Студенти в UK - 12

  • 67 018
  • 764
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 27
Благодаря много ,стана ми ясно!
Добре ,че я има тази група !
Интересно ми е  дали има "БГ татко "?И дали обсъждат нещо подобно?

# 481
  • Мнения: 306
Мерси за обяснението, не сме стигнали до там. Simple Smile
Като каза банкова сметка, Револут "брои" ли се за такава или да правят новите и сметка в "нормална" банка?
След Брекзит Revolut започват да местят клиентите си от централна и източна Европа към новото си дружество с европейски лиценз в Литва. Според мен това няма да е добра банка за доказателство за пребиваване в UK при кандидатстване за pre-settled status.
Ето една статия със сравнения на студентските сметки в UK - https://www.savethestudent.org/international-students/top-intern … -accounts-uk.html

И още нещо - университетът на дъщеря ми предлага възможност за безплатен 14-дневен престой преди датата на настаняване в общежитие за тези, които трябва да се самоизолират. Моят съвет е да се свържете с университета и да питате дали предоставят такава възможност за организация на самоизолацията.

Успех!

# 482
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Благодаря ти за линка!

Във Бат също осигуряват безплатен престой за новите студенти които идват от държави, подлежащи на карантина.
Подслон и храна осигуряват, заплаща се 59 лири за пакет с необходимите за този престой индивидуални неща.
Освен това предлагат посрещане и транспорт от летище Хийтроу. Очакват тези си студенти в периода 28 август до 5 септември. За тези които няма да успеят или нямат възможност в този период, съветват да се свържат с тях за да се измисли нещо допълнително.

От там очаквам само да потвърдят дали имат ограничения в часовия пояс при посрещането на летището, за да съм спокойна като и купувам билет.

# 483
  • Мнения: 108
С коя фирма изпращате багаж ?

# 484
# 485
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806

За колко дни стига (горе долу).? Благодаря.

# 486
  • София
  • Мнения: 607

За колко дни стига (горе долу).? Благодаря.
Пристига до 6 работни дни. Има си тракинг за проследяване, но имайте предвид, че е хубаво да си е вкъщи когато го доставят.

# 487
  • Мнения: 408
cikoni, пратките до Англия стигат за 7 дни. Но има адреси, до които не доставят, трябва да се провери в сайта им или като им се обадите.
https://speedy.bg/bg/dpd-economy
Мен лично ме устройва цената им - от 10кг до 31,50 кг - цената е 51 лв.
Дъщеря ми е на общежитие, доставят на рецепция пратката, защото куриерите не ги пускат в общежитията.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 10:24 от i_nenova

# 488
  • Мнения: 5
С коя фирма изпращате багаж ?
Много от фирмите не доставят до адрес, а до офис, който е в покрайнините. Аз изпращам с Арамекс - от врата до врата. Последния път си бяха вдигнали сериозно таксата. Пристига за около седмица.

# 489
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 395
Има ли студенти в UNIVERSITY OF LEEDS ? Дъщеря ми ще е първа година Nutrition.

# 490
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Благодаря за отговорите.
Това , което ме притеснява за Спиди е, че ми казаха, че кашона  (пакета ) трябва да е само 1. Е как 30 кг. в един кашон Simple Smile. Т.е ако са няколко кашона пътуват с различни товарителници и съответно всяко е на цена 51 лв. Така ли е и при вас.

# 491
  • София
  • Мнения: 4 245
За повече багаж ние използвахме http://www.dostavka-anglia.com/, но са предимно за района на Лондон. Има и други фирми, които извършват подобни услуги, но тази мога да препоръчам лично. Ползвахме ги за транспорт до България, срещу допълнително заплащане взеха кашоните от адреса. След 2-3 месеца ще ги ползваме в обратна посока. Simple Smile

# 492
  • Варна
  • Мнения: 3 359
При 6 изпратени колета със Спиди през последните 2 години от Варна до Лондон / до адрес в почти централен район/ , в петте пъти пратката пристигаше в рамките на 11-14 дни. Един единствен път отиде за 8 дни, по време на локдауните за коронавируса . Ако се праща от София, може би отнема по -малко време и си спазват сроковете.

# 493
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Благодаря за отговорите.
Това , което ме притеснява за Спиди е, че ми казаха, че кашона  (пакета ) трябва да е само 1. Е как 30 кг. в един кашон Simple Smile. Т.е ако са няколко кашона пътуват с различни товарителници и съответно всяко е на цена 51 лв. Така ли е и при вас.
Да в един кашон. Големичък. Ако изпращате дрехи, завивки и др. по-обемни неща във вакумиращи пликове. За хлапето после е тежичко, ама моето успя единия път на части, като нямаше асансьор. Пакетирайте добре чупливите неща и пакети, ако има с нещо, което може да се спука и разпилее, най добре с бабъл найлон. Казаха ми, че в единия склад, май в Унгария, лентата била по-височко и се бяха пръснали едни пакети с овесени ядки.

# 494
  • Мнения: 408
Да, в един кашон сме събирали около 26 кг най- много. Тогава изпращахме дрехи, спално бельо...Изпратихме 3 кашона. Доставиха ни ги на адрес, после ние ги занесохме до общежитието. После през годината пращах различни по тежест колети, около 22-25 кг. винаги пристигаха за 7 дни, дори и по време на пандемията/ последно изпращах края на март и въпреки, че ме предупредиха, че може да има закъснение, пристигна навреме/ Всичко, абсолютно всичко, обвивам с бабъл найлон/от Джъмбо/и нареждам плътно, без никакво разстояние, за да не се разместват нещата. Нося си стреч фолио и тиксо в Спиди и сама обвивам и стягам кашона първо с тиксото, след това със стреч фолиото /опаковам доста пъти/. Пращала съм бутилки и др.чупливи неща - до сега всичко е пристигало здраво.
Последните пъти разпределих нещата в три малки кашончета, които събрах в големия, и когато пристига колета, тя маха външния кашон и пренася малките кашончета по-лесно. На рецепция им дават количка, с която превозват колета. Трудното е да се качи до стаята, но два пъти имаше момче на рецепция, което отнасяше кашона до етажа й, без дори да го моли за това Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт