Външния вид по време на бременност

  • 3 551
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 76
Здравейте! Наскоро влязох в 6 месец. Досега съм качила 7 килограма, които ми се струват много. Имах намерение да не са повече от 10кг. за цялата бременност,но явно няма да стане. Другия ми проблем е целулита по дупето и бедрата. Имах лекичък преди да забременея, но сега е просто ужасен, кожата ми е на вълнички. Пия поне 1,5 Л. вода на ден, движа се умерено. Имам и пъпчици по гърдите и деколтето, също по лицето ми излизат. Таткото, естествено, казва, че съм много красива, но какво друго да каже. А на мен ми е много притеснено от тялото ми, защото той тренира и има мускулесто тяло и просто ме е срам да се обърна с гръб към него, докато съм гола, за да не ми гледа целулита. Искам мнения и съвети от родилите мами, ще се нормализира ли положението след като родя? Какви промени претърпя вашето тяло през бременността и за колко време се възстановихте? И ще мога ли да се върна към предишните си 51 кг. изобщо близките 2 години, защото имам намерение да кърмя, а чувам мнения, че докато кърмя не мога да отслабна кой знае колко много  ? Мерси много!

# 1
  • Мнения: 10 802
Аз качих 9 кг, от 51 на 60. Излязох от родилния дом 52 кг.
Имах стрии по гърдите, целулит по дупето и краката (имах и преди да забременея, но се засили доста). Докато кърмех отслабнах до 50 кг, направо ме изсмука детето, пък и недоспиването, умората... Гърдите ми поувиснаха, даже едната доста, сега са асиметрични, ама каквото такова Simple Smile С ужас признавам, че сега съм 54 кг... Качих след като спрях да кърмя явно. А не съм се ограничавала какво да ям.
Както виждаш всичко зависи от оргазнизма индивидуално и някои неща граничат с градски легенди. Но недей да се притесняваш за такива неща сега, важното е ти и бебето да сте здрави Simple Smile Имам 2-3 приятелки, качиха 20-30 кг, че и повече, не приличаха на себе си. Всичките си върнаха предишната форма коя със спорт, коя с гладуване, коя с "ген", доста преди да минат 2 години,  даже и по-стройни са сега.
п.с. стриите изчезнаха, но целулита...

# 2
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
От 2016 насам имам 2 бременноти и две раждания, кърмих едното дете 14 месеца, другото 13 месеца.

От 42 кг  стартово с първото дете, влязох да раждам 52, свалих ги повечето в родилното, до месец бях в изходна форма. С второто от 43 стартово, бях към 52, 53 пак, свалих ги пак по същия начин почти веднага, като в момента съм 45. Нямам нито една стрия, кърмих активно и родих съответно на 31 и 33. Никога не съм се ограничавала. Всичко зависи от ген, хормони, хранене, няма универсална формула. Аз даже се надявах да задържа някое килце, но уви.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 23:44 от blondie_anna

# 3
  • Мнения: 2 352
Това че до момента си качила 7 кг. не означава че ще качиш още 17. И аз до към 6 м. бях качила толкова. До края на бременността мисля станаха общо 10. В последните два месеца отслабвах, въпреки че качвах килограми. След като родих в крака бях по слаба отпреди да забеменея и все още съм.

С първата ми бременност качих 12 кг. Но имах качени ма дупе и крака. Кърмех, 3 м. Още на първия месец бях старите си килограми.

Яж нормално, не се насилвай да пиеш вода заради целулита. По време на бременност организмът е различен. След нея ако имаш желание, всичко се връща в старото положение. Храни се здравословно и не яж за двама, а яж каквото ти се хапва. Организмът сам знае от какво имаш нужда.

# 4
  • Мнения: 6 559
С кърмене се отслабва! То спомага за бързото възстановяване на организма. И освен това гори към 400 калории дневно. Ако го съчетаеш със здравословно хранене и упражнения, бързо ще се възстановиш. Аз си върнах теглото от преди бременността за 3-4 месеца. Кърмя вече осми месец и това не ми пречи нито на режима на хранене, нито за упражнения, както битуват разни предразсъдъци. Стрии нямам, мазах се като луда с кокосово масло цяла бременност, може би то помогна.

