Лазерна епилация и електроепилация – 7

  • 38 967
  • 738
  •   1
Отговори
# 300
  • Sofia
  • Мнения: 4 418
Не съм мазала с нищо и не остана белег, но беше повърхностно изгарянето.

# 301
  • Мнения: 5 884
Ау, много страшно звучат тези изгаряния. Независимо от добрите процедури в други неща, лазер повече не бих си правила в студио, където са ме изгорили веднъж!
Мен са ме изгаряли в почти всички студиа, които съм посещавала - "Versus", "Borex", "V Derm". Grinning Само в "Lege Artis" не са, но там - едно на ръка, че съм била само 2 пъти; и второ - имам чувството, че те работят на по-ниски мощности на лазера от оптималните, именно за да минимизират риска от изгаряне. Всъщност, думата "изгаряне" звучи доста зловещо, но при мен винаги е ставало въпрос по-скоро за парване - един вид, повърхностно изгаряне на кожата, което минава за около 2-3 седмици, без да оставя трайни поражения.
Белези (по-светли петна) имам единствено на лактите, в резултат на изгаряне с лазер. Но сама за себе си установих, че когато ми третират ръцете в изпънато положение - явно поради това, че кожата на лактите се набръчква - винаги изгарям в тази област. Последният път помолих, като стигнем до лактите, да свия ръцете си на 90 градуса, преди да обработим зоната. Нямах никакво парване никъде. Simple Smile Това, обаче, са неща / трикчета, които операторките няма как да знаят, та не виня студиата.
Рискът от изгаряне винаги е налице, за съжаление. Не зависи само от преценката на козметичката.

А може ли да кажеш мажеше ли с нещо мястото и остана ли белег?
Както ти написах и в предишния си пост, мазането с възстановяващ продукт (няколко пъти на ден) е на 100% наложително, ако имаш изгаряния, независимо дали са леки или тежки. Всичко останало е поемане на излишен риск. Безпредметно е да разпитваш дали при другите са останали белези, защото от организъм до организъм разликата е огромна. Кожата на всеки от нас се възстановява по коренно различен начин. Това, което почти не е повлияло на друг, за теб може да се окаже сериозно състояние. И т.н.

# 302
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 431
За парене след процедурата ясно. Особено зона интим ми е ужас поне 24 часа след. Зачервяване също има винаги. Но това не го смятам за изгаряне изобщо. По лицето също се зачервявам и ми смъди известно време.

# 303
  • Мнения: 5 884
Написах какво имам предвид под "парване" - повърхностно изгаряне. Simple Smile Кожата стои като поръсена с кафяво-сив прах, като опърлена, в продължение на 2-3 седмици след процедурата. Но не в цялата третирана зона, а само на определени места. С течение на времето този "прах" се излющва и отдолу кожата е здрава. Нещо такова, но при мен винаги е било по-леко.
Ти по-скоро визираш зачервяване, но това е нещо съвсем различно.

# 304
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 431
О, не, такова не съм имала, слава богу. Да, за различни неща говорим.

# 305
  • София
  • Мнения: 11 502
При мен седи като зачервяване и то на точици - там където са космите. Минава до 2 дни максимум. Лющене и кафеви петна не съм имала.

# 306
  • Мнения: 5 884
И това не е пример за изгаряне. Вие говорите за зачервяване, леко възпаление и общо раздразнение на кожата, които са нормални странични ефекти от лазерната епилация.

# 307
  • Мнения: 1 227
Случвало ми се е на интим да имам подобно възпаление, кожата стана все едно е раздразнена и изсушена от бръснене. Така се получи защото бях приемала антибиотик от фоточувствителните и тотално бях забравила и си научих урока.

# 308
  • Мнения: 438
Оф, горките вие. Аз сега ходя във VDerm. Не съм имала такива поражения, да чукна на дърво. Но забелязах днес, че кожата под мишниците се лющи - все едно малки частички като кир, ама си е сумер тънка бяла кожа- проверих внимателно. Но след процедурата не съм имала никакви зачервявания, изгаряния, та се чудих вие наблюдавали ли сте такова нещо?

# 309
  • Бургас
  • Мнения: 47
trikitil, според мен изобщо не трябва да ходиш повече в това студио. Отношението към клиента е много важно, защото всички сме хора и щом те кара да се чувстваш зле, намери си ново студио. Има изобилие.
По отношение на болката, която изпитваш на интим, на мен ми обясниха, че колкото по-дълъг е косъма, толкова е по-болезнена процедурата. На сестра ми в студио в друг град са й казали същото. Избръснах интима вечерта преди процедурата по посока обранта на растежа на косъма /стана гладка кожата/. Частта около ануса я избръснах предходната вечер, т.е. два дни преди процедурата и там ме боля повече отколкото отпред. Според мен болката като цяло зависи много и от оператора и как настройва машината. Мен ме правиха с александритен лазер. Не са ме мазали с гел, направо върху кожата. Усеща се парене и студена струя въздух, като струята на студения въздух може да се увеличава, ако много ти запари. След процедурата нямах парене, зачервяване, никакви външни и вътрешни дискомфорти. Само ме сърби, но предполагам, че е защото космите са избръснати. От над 10 години ходя на кола маска и беше ново изживяване за мен да се бръсна.

# 310
  • Мнения: 5 884
При третиране с александритни лазери, никога не се ползва гел.

Препоръчително е космите да бъдат избръснати в същия ден, в който ще се състои процедурата.

# 311
  • София
  • Мнения: 5 744
NatureCare права си, за това което си писала. При другата операторка не ме боля толкова много. Не пропусна зони, имах и доволно опадане на интима.
На подмишниците още след първата процедура опадаха почти всички, вече два месеца не съм се бръснала там. Но и аз след първа процедура гледах само интима, когато се сетих да видя подмишниците и видях резултата, реших да дам втори шанс на студиото, но при друг. На интима имах големи пропуснати участъци, изобщо не са били обработени. Примерно от към ляв крак има опадане от към десен около 2см зона нищо, както си беше преди процедурата така и си стоеше. Лява устна като не пипната, дясна с опадане.
При другата операторка сега си падаха във всички зони. Понаболяваше ме, но нищо общо с болката, която до сега съм изпитвала и търпяла. Притеснявах се дали ще има ефект с такава малка болка, но имаше.

# 312
  • София
  • Мнения: 1 746
При третиране с александритни лазери, никога не се ползва гел.

Препоръчително е космите да бъдат избръснати в същия ден, в който ще се състои процедурата.

На мен пък ми казаха че космите се бръснат вечерта преди процедурата Thinking

# 313
  • Sofia
  • Мнения: 4 418
На мен пък ми казаха че космите се бръснат вечерта преди процедурата Thinking

Идеята е кожата да се е успокоила след бръсненето, но и да е максимално близо до прецедурата. Ако кожата не е чувствителна след бръснене, може и в деня на процедурата.

# 314
  • Мнения: 5 884
Да, точно това е причината - кожата да не бъде раздразнена преди процедурата. Но най-правилно е космите да се избръснат максимално кратко време преди часА на манипулацията.

Общи условия

Активация на акаунт