Всичко за всички марки гел лакове- 28

  • 24 783
  • 742
  •   1
Отговори
# 315
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 498
Марсия, аз имам точно това фолио, което мисля ти показа преди време и аз си го поръчах. Сега ще кача снимки. Значи забелязах, че ако малко се забавя при изсъхването, лепилото "пресъхва" повече отколкото трябва и не се отлепя на места. Иначе се отлепя много добре. Но на единия пръст/средния/ бързо ми се забели по ръбчето, както между впрочем често се случва и с целите водни ваденки. Това е защото сложих само 1 слой топ. Но и така ме кефи. Аз не съм прекалено перфекционистка.Smile Лепилото ми е новичко/наскоро го купих, 1-2 месеца/, на борн прити. Гледах в клипче, че трябва да стане прозрачно, но аз не изчаквам съвсем всичко да е прозрачно- тук там има някое бяло петънце. Даже минута няма да чакам и лепя. Натискам хубаво с нокът и пръст,  и лекичко надигам крайче да видя дали се е отлепило, ако не-пак натискам. Трябва хубаво да се натиска.
Ето- "избухнах" вчера, хаха. На палеца е печат-него го правих днес, че ми се видя в повече декорациите на лявата и малко на дясната.
Скрит текст:
Скрит текст:

База- индиго, протеинова на 2 слоя. Цвят- ГД коко-828/мисля/- на някои пръсти на 2, на други- 3 слоя, бялото е ве лен, на безименния на дясната и палеца под фолиото-термолак CLHVUZ 5031. Топ-веналиса но вип.

# 316
  • Мнения: 52
Babydream©, за такъв маникюр може да пробваш с дълга тънка четка или както е показано в това видео https://youtu.be/SxYWgx-gF2E , но аз мисля, че ти се е получило добре. Може да сложиш лака  върху печат или ръкавица, а не директно върху кожата, както е показано.
Върху декорации - фолио, лепенки, брокат гледах, че като се сложи каучукова база преди топа не се отлепвали, но още не съм тествала.

# 317
  • Paris, France
  • Мнения: 14 449
За свалянето на Коди - маминка е дала добри съвети. Докато махах с ацетон изпилвах целия топ на Гелиш. Така се махаше малко по-лесно. Трудно се маха Коди. Имам съседка, която запилва топа,  накисва и след 20 минути в средата, там, където е имало каре всичко е повдигнато, но по краищата седи и не може да се отлепи.

Мелина, супер се е получило. Колко сме различни! На тебе Гелиш ти седи най-добре, а на мене точно той ми се бели най-лесно, в смисъл ако сложа база, цвят топ. Най-издръжлив е елит99, особено новият, гъст. Сложен дебеличко е бетонен. Само дето трудно се изравнява, та обръщам пръсти. Не е лъскав колкото Гелиш. Слагам го него и след седмица слагам Гелиш отгоре тънко. Така седи. А Венализа ми се бели, само топа, но само този, който имам. На съседката и седи.

Забелязах, че Гелиш седи добре ако много се мокря - море, река, но само ако водата е студена. В топла се размеква.

# 318
  • Мнения: 1 538
Благодаря за съветите.
Ще пробвам.
Много мразя това пилене ,имам ужасни спомени от сваляне на гел и оттогава съм намразила изпиляването.
Може би следващата база ще бъде отлепваща се.

# 319
  • Paris, France
  • Мнения: 14 449
Пиленето е само на топа, не на целия гел. Пилата изобщо не докосва нокът. Не боли, не се усеща. С електрическа пила се правят по точно 5 движения на голям нокът. На кутре и с едно става.

Забравих - клиповете със сваляне са нагласени, според мене. Коди поне съм виждала как се сваля и за мене е ужасно. Шилак и ОПИ могат направо да се завият и да се махнат лесно, повечето други марки не. За Гелиш си пише в упътването, те топът трябва да се запили, защото той не се разтваря. Само изпилването с топа ми сваляше времето с киснене с поне 5 минути.

# 320
  • Мнения: 1 538
Когато дойде ред да го махам ще пиша как е минало .Но като цяло само заради този клип на Коди избрах техните продукти...Заради "уж" лесното сваляне .Понеже сега тепърва започвам  с гел лак в домашни условия ,държах да се маха лесно.

# 321
  • София
  • Мнения: 470
Когато дойде ред да го махам ще пиша как е минало .Но като цяло само заради този клип на Коди избрах техните продукти...Заради "уж" лесното сваляне .Понеже сега тепърва започвам  с гел лак в домашни условия ,държах да се маха лесно.

Аз ползвам базата и топ на Коди, имам и 1 цвят. Първоначално свалях с тяхната течност, но с щипки, падаше трудно и реших да пробвам с фолио, става доста по-бързо и лесно. Не изпилвам.