# 5
  • Мнения: 120
Аз пък качих почти 30 кг, а се съобразявах какво ям - натура! И знаеш ли, ще прозвуча грубо, но не ми пука - ДА ТИ ИМАМ ПРОБЛЕМА!  Моли се всичко да е наред и да сте здрави, защото аз родих преждевременно и шокът е голям! Забравяш лиготии от типа на целулит, кг или пък пъпки! Веждите не си оскубах от зор, а ти си се залигавила с някакви кг, все едно са нещо необратимо! Стискай палци всичко да мине леко, да се развива добре детето! Ц ц ц чак се ядосах

# 6
  • Мнения: 46 516
Прочети колко калории се топят при кърмене на поискване и ще видиш, че това, което са ти казали е градска легенда.

А иначе - тялото се променя. И без бременност, пак се променя. Няма проблем да си върнеш предишните килограми. И да имаш стрии, няма да свърши светът. Хората имат белези и какви ли не проблеми, както се вижда, оцелява се. Когато се научиш да цениш това, което имаш и приемеш тялото си, каквото е, ще намериш и спокойствието си. Ако не го направиш никога няма да си щастлива, ако ще да имаш най-красивото тяло на света.

# 7
  • Мнения: 900
И на мен бременността ми разказа играта.Внимавах какво ям, движих се непрекъснато, тъй като времето позволяваше точно в последните месеци, но уви нашишках се, подух се.
Мазах се с какви ли не скъпи лосиони против стрии, целулит...Срещу природа, гени, хормони няма как да се бориш.
За мен кърменето имаше обратен ефект-тъй като имах доста проблеми и на психическа основа ядох много за да не ми спре кърмата.И то все едни хлебни неща, картофки.Като отбих бебето, всичко си дойде на мястото.
Гледай всичко да е наред с бебчето и остави тази суета.И най-важтото- не се подлъгвай по филтрираните обработени снимки в инстаграм на току що родили с перфектна кожи и тела!

# 8
  • Мнения: 42
Здравей, chocolate26,

разбирам те какво имаш предвид и как се чувстваш до мъжа си. И аз бях в тази ситуация и без да съм била бременна.
Килограмите се свалят.
 добре ти казват момичетата, сега е важно да се храниш и да не ви лишаваш от витамини и важни микроелементи. А и не ти трябва да се терзаеш за такива неща.  Бебето ти разчита на теб. Грижи се за него. Няма нищо по-ценно, съкровено и прекрасно от това малко чудо, което расте в теб.
Всеки килограм, всички стрии, и най-грозният целулит си заслужават. радвай се на бебето ви, Изкарай си една спокойна и пълноценна бременност и вярвай малко повече на мъжа си. Те ни виждат наистина прекрасни, особено когато детето е желано и чакано.
а с малко но редовни леки и приятни за теб тренировки след като се възстановиш от раждането, подходящи храни и мотивация килограмите ще се стопят за няколко месеца. Сметни килограмите на бебчо, тежестта на нарастналата матка, околоплодните и ето ти ги половината килограми...
А и щом мъжът ти има така добре оформено тяло, значи и той тренира нещо. Може да ти помогне, да те мотивира или да те насочи към някой треньор или диетилог, за да постигнеш старите си килограми по-бързо. Даже ще и да изградиш хубавамускулна маса.
пази се, радвай се и не се вторачвай в тези поправими няколко килограма отгоре. A така или иначе женското тяло се променя постоянно, важнотобе че мъжът ти те обича и да, наистина ни обичат с всичките ни промени

