Любители на котки - Тема 142

  • 35 598
  • 763
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 16 217
Барни се облизва с часове, но като беше по-малък, и докато още му давахме паучове, от които се одрискваше безотказно, и на нас ни се е налагало да мием дупе с котешки шампоан. Имаше период в началото, го дебнехме след изакване да му бършем дупето с тоалетна хартия Simple Smile. Хич не му харесваше.

Навиците за почистване при котките са заучено поведение, мамите им ги научават първите 3 месеца.

# 181
  • Мнения: 9 916
Sharky*, сигурно е точно така, защото Ади е намерен на 30 дни без майка и не го виждам да знае много-много. Ако не му махна гурелите, си ходи с тях, пробвах да го уча поне очите да си мие, ама не се справям.

# 182
  • София
  • Мнения: 16 217
Sharky*, сигурно е точно така, защото Ади е намерен на 30 дни без майка и не го виждам да знае много-много. Ако не му махна гурелите, си ходи с тях, пробвах да го уча поне очите да си мие, ама не се справям.
Ще му помагаш: https://www.petcarerx.com/article/my-cats-not-grooming/800

# 183
  • София
  • Мнения: 6 215
Кити, ветеринарят какво смята за толкова дългото разгонване? Звучи ми притеснително така да страда животинката, няма ли нещо като успокоително, което може да се приложи?

Мади е с неизвестна ранна история, но съдейки по това, че доста се мие и чисти, би трябвало да е прекарала нужното време с майка си. Надявам се, че е било така.

# 184
  • София
  • Мнения: 2 092
Здравейте. Имам проблем с котката си. Вече около 2 седмици е разгонена (женска е). Трябваше в петък да я кастрираме, като всички очаквахме, че до тогава ще й мине, но не преминава. Докторът отказва да я кастрира преди да й мине напълно. Много се мъчи горката, плаче денонощно, отслабнала е.
Някой друг имал ли е подобен проблем, притеснявам се да не й се влоши здравословното състояние, вече дори не е енергична, само лежи и плаче. Има ли начин как да й помогна? Опасно ли е според вас толкова дълго състояние на разгонване?

Аз мисля, че в този случай е уместно прилагането на хормоналнуте таблетки против разгонване. Те са много вредни, ако на тях се разчита за контрацепцията, вместо кастрация, но в случая, приложени еднократно, няма да навредят, още повече, че след това матка и яйчници ще бъдат премахнати. Оставена така, не се знае кога котката ще е готова за операция, а в тази тема не за първи път наблюдаваме котки в серийно разгонване. Освен това животинчето се изтощава така, а и най-оптималният вариант е кастрацията да бъде извършена възможно най-рано. За всеки случай, консултирайте се с вета. И настоявайте да бъде премахната и матката, в случай, че ветовете искат да махнат само яйчници.

# 185
  • София
  • Мнения: 13 281
Здравейте. Имам проблем с котката си. Вече около 2 седмици е разгонена (женска е). Трябваше в петък да я кастрираме, като всички очаквахме, че до тогава ще й мине, но не преминава. Докторът отказва да я кастрира преди да й мине напълно. Много се мъчи горката, плаче денонощно, отслабнала е.
Някой друг имал ли е подобен проблем, притеснявам се да не й се влоши здравословното състояние, вече дори не е енергична, само лежи и плаче. Има ли начин как да й помогна? Опасно ли е според вас толкова дълго състояние на разгонване?
За съжаление е често явление. Природата го е измислила - разгонване докато забременее. При някои има кратки интервали на прекъсване, но при други продължава много дълго. Имахме подобен случай в темата. Когато все пак успяха да я кастрират, всичко беше в кисти. Sad Чувала съм, че човешки алергозан малко успокоява котето, но никога не ми се е налагало да използвам. Но той не спира разгонването. Разгонването може да се спре само с хормонални таблетки, които са по-вредни от самото разгонване.

Дано да чете и Yellow_girl , която беше посъветвана от ветеринар да чака котето да стане на 9 месеца (вторият ветеринар поне намали на 7 месеца). Точно от такова разгонване трябва да предпазим любимците си.

