Студенти в UK - 12

  • 67 020
  • 764
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 937
На коя дата преразглеждат имате ли информация?
Няма дати и периоди за преразглеждане, за съжаление. "Countries and territories can be taken off or added to this exempt list at any time."
Следете тук, може да се абонирате и за известия.

# 511
  • Варна
  • Мнения: 3 359
На всеки 3 седмици преразглеждат кои държави да отпаднат от карантината , за съжаление с нашето безхаберно отношение към вируса, ще останем последната държава в списъка Frowning1

На коя дата преразглеждат имате ли информация?

Досега го правеха на около 3 седмици на заседания на правителството, като последно преразглеждаха около 28 юли. Имаше едно изключение - включиха Испания в списъка за карантина с незабавно решение от вечерта за следващия ден. Следете информацията, в сайта ,който е даден по-горе.

# 512
  • SO 15
  • Мнения: 111
Здравейте!
При нас драма.Девойката е приета в Саутхамптън,но писмо от Кредитната институция няма.Другите деца са получили ,даже и билети са си купили.
 

# 513
  • София
  • Мнения: 607
Здравейте!
При нас драма.Девойката е приета в Саутхамптън,но писмо от Кредитната институция няма.Другите деца са получили ,даже и билети са си купили.
 

Нито едно писмо ли нямате? Обикновено последното го  изпращат през август. Другото за което се сещам е да провери в профила си онлайн, там ако има одобрение значи всичко е ОК.

# 514
  • Мнения: 408
Проверете в профила в Student Finance. Мисля, че имаше ителефони за връзка. Също, ако има профил в университета или да им пише на admission, да попита. Ако са й отпуснали финансиране, в университета знаят вече.
вие проследихте ли дали е доставено писмото до пощенската кутия на Student Finance?
Ние поради тази причина - да не изчезват писмата, да пристигат - ни посъветваха да наемем пощенска кутия. Едно дете от класа на дъщеря ми й е разказала как е намерила писмото си на улицата, настъпвано от кой знае колко хора.

# 515
  • SO 15
  • Мнения: 111
Проверете в профила в Student Finance. Мисля, че имаше ителефони за връзка. Също, ако има профил в университета или да им пише на admission, да попита. Ако са й отпуснали финансиране, в университета знаят вече.
вие проследихте ли дали е доставено писмото до пощенската кутия на Student Finance?
Ние поради тази причина - да не изчезват писмата, да пристигат - ни посъветваха да наемем пощенска кутия. Едно дете от класа на дъщеря ми й е разказала как е намерила писмото си на улицата, настъпвано от кой знае колко хора.

Ползваме фирма от самото начало.Те изпращат всичко и казаха че не е имало случай да не дойдат.
Може ли сами да започнем тези проверки за които споделяте по горе?Нямаме никакви писма получени досега.
Пуснахме "връзки" в Български пощи и са предупредени,ако получат писмо да ни се обадят,а не да го разнасят.

# 516
  • Мнения: 1 152
Здравейте!
При нас драма.Девойката е приета в Саутхамптън,но писмо от Кредитната институция няма.Другите деца са получили ,даже и билети са си купили.
 

Звънете и пишете, без да се притеснявате. "На вълка вратът му е дебел, защото сам си върши работата"- в този смисъл не чакайте посредническата фирма, а действайте. Стават и грешки- дъщеря ми първо получи писмо с разчет на сумите за периода на обучение, които САМА трябва да заплати. Звънна веднага и се оказа грешка, която оправиха. Не се притеснявайте-имате достатъчно време.
Успех!

# 517
  • Мнения: 408
Qattus, в случай, че ползвате фирма от самото начало, обърнете се към тях - дали не са пропуснали напр.да подадат документи. попитайте първо тях да си проверят нещата.
Не се притеснявайте, и да не са  подали, подайте сега, няма да закъснеете. Университетите разрешават дори студентът да е започнал учебната година, пък и след това / мисля, че до януари, февруари/ да се подадат документите за финансиране. Но с оглед на това излизане от ЕС, ние всички гледаме отпускането на кредита  да стане възможно най-рано, да не чакаме последният момент.

# 518
  • SO 15
  • Мнения: 111
Благодаря за съветите.
 Първо към фирмата,която ни представлява ще се обърнем.

# 519
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Qattus
Ние също нямаме все още получени писма за кредита. 15 дни от както са получени документите, гледам да не се притеснявам.
Знам, че късно ги изпратихме и най-вероятно няма да са пристигнали до края на август всичките, макар да се надявам.
Знам, че трябва да носи нещо, може би писмата, като пристигне там. Ще пътува първите дни на септември.
Дори да не стане, не вярвам да има проблем защото реално не сме изпуснали никакви срокове.

Така, че ... спокойно. А и има още време.

Споменавате профил в който да се погледне?
Какъв....нали парола и ключ за този профил идват в писмата?

# 520
  • Мнения: 171
И при нас миналата година стана същото, много късно получи одобрение за кредита детето. Чак в края на октомври- началото на ноември, мисля и то след като им писа и се обажда няколко пъти. Не се тревожете, явно има забавяне на всичко в момента.

# 521
  • SO 15
  • Мнения: 111
Тази вечер успях да я накарам да прочете мненията ви,които ми писахте.
Успокои се,и и отиде на театър в Морската градина.
Благодаря на всички за подкрепата!!!

# 522
  • Мнения: 408
Профил в Student Finance дъщеря ми я накарах да направи преди да изпратим писмата. Тук:
https://logon.slc.co.uk/cas/login
Когато се попълват и изпращат писмата до Student Finance, най-отгоре на бланката има номер CRN, който го дава Student Finance.
/виж във формата отгоре надолу 3 ред https://media.slc.co.uk/sfe/2021/eu/eu_eu20n_form_2021_o.pdf/
Ако ги чакате писмата, всъщност те пращат парола за  профила и CRN за съответния кандидат
Но ние направихме профил, със създаването му й дадоха  CRN и всъщност само чакахме да видим дали й е отпуснат кредит. Там видяхме, когато го отпуснаха и знаехме, че трябва да чакаме писмо. Но и да не получите, през самия профил може да си принтвате информацията за кредита, защото може да се свали pdf файл.
  https://media.slc.co.uk/sfe/2021/eu/eu_eu20n_form_2021_o.pdf/ - това е бланката за 1 година студенти EU full time 2020/2021!!!който не е подал за финансиране, може да я ползва; на 17 страница е адресът на Student Finance.
https://www.gov.uk/student-finance-forms - тук, на зеленият бутон по-надолу в страницата, попълвайки стъпките съответно валидни за всеки кандидат/EU , full-time or part-time,continuing student, undergraduate...academic year../ ще получите накрая формата за Student Finance, подходяща да съответния студент.
Дано успях да обясня...

# 523
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Следвахме стъпките и съветите за ЕС кандидати. Не е регистрирала  профил защото нямаше такава инструкция. Онлайн подаване само за британци. Както и да е, изпратени  са. Няма смисъл от регистрация вече, ще чакаме техния номер.

# 524
  • Мнения: 1 355
Да разбирам ли, че ако не получим писмата с паролата по пощата (поради загубване) бихме могли чрез "забравена парола" да получим нови по електронен път от тук? https://logon.slc.co.uk/reset/pages/ForgotCRN.xhtml?_locale=en_GB

Общи условия

Активация на акаунт