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 01:25 от vensa

# 9
  • Варна
  • Мнения: 358
Аз по време на първата ми бременност качих 17 кг., от родилното излязох -8. След като спрях да кърмя, бях пробвала различни диети, но нямам волята да спазвам диета и не можах да смъкна нищо по този начин и общо взето си ядях, каквото ми се ядеше. 2г. след раждането си бях върнала старите килограми (от преди да забременя), което стана постепенно за периода... на няколко месеца смъквах по 1-2 кг.
Относно кърменето - аз също съм чувала, че то помага за отслабването след раждане и имам много реални примери в обкръжението си. За мое съжаление аз не успях да кърмя пълноценно и затова може би не можах и да сваля килограмите по-бързо.
Сега съм отново бременна, в началото на 5-ти месец и вече +3 кг. Този път се надявам да не стигна +17 кг., а максимум +10, понеже и започнах с 4кг. повече, отколкото в началото на предната ми бременност, но каквото-такова. Simple Smile
В заключение ще кажа, че наистина най-важното е ти и бебето да сте добре, а килограмите ще ги смъкнеш по един или друг начин, след като родиш/спреш да кърмиш, щом имаш желание. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 883
Целулита е съвсем в реда на нещата. Появява се заради хормони и задържана вода.
Препоръчвам ти 3-4 месеца след като родиш да отидеш няколко пъти на масаж при добър специалист. Аз свалих 10кг вода за 1 месец само от това. Нищо повече не съм правила! Не се лишавай от храна, особено от качествена такава! И сега, и в периода след раждането.

И още един съвет от патило - не се прави на супер уомън и не почвай тренировките на 40ден. Ще си докараш допълнителни грижи и главоболия, но да не те плаша.
Препоръчвам ти, за периода след раждането (след консултация с АГ!) Да видиш канала на joanav.fit в Инстаграм и YouTube. Има видеа за упражнения след раждане. Тя ни е бивша съфорумка, между другото Simple Smile
Успех! Леки бременност и раждане ❤️

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 933
С първото дете качих 16 кг.Преди да забременея бях 50,влязох да раждам 66.Смъкнах ги за 6 месеца до 50.Със второто като забременях бях 56,родих 78.Сега съм 64.Не съм кърмила.Не ме интересува,обаче,защото на фона на другите ми здравословни проблеми,с които се боря,това е нищо.

# 12
  • Мнения: 462
Аз забременях 50кг и родих 70кг.Без да правя упражнения или да спазвам диети, си върнах началното тегло след 4-5 месеца. Целулит не съм имала никога, но докато бременеех, бях ужас. Той изчезна буквално 1 месец след като родих. Изобщо не трябва да го мислиш това, че имаш стрии, целулит или пък, че си напълняла. В теб расте нов живот и това засенчва всички "красоти" на бременността. Сигурна съм, че мъжа ти грам не го мисли това, че имаш целулит и т.н.

# 13
  • Мнения: 18 558
Да ти имам притесненията,наистина!
Почивай си и си наслаждавай на периода. Знам, че за нас жените е много важно как изглеждаме. Аз самата бях много комплексирана след като родих,защото не си влизах в дрехите и в магазина още от входа ме посрещаха с"имаме само малкш номера". Никога не съм била пълна и 87 кг бяха невиждани за мен. Но се справих.
В момента е важно да имаш и спокойна бременност и психика.
Аз качих 25 кг. Така,че твоето е нищо. Килограми се свалят, не се притеснявай. Може да ядеш здравословно, но не бива да се ограничаваш. До 14 кг е нормално да качиш. През бременността телатаа ни се променят. Стриите и цулита може и да останат, но това не е най-важното.Аз нямах нито стрии нито целулит въпреки,че качих много. Ще ги мислиш тях после.
 Една година след раждането, бавно и с малко лишения свалих всичко и сега съм по-слаба дори от преди бременността.
 Ти дори тези 7 кг още в родилното ще ги оставиш.
Не се притеснявай толкова,вредиш си. Много е важно и след раждането да се храниш добре, а не веднага да скачаш на диети-важно е и заради теб и заради бебето и кърменето. Храни си се добре и сега и след като родиш, защото организма много се изтощава. И много отслабва имунитета. Ще ги свалиш постепенно после.

# 14
  • Мнения: 76
Много ви благодаря на всички за отговорите, подкрепени с примери ! Малко се поуспокоих. 💗

# 15
  • Мнения: 715
Спокойно. Целулитът ще изчезне, пъпките по гърдите също. Нормално е някои жени по време на бременност да са по-меки и отпуснати. Тези явления по тялото ти се дължат на хормоналните промени.
И аз те съветвам да кърмиш, но доколкото ти е приятно. Не си поставяй срокове и изисквания. Виж дали кърменето ти понася психически и физически.

