста ограничения и чисто икономически е по-добре да се "откачим". Но не и с това правителство, не и с тези управляващи, независимо от цвета им. Личното ми мнение е, че нашите драпат не толкова за еврото колкото да прилапат резерва на борда. Пък народът ако оцелее.

Преживях една такава смяна и въпреки мерките на правителството, инфлация имаше. В последващите две години заплатите, с които изплатихме ипотека в БГ и спестявахме, постепенно взеха да стигат само да изкараме месеца.

Преподавателите ми по икономически науки  са оптимисти и не смятат, че ще е страшно. Щяло да ни бъде много по-добре заради това, че ще водим самостоятелна монетарна политика. Да бе да, с тия управляващи ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 38 476
Съдейки по сегашната бъркотия в държавата, се чудя какво ще ни предпази от още по-голяма. Гласували там нещо си. Ама ЕС казва, че трябва да правим друго.
Да видим...

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 40 754
Аз взех да се чудя накъде да бягаме...тия ще ни довършат!

Общи условия

Активация на акаунт