Студенти в UK - 12

  • 67 038
  • 764
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 10
Pepita HD, Зехира благодаря за отговорите.
Добре би било на първа страница да има информация за стъпките след покриване на изискванията, кое след кое следва.
Информацията е толкова разпръсната по темите, че трудно се синтезира /само предложение/ Simple Smile

# 421
  • Мнения: 28
Здравейте! Има ли някой, който е приет в Глазгоу. Въпросът ми е: след като съм потвърдила офертата на университета в юкас вече от около месец, нямам никаква последваща информация как трябва да процедирам... какво трябва да правя по-нататък?

# 422
  • Варна
  • Мнения: 6 873
М, какво значи потвърдила офертата?
Избрала си я за firm choice?

# 423
  • София
  • Мнения: 64
Извинявам се, а защо Ви е тази имунизационна книжка, като единствената ваксина от която се интересуват в UK е менингококова.


Имунизационната книжка е документа необходим не на нас, а на ХЕИ-то.
На базата на него издават листа с ваксините направени през годините на англ.
език.

# 424
  • София
  • Мнения: 607
Извинявам се, а защо Ви е тази имунизационна книжка, като единствената ваксина от която се интересуват в UK е менингококова.


Имунизационната книжка е документа необходим не на нас, а на ХЕИ-то.
На базата на него издават листа с ваксините направени през годините на англ.
език.
Извинявам се не съм се изразила правилно, кой иска тази книжка? Университета ли или здравните власти, защото на дъщеря ми личният лекар и издаде картон, който и издаваше и като беше ученичка. Не го е превеждала и никой не и го е искал. Като отиде в Англия още първата седмица Унито ги подкани да си изберат Личен лекар от двама или трима предложени и там попълни анкета какви ваксини има и дали е боледеувала от нещо по-специално, алергична ли е и т.н. с две думи неща които и в БГ ще те питат ако си смениш лекаря.

# 425
  • Мнения: 28
М, какво значи потвърдила офертата?
Избрала си я за firm choice?

Да, точно така. Беше unconditional offer и аз я избрах за firm choice.

# 426
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Е добре.
От там насетне трябва да изпратиш преведената диплома за да я видят и да направят офертата ти безусловна, ако си покрила изискванията на условната оферта.
Това коментираме няколко страници назад.
Не знам как е с този университет, но би трябвало да си получила в мейл парола или код някакъв с който да се регистрираш и влезеш в твоя акаунт в сайта на университета. Ако това е така, там би трябвало да прикрепиш сканираните документи/дипломата/. И след като те я видят и разгледат, да ти изпратят вече съобщение, че офертата е безусловна - т.е. приета си.

А най-добре е още днес да напишеш един имейл в който да си зададеш въпросите, какво следва и как да го направиш за да не се получи някое недоразумение.

Пиши им.

# 427
  • София
  • Мнения: 64
Извинявам се, а защо Ви е тази имунизационна книжка, като единствената ваксина от която се интересуват в UK е менингококова.


Имунизационната книжка е документа необходим не на нас, а на ХЕИ-то.
На базата на него издават листа с ваксините направени през годините на англ.
език.
Извинявам се не съм се изразила правилно, кой иска тази книжка? Университета ли или здравните власти, защото на дъщеря ми личният лекар и издаде картон, който и издаваше и като беше ученичка. Не го е превеждала и никой не и го е искал. Като отиде в Англия още първата седмица Унито ги подкани да си изберат Личен лекар от двама или трима предложени и там попълни анкета какви ваксини има и дали е боледеувала от нещо по-специално, алергична ли е и т.н. с две думи неща които и в БГ ще те питат ако си смениш лекаря.
Това беше изискване на унито. Там го предаде го на личния лекар. И понеже си имаше ваксина от дете за енцефалит и минингит не беше необходимо да се ваксинира допълнително.

# 428
  • Мнения: 10
Отново да помоля за пълномощното /което върши работа- изпробвано е!/

# 429
  • Мнения: 11
Здравейте! След като офертата е Conditional firm и няма отворен онлайн портал в сайта на университета за качване на документи, освен сканираната преведена диплома на имейл, как се изпраща резултатът от IELTS?

# 430
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Отново да помоля за пълномощното /което върши работа- изпробвано е!/
Дай на ЛС имейл да ти изпратя примерно, използвано пълномощно.

# 431
  • Мнения: 408
Цитат
Здравейте! След като офертата е Conditional firm и няма отворен онлайн портал в сайта на университета за качване на документи, освен сканираната преведена диплома на имейл, как се изпраща резултатът от IELTS?
Как така - отворен портал? В университета всеки кандидат -студент има профил, в който качва изисканите от унито документи. Университетът трябва да е обяснил как да достъпите профила си - т.е. линк, потребителско име...

# 432
  • UK
  • Мнения: 957
Не всички университети имат портали вероятно. Като ще изпращате на мейл, изпратете всички резултати заедно - сканирани и преведени дипломи + сертификат по английски. Едни и същи хора ги гледат.

Едно време като кандидатствах аз изобщо нямаше такива занимавки. И дипломата сама си бях превела, два университета не ми изискваха официален превод, голяма мъка е станало явно напоследък

# 433
  • SO 15
  • Мнения: 111
Днес са ни приели в Саутхемптън.Получили сме безусловна оферта,ако така се казва.








П.П.
    Благодаря на Всички за поздравите !!!!
Желая Успех на всички кандидат студенти и техните загрижени и отговорни мами и татковци...

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 17:16 от Qattus

# 434
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Е, браво! Честита ви студентка!

Общи условия

Активация на акаунт