За кг, качени по време на бременност, не се притеснявай. Колкото качиш - толкова. Никакво гладуване от страх да не качиш. След като родиш и се възстановиш, ще можеш да спортуваш и пак да изваеш хубаво тяло. И сега можеш да спортуваш, стига следящият бременността лекар да ти е дал зелена светлина за тренировки.

Знам как се чувстваш, затова виртуално гуш и успех!

# 16
  • Мнения: 12 770
На мен ми останаха две стрии. Както и твоят мъж, и моят си ме харесваше и тогава, и после. Иначе напълно се възстанових. Не се притеснявай, сега и докато кърмиш гледай да си спокойна, храни се здравословно и със силна храна за теб и за бебето и нямай грижи как изглеждаш, всичко ще се оправи. Няма по-красиво нещо от бременна жена и от майка-кърмачка.

# 17
  • Мнения: 42
момичета, не е нужно да сте на гадни диети.
Аз казах, че искам да хапвам месо 4 пъти в седмицата, 2-3 пъти риба, 2-3 пъти постно, даже казах кои храни не желая в менюто си, задължително исках  да има нещо сладко и шоколад. а за тренировки  до 3-4 пъти макс в седмицата.

Хранех се изключително пълноценно, нямаше и момент на гладуване, хапвах си и сладко. Сутрин закуска, нещо малко преди обяд,  обяд, следобедна закуска, вечеря.
 Тренирах 3 пъти в седмицата в дни и часове, които ми бяха удобни, по 40 минути със загрявка и разтягане след това. вкъщи обикновено вечер, имах си две гирички и ластик.

от нищо не съм се лишавала и беше вкусно и питателно. Важно е само този, който ти изготви хранителен режим да си разбира от работата и да са му ясни какви са ти целите, вкусовете и времето и силите.

така че не се притеснявайте, радвайте се на бременността си, не се лишавайте и после също не е необходимо Simple Smile

Успех !

# 18
  • Мнения: 1 420
По време на бременността качих общо 40 кг. Хранех се здравословно, не си позволявах боклучава храна, но въпреки това качих и то доста. Преди да забременея бях активно тичаща, но след двете черти рязко спрях спорта и това беше резултата. Направо не се побирах в кожата си, тъй като винаги съм била много суетна и винаги исках да изглеждам добре. Въпреки че качвах не позволих да се превърна в безформена буца. Винаги подбирах дрехите си, а прическата, гримът и маникюра бяха всекидневие. След раждането изчаках да ми спрат лохиите и започнах кардио вкъщи - кростренажор, и нисковъглехидратно хранене, без тесто, сладко, картофи, ориз, боб, банани. Нещата се случваха бавно, но славно. Всичките ми дънки бяха до коленете ми, че даже и клиновете не ми ставаха. Но не се отказах, грижех се за бебето и сутрин ставах в 05,30 за да въртя кростренажора преди съпругът ми да излезе на работа. Така за 13 месеца свалих повече от 40 кг. Смъкнах 25 см от талията, 30 от дупето и по 25 от бедрата. В момента съм по - слаба от преди бременността. Всичко може да се постигне, стига човек да има воля, желание и търпение. Да, тялото се променя, и то па начин, който не ни допада, но все пак е най - важно в този период бебето да е здраво и да се развива добре. След раждането всичко е поправимо с желание. Е, почти всичко Stuck Out Tongue Кожата може да не изглежда така както е била преди и да има стрии, но това не е болка за умиране. Много по - важно е тялото да има добра форма след такова щастливо събитие, а не дали кожата е като на бебе Simple Smile Успех на авторката ♥ Бъди търпелива и спокойна! Всичко ще си дойде на мястото! Леко раждане и пухкаво бебенце ти желая!

# 19
  • Мнения: 715
Georgieva88, браво!
Шапка ти свалям, че си се преборила с цели 40 кг!
Но да спомена, че 40 кг са прекалено много. По принцип докторите, следящи бременността, следят да не се качват прекалено кг, тъй като е нездравословно. Горе долу 12 - 15 кг се качват по време на бременност и това е нормата. Повече кг качени не са норма нито по време на бременност, нито в нормално състояние. Може да са качени от разбърканите хормони, стрес, недоспиване.

