Студенти в UK - 12

  • 67 128
  • 764
  •   1
Отговори
# 390
  • софия
  • Мнения: 4 992
Личния лекар.
Може да директора на училището, може да зъболекар, лекар,.... обществено лице, което се ползва с доверието на жителите в околността, стига да има собствен печат.

# 391
  • Мнения: 1 373
Вчера и на моята дъщеря и отказаха два нотариуса. Днес ще опита в училището. Само дано не се окаже проблем това.

# 392
  • Мнения: 109
В съседния град нотариус ми каза, че може и ще отидем. В училище зам. директорката казала ,че само счетоводителката или нещо такова. С две думи отрязала го е

# 393
  • Варна
  • Мнения: 6 886
Щом посредническите фирми подпечатват и пращат, значи всяка фирма може.
В училището в деловодството или секретар да питат.

# 394
  • Мнения: 109
Е ,не и никой неиска да попълни формуляра с копието от лична карта.
Дори казала една нотариуска, че са неграмотни тези дето го искат .

# 395
  • Мнения: 1 373
Подозирам, че защото е на английски не го разбират добре и имат някакви опасения, че може да ги вкара в проблеми. Особено щом е свързано с документи за кредит.

# 396
  • Мнения: 121
Здравейте, прави се препис на лична карта и отбелязват, че не служи като документ за самоличност.
Иначе, мога да помогна с пълномощно- правено от мен (като адвокат) за дъщеря ми- само 3 стр. е... Но върши работа- изпробвано е!

# 397
  • софия
  • Мнения: 4 992
Е ,не и никой неиска да попълни формуляра с копието от лична карта.
Дори казала една нотариуска, че са неграмотни тези дето го искат .
Да, защото същата живее в средновековието. То такъв им е и езика на работа на нотариусите.
Ние нямахме проблем с ЛЛ,  но сме при него откакто се е родила девойката, та си знаем кътните зъби, а и той е много наясно с всякакви студентски документи.
Тази година пък, понеже девойката беше на зъболекар, помоли зъболекарката да се подпише и подпечата. Ама и там не сме сменяли човека от 15 г. Разбира се, чинно обяснихме каква е процедурата и защо, какво точно казва този документ. А на всичкото отгоре може да се окаже излишен документ в нашия случай, защото девойката го направи просто за да им подаде на student finance  копие от сменената лична карта.

# 398
  • Мнения: 109
Четох информация за Transferwise и все още не ми е изцяло ясно.Трябва ли да имам в Уникредит сметка или не е свързано?Изобщо само някаква откъслечна информация но не и изцяло от -до .Някой може ли да ми обясни, ще съм благодарна?
Билети за Англия кога е удачно да се вземат? Един месец по-рано?

# 399
  • Мнения: 423
Цитат
Билети за Англия кога е удачно да се вземат? Един месец по-рано?
 

За билетите - следете от сега компаниите и цените - кои летят, кога летят, редовни ли са полетите, имат ли отложени полети. Цените предикризата варираха, като събота/неделя сякаш на сайта си авиокомпаниите предлагат по-скъпи билети от останалите дни. При някои авиокомпании в началото се пускат по-скъпите билети и като наближи полета- свалят цената. Други правят точно обратното - няколко месеца преди полета билетите са значително по-евтини, отколкото в дните преди полета.Има сайтове /Usit Colors/ - при идването на дъщеря ми през април намерихме билет със 100лв! по-евтин, отколкото в сайта на авиокомпанията. Така че - разглеждайте, обмисляйте и ще видите кога да купите билет.

# 400
  • София
  • Мнения: 607
Четох информация за Transferwise и все още не ми е изцяло ясно.Трябва ли да имам в Уникредит сметка или не е свързано?Изобщо само някаква откъслечна информация но не и изцяло от -до .Някой може ли да ми обясни, ще съм благодарна?
Билети за Англия кога е удачно да се вземат? Един месец по-рано?
През Transferwise превеждах пари на дъщеря ми преди да започне работа, много съм доволна и понеже не съм от най- оправните втази сфера ползвах обясненията на този българин (Не познавам човека лично)https://www.emigratetoaustralia.info/2018/08/how-to-transfer-mon … transferwise.html
Моля ако модернатор го смята за реклама да ме извини и изтрие.

# 401
  • Мнения: 12
Търсим трети човек за апартамент с три самостоятелни стаи в Глазгоу, на 2 минути пеша от University of Glasgow. Ако някой има интерес - пишете на лично.

# 402
  • Варна
  • Мнения: 6 886
От Бат още не отговарят, осми ден. Приета е право в СУ, и .... не знае. Пита ту мен, ту баща си какво да прави, а ние нищо ново не можем да и кажем. Знае, че каквото реши, това ще е. Не смее да вземе решение, а няма за къде да отлага вече.

# 403
  • софия
  • Мнения: 4 992
Да се обади на адмишъните в Бат!!!
Децата не смеят за да “ не ги протесняват” “ да не са нахални”...
Нвма как да им обясним, че понякога хората забравят, разсейват се и т н
Най-много да я отрежат, но те така или иначе не я и приемат, та нищо не губи!
Свриозно ви съветвам да звънне-нека оита просто дали имат нужда от още някакви документи още и дали каквото са получили им е достатъчно, в хода на разговора да си ги попита за какво време дс очаква отговор, защото никак не би искала да се раздели с тях!!! Просто колко много иска да бъде при тях!!!

# 404
  • SO 15
  • Мнения: 111
В същото положение сме и ние.Дъщерята е приета в СУ-приложна математика и чака отговор от Саутхемптън.кКазали и най рано август месец.Ползваме фирма ..
Малко страничен въпрос:
 Трябвало да се плати таксата за СУ за семестъра и при отказ дали се връща?

Общи условия

Активация на акаунт