Външния вид по време на бременност

  • 3 548
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 715
Спокойно. Целулитът ще изчезне, пъпките по гърдите също. Нормално е някои жени по време на бременност да са по-меки и отпуснати. Тези явления по тялото ти се дължат на хормоналните промени.
И аз те съветвам да кърмиш, но доколкото ти е приятно. Не си поставяй срокове и изисквания. Виж дали кърменето ти понася психически и физически.

За кг, качени по време на бременност, не се притеснявай. Колкото качиш - толкова. Никакво гладуване от страх да не качиш. След като родиш и се възстановиш, ще можеш да спортуваш и пак да изваеш хубаво тяло. И сега можеш да спортуваш, стига следящият бременността лекар да ти е дал зелена светлина за тренировки.

Знам как се чувстваш, затова виртуално гуш и успех!

# 16
  • Мнения: 12 763
На мен ми останаха две стрии. Както и твоят мъж, и моят си ме харесваше и тогава, и после. Иначе напълно се възстанових. Не се притеснявай, сега и докато кърмиш гледай да си спокойна, храни се здравословно и със силна храна за теб и за бебето и нямай грижи как изглеждаш, всичко ще се оправи. Няма по-красиво нещо от бременна жена и от майка-кърмачка.

# 17
  • Мнения: 42
момичета, не е нужно да сте на гадни диети.
Аз казах, че искам да хапвам месо 4 пъти в седмицата, 2-3 пъти риба, 2-3 пъти постно, даже казах кои храни не желая в менюто си, задължително исках  да има нещо сладко и шоколад. а за тренировки  до 3-4 пъти макс в седмицата.

Хранех се изключително пълноценно, нямаше и момент на гладуване, хапвах си и сладко. Сутрин закуска, нещо малко преди обяд,  обяд, следобедна закуска, вечеря.
 Тренирах 3 пъти в седмицата в дни и часове, които ми бяха удобни, по 40 минути със загрявка и разтягане след това. вкъщи обикновено вечер, имах си две гирички и ластик.

от нищо не съм се лишавала и беше вкусно и питателно. Важно е само този, който ти изготви хранителен режим да си разбира от работата и да са му ясни какви са ти целите, вкусовете и времето и силите.

така че не се притеснявайте, радвайте се на бременността си, не се лишавайте и после също не е необходимо Simple Smile

Успех !

# 18
  • Мнения: 1 420
По време на бременността качих общо 40 кг. Хранех се здравословно, не си позволявах боклучава храна, но въпреки това качих и то доста. Преди да забременея бях активно тичаща, но след двете черти рязко спрях спорта и това беше резултата. Направо не се побирах в кожата си, тъй като винаги съм била много суетна и винаги исках да изглеждам добре. Въпреки че качвах не позволих да се превърна в безформена буца. Винаги подбирах дрехите си, а прическата, гримът и маникюра бяха всекидневие. След раждането изчаках да ми спрат лохиите и започнах кардио вкъщи - кростренажор, и нисковъглехидратно хранене, без тесто, сладко, картофи, ориз, боб, банани. Нещата се случваха бавно, но славно. Всичките ми дънки бяха до коленете ми, че даже и клиновете не ми ставаха. Но не се отказах, грижех се за бебето и сутрин ставах в 05,30 за да въртя кростренажора преди съпругът ми да излезе на работа. Така за 13 месеца свалих повече от 40 кг. Смъкнах 25 см от талията, 30 от дупето и по 25 от бедрата. В момента съм по - слаба от преди бременността. Всичко може да се постигне, стига човек да има воля, желание и търпение. Да, тялото се променя, и то па начин, който не ни допада, но все пак е най - важно в този период бебето да е здраво и да се развива добре. След раждането всичко е поправимо с желание. Е, почти всичко Stuck Out Tongue Кожата може да не изглежда така както е била преди и да има стрии, но това не е болка за умиране. Много по - важно е тялото да има добра форма след такова щастливо събитие, а не дали кожата е като на бебе Simple Smile Успех на авторката ♥ Бъди търпелива и спокойна! Всичко ще си дойде на мястото! Леко раждане и пухкаво бебенце ти желая!