# 20
  • Мнения: 1 420
Georgieva88, браво!
Шапка ти свалям, че си се преборила с цели 40 кг!
Но да спомена, че 40 кг са прекалено много. По принцип докторите, следящи бременността, следят да не се качват прекалено кг, тъй като е нездравословно. Горе долу 12 - 15 кг се качват по време на бременност и това е нормата. Повече кг качени не са норма нито по време на бременност, нито в нормално състояние. Може да са качени от разбърканите хормони, стрес, недоспиване.

Благодаря ти ♥ Бременността ми беше изключително лека и безпроблемна до края.Бях изключително спокойна и се наспивах. Правих всички изследвани и допълнителни даже като обременяване с глюкоза, но всичко винаги беше в норма и лекарите не можеха да обяснят защо качих толкова. Не ме слушаха като им казвах, че това е в резултат на рязкото спиране на спорта и вкарването в менюто ми на картофи и ориз заради бебето. Тъй като преди живеех доста активно и се хранех с по - малко калории, промяната винаги се отразява така на тялото, тъй като организма се чуди какво става и започва да трупа мазнини в случай, че отново скоро има намаляване на калории. Това е обяснението и на "йо -йо" ефекта при спиране на диета. Бях наясно, че това ще се случи, макар да не очаквах, че ще е в такива размери.

# 21
  • Мнения: X
Аз качих 9 кг, от 51 на 60. Излязох от родилния дом 52 кг.
Имах стрии по гърдите, целулит по дупето и краката (имах и преди да забременея, но се засили доста). Докато кърмех отслабнах до 50 кг, направо ме изсмука детето, пък и недоспиването, умората... Гърдите ми поувиснаха, даже едната доста, сега са асиметрични, ама каквото такова Simple Smile С ужас признавам, че сега съм 54 кг... Качих след като спрях да кърмя явно. А не съм се ограничавала какво да ям.
Както виждаш всичко зависи от оргазнизма индивидуално и някои неща граничат с градски легенди. Но недей да се притесняваш за такива неща сега, важното е ти и бебето да сте здрави Simple Smile Имам 2-3 приятелки, качиха 20-30 кг, че и повече, не приличаха на себе си. Всичките си върнаха предишната форма коя със спорт, коя с гладуване, коя с "ген", доста преди да минат 2 години,  даже и по-стройни са сега.
п.с. стриите изчезнаха, но целулита...
Здравейте, стриите как изчезнаха, бихте ли споделили Simple Smile

# 22
  • Мнения: 10 802
Аз качих 9 кг, от 51 на 60. Излязох от родилния дом 52 кг.
Имах стрии по гърдите, целулит по дупето и краката (имах и преди да забременея, но се засили доста). Докато кърмех отслабнах до 50 кг, направо ме изсмука детето, пък и недоспиването, умората... Гърдите ми поувиснаха, даже едната доста, сега са асиметрични, ама каквото такова Simple Smile С ужас признавам, че сега съм 54 кг... Качих след като спрях да кърмя явно. А не съм се ограничавала какво да ям.
Както виждаш всичко зависи от оргазнизма индивидуално и някои неща граничат с градски легенди. Но недей да се притесняваш за такива неща сега, важното е ти и бебето да сте здрави Simple Smile Имам 2-3 приятелки, качиха 20-30 кг, че и повече, не приличаха на себе си. Всичките си върнаха предишната форма коя със спорт, коя с гладуване, коя с "ген", доста преди да минат 2 години,  даже и по-стройни са сега.
п.с. стриите изчезнаха, но целулита...
Здравейте, стриите как изчезнаха, бихте ли споделили Simple Smile
Не знам Simple Smile По време на бременността се мазах с крема на Кокона и майка против стрии, но все пак се появиха. И след като родих изчезнаха постепенно. Ако кремът е изиграл някаква роля...

