Лазерна епилация и електроепилация – 7

  • 38 828
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 11 765
До колкото знам от лазера трябва да се усеща боцкане, но не и силна болка и парене. Където косъма е по-плътен боли повече, където е по-фин не се усеща толкова болка или изобщо нищо не се усеща ако лазера не го е изгорил или не е имало какво да изгори.
То е боцкане, но тъй като съм с ПКЯ и черни и плътни косми и окосмяването е силно при мен е възможно заради това да боли повече. Но пък ефекта е поразителен.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 744
Смятам че е малко необоснован коментар от сорта на "имаш нисък праг на болка".
При всеки кожата и космите са специфични, освен това посещаваме различни центрове с различни уреди, различни типове лазер и различни зони.
Аз не мисля че имам нисък праг на болка и лазера на зона интим особено първите пъти ме боля непоносимо.
След 5 години бръснене всеки ден когато отидох на кола маска за пръв път ме боля по-малко от лазерната епилация.
Така че не мисля че имам нисък праг на болка, просто космите ми са дебели, гъсти и черни в тази зона.
И това че някой не го било боляло не означава че аз имам нисък праг на болка.
Аз ходя на лазер във върсус, александритен лазер.
Наскоро отидох за коем лента в друго студио - аби - с диоден лазер, и го чувствам по съвсем различен начин

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 13:59 от Мélisande

# 62
  • Мнения: 191
До колкото знам от лазера трябва да се усеща боцкане, но не и силна болка и парене. Където косъма е по-плътен боли повече, където е по-фин не се усеща толкова болка или изобщо нищо не се усеща ако лазера не го е изгорил или не е имало какво да изгори.
То е боцкане, но тъй като съм с ПКЯ и черни и плътни косми и окосмяването е силно при мен е възможно заради това да боли повече. Но пък ефекта е поразителен.

И мен много ме боли винаги на подмишници.На интим досега само една процедура имам, в друго студио, пак на александритен лазер.Там още повече ме боля.Със светла кожа и тъмни косми съм аз.Интересното е, че на последната процедура ( 6-та по ред ) на подмишници бяха станали много малко косми и доста тънки, но пак ме боля.Явно е много персонално.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 16:43 от anne_boleyn

# 63
  • Мнения: 5 861
При всеки кожата и космите са специфични, освен това посещаваме различни центрове с различни уреди, различни типове лазер и различни зони.

Точно така. Аз затова винаги съм призовавала в тази тема да се споделят и конкретните места + типа лазер, с който са те обработвали. Иначе, е малко неясно кой за какво говори.
Например, много пъти съм споменавала, че с всички диодни лазери досега ("Venus Velocity", "Light Sheer", "Vectus"), ако са настроени на по-високи мощности, съм изпитвала доста сериозна болка, на границата на търпимостта, независимо от третираната зона.
При александритните лазери определено не е така - ходила съм в няколко различни студиа. Болка няма, само леко боцкане и парване, напълно пренебрежими. Това, при положение че отново се използва максималната допустима за моята кожа мощност.
Друга причина за липсата на болка, обаче, може да е и недобре извършената процедура - да речем, лазерът е настроен на много ниски мощности и т.н.
Така че нещата са много относителни и размити.

# 64
  • София
  • Мнения: 11 765
Ето това пише:

Лазера е от най-ново поколение, комбинация от 𝗔𝗹𝗲𝗸𝘀𝗮𝗻𝗱𝗿𝗶𝗱 𝗹𝗮𝘀𝗲𝗿, 𝗗𝗶𝗼𝗱𝗲 𝗹𝗮𝘀𝗲𝗿 и 𝗻𝗱𝗬𝗮𝗴 𝗹𝗮𝘀𝗲𝗿 от Американския гигант 🇺🇸 𝗖𝗼𝗵𝗲𝗿𝗲𝗻𝘁 | 𝗗𝗜𝗟𝗔𝗦® "𝙏𝙝𝙚 𝘿𝙞𝙤𝙙𝙚 𝙇𝙖𝙨𝙚𝙧 𝙘𝙤𝙢𝙥𝙖𝙣𝙮"

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
При диоден лазер болка никаква, при александритен лазер силна болка. Затова,че зависи от много неща - от типа лазер, настройка и т.н

# 66
  • Мнения: 10 258
Аз имам две процедури с 𝗻𝗱𝗬𝗮𝗴 𝗹𝗮𝘀𝗲𝗿, не ме боля толкова, но и резултата беше вял.

Повечето ми процедури са с Light Sheer. На крака не ме боля, подмишници леко, горна устна леко, интима беше ужас. Мажа се там с лидокаин. Не мога да го изтърпя. АБсурд.

В събота ще ходя на Candela александритен. Още не знам какво да очаквам. Но аз ще правя крака, на които имам останали 5-6 косъма и мишници в същата ситуация. Ще докладвам от моята камбанария.