# 19
  • Мнения: 715
Georgieva88, браво!
Шапка ти свалям, че си се преборила с цели 40 кг!
Но да спомена, че 40 кг са прекалено много. По принцип докторите, следящи бременността, следят да не се качват прекалено кг, тъй като е нездравословно. Горе долу 12 - 15 кг се качват по време на бременност и това е нормата. Повече кг качени не са норма нито по време на бременност, нито в нормално състояние. Може да са качени от разбърканите хормони, стрес, недоспиване.

# 20
  • Мнения: 1 420
Georgieva88, браво!
Шапка ти свалям, че си се преборила с цели 40 кг!
Но да спомена, че 40 кг са прекалено много. По принцип докторите, следящи бременността, следят да не се качват прекалено кг, тъй като е нездравословно. Горе долу 12 - 15 кг се качват по време на бременност и това е нормата. Повече кг качени не са норма нито по време на бременност, нито в нормално състояние. Може да са качени от разбърканите хормони, стрес, недоспиване.

Благодаря ти ♥ Бременността ми беше изключително лека и безпроблемна до края.Бях изключително спокойна и се наспивах. Правих всички изследвани и допълнителни даже като обременяване с глюкоза, но всичко винаги беше в норма и лекарите не можеха да обяснят защо качих толкова. Не ме слушаха като им казвах, че това е в резултат на рязкото спиране на спорта и вкарването в менюто ми на картофи и ориз заради бебето. Тъй като преди живеех доста активно и се хранех с по - малко калории, промяната винаги се отразява така на тялото, тъй като организма се чуди какво става и започва да трупа мазнини в случай, че отново скоро има намаляване на калории. Това е обяснението и на "йо -йо" ефекта при спиране на диета. Бях наясно, че това ще се случи, макар да не очаквах, че ще е в такива размери.

# 21
  • Мнения: X
Аз качих 9 кг, от 51 на 60. Излязох от родилния дом 52 кг.
Имах стрии по гърдите, целулит по дупето и краката (имах и преди да забременея, но се засили доста). Докато кърмех отслабнах до 50 кг, направо ме изсмука детето, пък и недоспиването, умората... Гърдите ми поувиснаха, даже едната доста, сега са асиметрични, ама каквото такова Simple Smile С ужас признавам, че сега съм 54 кг... Качих след като спрях да кърмя явно. А не съм се ограничавала какво да ям.
Както виждаш всичко зависи от оргазнизма индивидуално и някои неща граничат с градски легенди. Но недей да се притесняваш за такива неща сега, важното е ти и бебето да сте здрави Simple Smile Имам 2-3 приятелки, качиха 20-30 кг, че и повече, не приличаха на себе си. Всичките си върнаха предишната форма коя със спорт, коя с гладуване, коя с "ген", доста преди да минат 2 години,  даже и по-стройни са сега.
п.с. стриите изчезнаха, но целулита...
Здравейте, стриите как изчезнаха, бихте ли споделили Simple Smile

# 22
  • Мнения: 10 799
Аз качих 9 кг, от 51 на 60. Излязох от родилния дом 52 кг.
Имах стрии по гърдите, целулит по дупето и краката (имах и преди да забременея, но се засили доста). Докато кърмех отслабнах до 50 кг, направо ме изсмука детето, пък и недоспиването, умората... Гърдите ми поувиснаха, даже едната доста, сега са асиметрични, ама каквото такова Simple Smile С ужас признавам, че сега съм 54 кг... Качих след като спрях да кърмя явно. А не съм се ограничавала какво да ям.
Както виждаш всичко зависи от оргазнизма индивидуално и някои неща граничат с градски легенди. Но недей да се притесняваш за такива неща сега, важното е ти и бебето да сте здрави Simple Smile Имам 2-3 приятелки, качиха 20-30 кг, че и повече, не приличаха на себе си. Всичките си върнаха предишната форма коя със спорт, коя с гладуване, коя с "ген", доста преди да минат 2 години,  даже и по-стройни са сега.
п.с. стриите изчезнаха, но целулита...
Здравейте, стриите как изчезнаха, бихте ли споделили Simple Smile
Не знам Simple Smile По време на бременността се мазах с крема на Кокона и майка против стрии, но все пак се появиха. И след като родих изчезнаха постепенно. Ако кремът е изиграл някаква роля...

