Студенти в UK - 12

  • 67 095
  • 764
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 35
Здравейте,
извинявам се, ако вече е коментирано, но ако някой знае,
моля, да сподели необходим ли е за първокурсниците отивайки през септември в UK имунизационния паспорт от личния лекар, който си имат още от раждането? Ако е да, и той ли трябва през заклет преводач да мине?
Благодаря предварително!

# 406
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Писах и да пробва. Дано опита ако им работят телефоните. щото в Манчестър се оказа, че заради пандемията комуникацията е само онлайн, линиите са затворени.

# 407
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте,
извинявам се, ако вече е коментирано, но ако някой знае,
моля, да сподели необходим ли е за първокурсниците отивайки през септември в UK имунизационния паспорт от личния лекар, който си имат още от раждането? Ако е да, и той ли трябва през заклет преводач да мине?
Благодаря предварително!
С имунизационната книжка, която ни издаде личния лекар отидохме в ХЕИ и там ни издадоха на английски език една бланка с всички ваксини.

# 408
  • София
  • Мнения: 607
Извинявам се, а защо Ви е тази имунизационна книжка, като единствената ваксина от която се интересуват в UK е менингококова.

# 409
  • Мнения: 408
Flash*, не се отказвайте от Англия. От следващата година 2021/2022 вече няма да има намалени такси за EU студенти, мисля, че не бива да изпускате тази възможност.
Вероятно се бавят с отговорите, защото всички срокове се изместиха и всичко закъснява заради пандемията - кореспонденцията е с имейли, те са много и не успяват да отговарят навреме. Не се притеснявайте. Щом са й казали за дипломата, значи няма проблем. Още малко търпение. В същото време в Англия чакат и А-level вероятно и там кореспонденция...
Аз съм на принципа - винаги можеш да учиш в България, пробвай нещо друго, щом имаш възможност и висока диплома.

# 410
  • Варна
  • Мнения: 6 880
И аз съм на същото мнение.
Как тайно се надявах да стане чудо и да не и стигне бала за в СУ и да се разреши дилемата и от самосебе си.Simple Smile)
Ама бал висок, стига.

Както и предположих, телефоните са затворени, писала им е.

# 411
  • София
  • Мнения: 307
Трябвало да се плати таксата за СУ за семестъра и при отказ дали се връща?

5.1. При напускане на Университета и отказ от обучение преди началото на учебната година, срещу представяне на документ за извършено плащане се възстановяват 80% (осемдесет на сто) от внесената семестриална такса

# 412
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Qattus
чак сега видях, че си писала. Да, задържат 20% от семестриалната такса.
Късмет и на вас и положителен отговор от Саутхемптън!

# 413
  • Мнения: 108
Няма проблем с онлайн комуникациите с Манчестър.Отговарят на всички въпроси .

# 414
  • Мнения: 10
Здравейте, благодаря за полезната информация, която споделяте.
Имам въпрос свързан с изпращането на документите за студентски заем, с куриерска фирма ли се изпращат и препоръка с коя?
Mamax2, elan да помоля за пълномощното /което върши работа- изпробвано е!/ Simple Smile

Последна редакция: ср, 08 юли 2020, 14:09 от Refero

# 415
  • Мнения: 35
Refero
Имам въпрос свързан с изпращането на документите за студентски заем, с куриерска фирма ли се изпращат и препоръка с коя?

Ние ползвахме DHL, още когато обявиха извънредното положение и учудващо стана бързо и нямаше проблем. Успех!

# 416
  • SO 15
  • Мнения: 111
Qattus
чак сега видях, че си писала. Да, задържат 20% от семестриалната такса.
Късмет и на вас и положителен отговор от Саутхемптън!
@Flash благодаря за отговора.
Детето ни реши да не се записва в СУ,а да чака влака за Англия.Ние с МЖ го подкрепяме.Много усилия хвърли в
подготовката,а и е мечта.На екскурзии е ходила в доста европейски страни но в Англия не е била...

И в нашето семейството съм ММ Simple Smile

# 417
  • Мнения: 174
Здравейте, благодаря за полезната информация, която споделяте.
Имам въпрос свързан с изпращането на документите за студентски заем, с куриерска фирма ли се изпращат и препоръка с коя?
Mamax2 да помоля за пълномощното /което върши работа- изпробвано е!/ Simple Smile
Моя син винаги е ползвал Български пощи, така или иначе се праща до пощенска кутия

# 418
  • Варна
  • Мнения: 6 880
И аз за заема. Попълнен формуляра/EU20N/, копие на личната карта, с дата, подпис и печат от едикойси и формуляр с данните на подписалия.
Друго трябва ли да се изпрати?
И още нещо, в случай когато още не се знае конкретния университет какво се попълва?
 Qattus, ще ми простиш.Simple Smile По инерция тук пиша в женски род.

# 419
  • Варна
  • Мнения: 640
Документите пратихме със Спийди, одобрението дойде с две писма едновременно, а писмото с реквизити за достъп до системата пристигна преди два дни.
Флаш, според мен попълнете си Бат, заема се прехвърля така или иначе към иншурънс в определените случаи.

Общи условия

Активация на акаунт