# 67
  • Мнения: 23
Здравейте! Правила съм 6 процедури пълен интим, първите процедури бях доволна, но сега космите си израстват и ефектът не е какъвто би трябвало да е. А ако реша да ги махна с кола, пламват - всичко си израства. Сякаш не съм правила лазер, само дето космите са по-тънки и меки, като гъстота почти няма промяна. Дали да не сменя студиото? Досега ходих в Derma Life (това е до хотел Марица в Пловдив). На вас случвало ли ви се е? Съвети?

# 68
  • Мнения: 5 861
Щом положението е такова, то значи процедурите не са били успешни. Абсолютна загуба на време и пари. Това е, няма друго обяснение или съвет.
Какъв е резултатът, може да се разбере, само след приключване на пълния курс сесии (за да бъдем точни - около 5-6 месеца след последната), а не по между тях.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 744
Аз пък вече имам чувството че лазерната епилация е кола маска с по дълготраен ефект.
Аз ходя на лазерна епилация във Върсус, който има слава на един от най-добрите центрове.
Вече съм направила 8 процедури на зона интим и косми пак излизат в областта на срамните устни и дупето, и то не малко. Моите приятелки които ходят имат същия проблем.
Е колко процедури е този "основен курс" - 10 ли?
При положение че аз съм в идеалния вариант - черни дебели косми и бяла кожа.

Сега си записах час само за дупето, защото имам чувството че тази зона напълно я претупват когато правиш процедура интим.
Няма как да имам толкова много косми там след последна процедура в началото на януари, началото на февруари вече е пълно с косми.

# 70
  • Мнения: 1 227
Мélisande аз също ходя там, но имам различни впечатления. Може би около дупето те претупват, защото там зоната принципно е с добър резултат, но виж срамните устни са доста трудни. Там кожата е по-различна, косъмчетата също, при мен има прозрачен мъх и мисля че няма как напълно да изчезне. Аз имам предишен опит с фото в зоната и космите ми бяха по-фини и на рядко и все пак виждам добър резултат. Аз на твое място бих отишла при тях и така ще поставя нещата, че тази процедура да ми я направят безплатно, ако смяташ че е техен пропуск де. Рекламация! Аз така ще направя в близките дни със зоната над горната устна, вече 12 процедури и косъмчетата са си там и са си видими...

# 71
  • София
  • Мнения: 1 744
Еми явно при мен там не е с добър резултат... но сега при положение че отивам и ще плащам само з атази зона ще изискам да увеличат лазера и да работят много внимателно защото това ми създава адски дисконфорт...

# 72
  • Мнения: 1 227
Принципно при мен за всеки различен очастък от зоната регулират лазера, включително и отзад, заради различната плътнос и цвят на космите. Надали при теб не го правят, просто според мен ако изкажеш недоволство и наблегнеш, на факта че е работена зона а резултата е такъв какъвто е, те ще се стегнат и ще ти обърнат внимание.

Тук се сещам да попитам нещо, което ми се върти в главата - Хубаво преди процедура не трябва да се приемат фоточувствителни медикаменти, ясно, обаче никога не съм питала дали приема добавки за коса, кожа и нокти влияе на ефекта от процедурите в дългосрочен план, тоест ако подхранвам уж растежа на косата, това означава ли че подхранвам цялостно растежа на космите на цялото тяло и един вид обезмислям/забавям ефекта от процедурите? Някой от вас интересувал ли се е, аз все забравям да питам в студиото.

# 73
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Когато правих интима последния път ми казаха,че косъмчетата отзад трудно ще ми се появлияят, защото били по-светли.

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
При диоден лазер болка никаква, при александритен лазер силна болка. Затова,че зависи от много неща - от типа лазер, настройка и т.н

Аз нямам база за сравнение, но при диоден лазер си ме боли и то много. Особено интим, направо сълзи ми текват. Но! Работят ме на много висока степен. Винаги ме питат от 1 до 10 колко боли и като кажа 8-9, установяват тази мощност. За всяка зона е различно.


Аз пък вече имам чувството че лазерната епилация е кола маска с по дълготраен ефект.
Аз ходя на лазерна епилация във Върсус, който има слава на един от най-добрите центрове.
Вече съм направила 8 процедури на зона интим и косми пак излизат в областта на срамните устни и дупето, и то не малко. Моите приятелки които ходят имат същия проблем.
Е колко процедури е този "основен курс" - 10 ли?
При положение че аз съм в идеалния вариант - черни дебели косми и бяла кожа.

Сега си записах час само за дупето, защото имам чувството че тази зона напълно я претупват когато правиш процедура интим.
Няма как да имам толкова много косми там след последна процедура в началото на януари, началото на февруари вече е пълно с косми.

Не съм правила никога кола, но смени лазера, студиото, козметичката, не знам. Има нещо, което не е ок явно. За месец пораснали косми, че и "пълно с косми"... Да изходим от там, че реално ефект от съответната процедура се вижда след 10-14 дни, когато започват да растат косъмчета и буквално падат с потъркване. В рамките на още 2 седмици да прорастат толкова много косми, че чак да те притесняват... Определено не е ок.

Общи условия

Активация на акаунт