# 23
  • Мнения: 2 886
Нормално е да качваш , теглото ще ти е последната грижа . Около 10 кг се оставят след раждането .

# 24
  • Мнения: 1 501
Мисля, че и до момента си качила нормални килограми. Аз през моята бременност качих общо 9 кг. ЗА жалост не бях слаба преди това, а 83 кг, качих 9 и като излязох от родилното пак бях 83. Общо взето все толкова си стоя. Сега дъщеря ми е вече на 2г и  7 месеца  и започнах сериозн ода спазвам диета, но главно заради здравословни проблеми, не заради суета. Честно казано аз никога не съм била суетна и не мога да разбера тези твои терзания, но когато имаш дете дори да си била суетна според мен това остава толкова на заден план, че няма накъде... като се съсипеш от недоспиване и умора, няма да имаш време веждите да си оскубеш както са ти казали по-горе. Камо ли да мислиш  за това колко кг си, имаш ли стрии, имаш ли целулит...

# 25
  • Мнения: 6 556
Моля ви, не плашете така бъдещите майки.. не е чааак толкова драматично да имаш бебе. Моето е на 7++ и да сме имали един-два месеца с по-лош сън, когато бяха коликите. Освен това, винаги съм намирала време да си оскубя веждите, да си направя маникюр, да се гримирам преди излизане, да правя упражнения и да се грижа за себе си. И естествено, че е важно как ще изглеждаш, все пак не спираш да бъдеш жена, защото си станала майка. Иаз ги слушах подобни приказки преди да родя.. "ще видиш ти сега какво ще ти се случи..., Казано с леко злорадство и язвителен тон.. Ами не ми се случи! Майчинството е чудесно преживяване, изпълнено с любов и топлина Heart най-прекрасните месеци от живота ми

# 26
  • Мнения: 18 555
Аз след раждането станат даже и по-суетна. Гримирах си се и си излизах с беба. Колики не знам какво са ,нито зъби. Не знам какво е да не се наспивам. Така,че има и такива примери. За стриите-Какона и майка мазах и аз и имах за целия период само 3 стрии на гърдите. Всичко е много индивидуално.

# 27
  • Мнения: 10 799
Пък ние от година и половина не сме спали... Чувствам се ужасно изтормозена и изтощена. Хубаво е да имаш дете, но не мога да кажа на черното бяло... Някои дни са кошмарни, за нощите да не говоря...Намирам време да се поддържам, но минимално. Не е като преди. Честно казано, по-добре да очаваш да е страшно и кофти и да се изненадаш, че твоето дете е кротко и спи, отколкото да имаш нереална романтична представа и да ти се спре тока и да се депресираш накрая..

# 28
  • Мнения: 715
Аз след раждането също станах много суетна. Дрешки, маникюр, грим. Един вид - няма да се дам на майчинството да ме превърне в лелка. Ами издържах около 2 години и ми писна да се грижа чак толкова за външния си вид. Преуморих се. Гледам кг ми да са в норма, защото излишните кг са нездравословни. Сънят ми също ми е важен. По-добре да се наспя, пък веждите може и да почакат.
Мен женската поддръжка - маникюр, прическа, грим, ме товари, не ме отпуска. Ако някоя жена се отпуска по този начин, чудесно.

# 29
  • Мнения: 2 886
Ели- мели колко време не спи през нощта ?
Моето също се буди , пие малко мляко и заспива .
Определено всеки ден по цял ден да се гледат е трудно , трябва малко почивка и да те смени някой малко .

Общи условия

Активация на акаунт