Колкото за хигиената, някои са си мърлявки. Laughing Кирчо и Боги са имали майка до едно и също време. Боги непрекъснато се мие, а Кирчо си понамирисва. Laughing Виждам го да се мие, но явно не е достатъчно. Laughing

# 186
  • София
  • Мнения: 2 092
Kitty, да поясня, за да не се чудите: хормоналните таблетки могат да причинят рак на матка или млечни жлези, както и пиометра (гнойно възпаление на матка с висока смъртност), ако се прилагат системно за контрацепция вместо кастрация.  Я случая ситуацията налага избор на по-малкото зло, така да се каже. Матка и яйчници ще се премахнат, остава известен риск за развитие на карцином на мл. жлеза в по-късна възраст, но, от друга страна, закъсняването с кастрацията води до същия риск. Според изследване на ветеринари, ако котка или кучка се кастрират преди първо разгонване, рискът от карцином на мл. жлеза се оценява на 0,5 %, след настъпило първо разгонване нараства на 21 % и расте с всяко следващо, като след 6-тото разгонване вече няма значение дали ще се кастрира, рискът се изравнява. Затова мисля, че е най-добре да бъдат приложвни хормонални таблетки, за да се извърши кастрацията възможно най-скоро.

# 187
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 540
И Ушатото миришеше много като го прибрахме, хем на клиника, хем на урината попила по него и пелената, предупредиха ни да не го къпем, но аз това си го знам, сам се изчисти още на следващия ден и след това, нашия явно е имал майка, постоянно се поддържа. Joy

# 188
  • Мнения: 915
Макс май не е имал майка за много дълго, може би 5-6 седмици, но е страшен чистник и винаги мирише на прано. Joy Обичам да му душа главата.

# 189
  • София
  • Мнения: 16 217
Уууу, устичката мирише на рибка Sad.

# 190
  • Варна
  • Мнения: 4 110
Да кажа и тука: "Ако се чудите защо времето ще се развали - ами нашият ремонт свърши и Красен замина, вече може да вали сняг. Котката Късметка носи късмет за нещата, които не зависят от нас, милата ми писамунде Simple Smile"

# 191
  • Мнения: 854
Ветеринарят каза, че често се случва разгонването да се повтори или потрети. На нея това реално й е първо разгонване. Имаше 1-2 дена затишие и пак започна. Запазили сме й час за кастрация за следващия петък, но много се надявям да й премине тези дни.
Знам, че са вредни хапчетата, затова и не сме й давали такива.
А изключено ли е да се оперира ако разгонването не е приключило съвсем, в краен случай да запазя по - ранен час?

# 192
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен. Simple Smile Имаме коте, на около 7 месеца. От първия ден е много хигиенична и си върши работата само в котешката тоалетна. Но не спира да рови саксии. Tired Face Направо до корен рови пръстта като обезумяла. Садих и котешка трева - ми изрови си сандъчето - цялата пръст бе отвън. Махнах всички саксии  в една от стаите и оставям достъп само там и в коридорите като я оставям сама вкъщи. Но ми се иска да ходи свободно навсякъде, а не мога да я отуча да рови цветята. Дали като порасне ще се промени това или си е до характер?
Аз моите ги качих на рафт, защото ми омръзна да премитам пръст. Засега не ги стига

# 193
  • Мнения: 414
Благодаря на всички, които изказаха мнение за моя Фейси....преди няколко часа взех решение да сложа край на мъките му....милия ми той е вече звездичка Cry(((( Най- трудното решение което съм взимала до сега...много мислих, много плаках....дано ми прости... Cry((((
Виновна се чувствам много.....
15 дни нито яде нито пи....само лежеше и едва вдигаше глава....бъбреците му отказаха....все се молех да заспи и тихичко да си отиде във съня си....но милото му сърчице не се предаваше...много мислих и реших , че и в двата случая ще се обвинявам....дано Бог и Фейси...ми простят .....На никого не го пожелавам....

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 22:46 от No fear...

# 194
  • Мнения: 1 641
Да почива в мир!

Общи условия

Активация на акаунт