# 23
  • Мнения: 2 887
Нормално е да качваш , теглото ще ти е последната грижа . Около 10 кг се оставят след раждането .

# 24
  • Мнения: 1 501
Мисля, че и до момента си качила нормални килограми. Аз през моята бременност качих общо 9 кг. ЗА жалост не бях слаба преди това, а 83 кг, качих 9 и като излязох от родилното пак бях 83. Общо взето все толкова си стоя. Сега дъщеря ми е вече на 2г и  7 месеца  и започнах сериозн ода спазвам диета, но главно заради здравословни проблеми, не заради суета. Честно казано аз никога не съм била суетна и не мога да разбера тези твои терзания, но когато имаш дете дори да си била суетна според мен това остава толкова на заден план, че няма накъде... като се съсипеш от недоспиване и умора, няма да имаш време веждите да си оскубеш както са ти казали по-горе. Камо ли да мислиш  за това колко кг си, имаш ли стрии, имаш ли целулит...

# 25
  • Мнения: 6 559
Моля ви, не плашете така бъдещите майки.. не е чааак толкова драматично да имаш бебе. Моето е на 7++ и да сме имали един-два месеца с по-лош сън, когато бяха коликите. Освен това, винаги съм намирала време да си оскубя веждите, да си направя маникюр, да се гримирам преди излизане, да правя упражнения и да се грижа за себе си. И естествено, че е важно как ще изглеждаш, все пак не спираш да бъдеш жена, защото си станала майка. Иаз ги слушах подобни приказки преди да родя.. "ще видиш ти сега какво ще ти се случи..., Казано с леко злорадство и язвителен тон.. Ами не ми се случи! Майчинството е чудесно преживяване, изпълнено с любов и топлина Heart най-прекрасните месеци от живота ми

# 26
  • Мнения: 18 558
Аз след раждането станат даже и по-суетна. Гримирах си се и си излизах с беба. Колики не знам какво са ,нито зъби. Не знам какво е да не се наспивам. Така,че има и такива примери. За стриите-Какона и майка мазах и аз и имах за целия период само 3 стрии на гърдите. Всичко е много индивидуално.

# 27
  • Мнения: 10 802
Пък ние от година и половина не сме спали... Чувствам се ужасно изтормозена и изтощена. Хубаво е да имаш дете, но не мога да кажа на черното бяло... Някои дни са кошмарни, за нощите да не говоря...Намирам време да се поддържам, но минимално. Не е като преди. Честно казано, по-добре да очаваш да е страшно и кофти и да се изненадаш, че твоето дете е кротко и спи, отколкото да имаш нереална романтична представа и да ти се спре тока и да се депресираш накрая..

# 28
  • Мнения: 715
Аз след раждането също станах много суетна. Дрешки, маникюр, грим. Един вид - няма да се дам на майчинството да ме превърне в лелка. Ами издържах около 2 години и ми писна да се грижа чак толкова за външния си вид. Преуморих се. Гледам кг ми да са в норма, защото излишните кг са нездравословни. Сънят ми също ми е важен. По-добре да се наспя, пък веждите може и да почакат.
Мен женската поддръжка - маникюр, прическа, грим, ме товари, не ме отпуска. Ако някоя жена се отпуска по този начин, чудесно.

# 29
  • Мнения: 2 887
Ели- мели колко време не спи през нощта ?
Моето също се буди , пие малко мляко и заспива .
Определено всеки ден по цял ден да се гледат е трудно , трябва малко почивка и да те смени някой малко .

# 30
  • Мнения: 10 802
Ели- мели колко време не спи през нощта ?
Моето също се буди , пие малко мляко и заспива .
Определено всеки ден по цял ден да се гледат е трудно , трябва малко почивка и да те смени някой малко .
Предната нощ 4 часа, снощи 2. Но не само не спи, реве нон стоп. Иска да я нося само, а е 15 кг.. Гърба ми има адското изкривяване вече и ме боли постоянно... По-хубавото е, че не спи и през деня Grinning

# 31
  • Мнения: 2 887
Направо не знам как издържаш ,сигурно ще избягам ако съм аз , че на мен и от такова най - послушно ми идва много по цял ден , а бащата как спи и той ли не спи ?

# 32
  • Мнения: 10 802
Направо не знам как издържаш ,сигурно ще избягам ако съм аз , че на мен и от такова най - послушно ми идва много по цял ден , а бащата как спи и той ли не спи ?

И той не спи, ходи на работа. Няма търпение да дойде понеделник и да си почине в офиса Joy

# 33
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Аз пък се ядосвам на хора, които гледат само през своята призма. Бременности - различни, деца - различни, хора - различни! Аз също съм суетна и споделям страховете на авторката, но това в никакъв случай не означава, че не ме е грижа за здравето на бебето или че няма да пренебрегна скубането на  веждите си ако детето ми не спи с дни и ние покрай него. Намирала съм винаги време да си сложа една спирала, дори и на светофара в колата или ставам по-рано сутринта, за да имам време. А имам приятелки, които и без деца, не го правят. Всичко си е до човек. Да не споменавам, че някои жени си оправдават мързела с децата и домашните задължения. Аз чистя, пера, пазарувам и готвя всекидневно + ходене на работа и на лекции, но вмъквам и някое и друго упражнение и грижа за себе си.

Към авторката: според мен си качила кг в нормата досега, хапвай здравословно и щом те интересува това да не загубиш женствеността и самочувствието си, бързо ще се справиш с влизането във форма. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 145
Как ги оставихте тези 10 кг в родилното, незнам, но браво. С първото си раждане влязох в болницата да раждам 70 кг, качих 20 кг за бремеността и ме изписаха 70 кг.  Flushed Въпрек килограмите, не получих нито една стрия по време на бременност, но получих после след раждането от рязкото сваляне на кг. Направих си вега тест, спазвах го много стриктно в резултат на което смъкнах 11 кг за няма и две седмици, и се нацепих, но леко, от вътрешната част на бедрата. Ако бях продължила да се мажа с кремовете както през бременността, може би нямаше да имам стрии и при свалянето, но не знаех тогава. Както и да е, имам си живо и здраво момченце и се благодаря на Бог всеки ден, а тялото възвръща формите си. Няма нищо лошо една жена да мисли над тези неща, даже е нормално, при една спокойна и лека бременност.

# 35
  • Мнения: 441
Аз забременях 54кг до 4м бях станала 51кг в болницата ме приеха да рабдам 72кг (целулит имах по дупето и крката) но не ми личаха килограмите, имах голям корем с голямо бебе, изписаха ме 60кг, кърмих до 1,1г и общо взето след раждането за по - малко от месец нямах грам корем, килограмите ги свалих до 54кг за около 3 месеца Simple Smile Целулита видимият изчезна веднага след раждането.. Не се тревожете, важното е, да родите живо и здраво бебе ваичко останало малко по малко ще се подреди! Успех и лека бременност! 🍀

# 36
  • Мнения: 197
На мен ми остава още една седмица докато стана 9месец. Забременях 65кг, но съм висока, в момента съм 86кг, това са 21кг. Много хора, даже да не кажа всички са ми казвали, че не ми личи, че съм толкова килограма. Отначало и аз се притеснявах, защото съм много суетна, ама много, но пък се успокоих като хората ме подкрепят.
Колкото до ММ - много ме е срам, не мога да се отпусна пред него, все се крия като излезна от банята, но той ми се радва и казва, че нищо ми няма и т.н. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 887
Е, какво да те е срам нормално е да имаш килца , пък и бременните жени са най - красиви , аз много се харесвах с големия корем .

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 117
Аз съм бременна в 7мия месец. Таткото е толкова суетен, с часове може да седи пред огледалото и винаги ме е нападал, че съм по-едра. Вярвай ми, всяка вечер с кеф ме маже с кокосово масло цялото тяло, толкова е свикнал, че не забялязва ужасния ми новопоявил се целулит и качените килограми. Докато маже корема се радва на бебето и му разказва как му е минал деня. Simple Smile Така и аз не се чувствам подтисната, че изглеждам зле, защото когато всеки ден те гледа, погледа му свиква и осъзнава, че това са недостатъците на бременността. Всичко зависи от гени - има някой си оставят килограмите в болницата, други си ги влачат. С кърмене се свалят 30 % от качените през бременността килограми. Не случайно природата ни е създала в първите месеци да качваме на крака и дупе. Това е с цел да се натрупат запаси за кърмата(така обясняваха на една лекция). Спокойна оставаща бременност ти желая и успех !

# 39
  • Мнения: 2 887
Няма зле изглеждаща бременна , всички изглеждат страхотно .
Това ми бяха времената , в които много харесвах себе си и се чувствах най-добре .

Общи условия

Активация на акаунт