# 322
  • Варна
  • Мнения: 3 129
Кой писа, че не му се получава с фолиата и с лепилото? И на мен не ми се получава, да не са като моите фолиа? Слагам лепило, изчакам да стане прозрачно, залепят се съвсем малки участъци, не знам, китайска му работа

# 323
  • Мнения: 47
Според мен имате проблем със свалянето заради цвета. Мисля, че го бях написала преди време - аз не пиля топ, с праха не се разбираме много, за това каквото мога, не пиля. Ползвала съм три топа - ръбър на Коди и обикновен и матов на Борн Прити като започнах. БП ползвах половин година, най-дълго Коди и се бях наплашила от форума че им се свалят трудно продуктите.

Имам цветове на SNB, Сикретли и Кристал нейлс, както и няколко китайчета. Свалям с течността на СНБ и не пиля ръбър топ на Коди. Отначало не слагах фрешер и праймът, но пилях плочката и изсушавах със спирт. Сега слагам фрешер и праймър на Коди - праймъра задължително на свободния край - за по-сигурно, да не реши нещо да се бели, но често и на целия нокът, защото защо не.

Когато ползвам цвят на СНБ свалянето ми е 20+ минути киснене. На 20тата мога да изстържа нещо на сила, но ми наранява ноктите. Голяма мъка е. Имам цвят на Кристал Нейлс 3s2 - с него кисна 10тина. С едно червено и циан на Сикретли отново 10тина мин. За тези 3 цвята понякога има някое парченце останало по-залепнало, но още минута в течността и ги сваля. Ако пиля топа, съм убедена, че 10 минути ще стигнат.
Базата също не пада толкова трудно, освен ако не е втрито минимално количество в буферираната плочка. Общо взето като махна цвета има останала база, но първо че не ме бърка това понеже ще слагам пак лак и знам, че не трябва да си пиля нокътя отново, а и да реша пиля база, а не нокът. Ако искам да я махна, и трябва още минута и на нея във течност и пада абсолютно цялата. Т.е. някой цветове мога да махна за общо 20 минути със кисненето и изчистването им от нокътя, а с други цветове за това време само мога да накарам лака малко да отпусне и да става за стъргане, което наранява нокътя. Отново - това е без пилене на топ, със матирана плочка с пила или блокче, фрешер и праймър. 

Тук като си търсих китайско зелено ми предложиха на Веналиса в черните шишета със златно дъно - е това нещо нямаше махане от ноктите ми - пилих го накрая. Мисля, че е soak off, но
На БП нямам спомени - средно упорити мисля, че са, но и тогава хептен не знаех какво правя. Първият път като свалях гел лак не можах - киснах 20 мин в ацетон, не течност, и нищо не падна буквално. Мисля, че не бях сложила добре памуците и фолиото. В ютуб съветват като се накисва лак така, да се топлят ръцете - помагало на ацетона да действа по-бързо, ефикасно. Не съм го тествала.


Пробвах 3Д ръбър базата на FOX - хареса ми много. Като я взех се поспекох малко - беше страшно гъста, но се успокоявах, че сигурно навън и е било студено. След 10 минути на стайна температура се поотпусна - пак е гъста, но не изглежда плашеща. Направих си апекс с нея като сложих повечко и обърнах нокътя - чудно се оформи и доста бързо - или съм се научила докато не съм се лакирала половин година, или базата сработи при мен по-добре от Коди. И с Коди получавах същия ефект, но го мъчех много повече време на нокът. Но FOX ми пари повече от Коди. На палците много, на останалите приемливо. Коди на всички, ако ми запареше, ми пареше приемливо. Слагах я с тази четка, за която споменах, май не мисля да ползвам и четката и на тази база. Четките на СНБ ми харесват много, но не и лаковете им Grinning

Пробвах и Велвет мат топа на FOX. Стана матово, но се чудя още дали не можех да намеря и по-добър. Ще сложа снимка, ако някой е пробвал още по-добър матов, дори и китайски, мисля че бих му дала шанс. В канала на Naio Nails Кирсти веднъж беше показвала как прави тя нещата по-матови, но няма точни спомени за техниката и клипа, в който обяснява. Спомням си, че матираше с пила и после слагаше матов топ лак и показваше сравнение. Ако някой е пробвал такава техника или знае кой е точно клипа, който съм гледала, бих се радвала да сподели

Също някой да е попадал на тези хром лакове на цена под 30 лв. Много ми се иска да пробвам такъв, защото с пудрата цялата стая става в нея и не ми се боли глава на кой топ ще стой добре и да се чудя как да я закрепя, че да не пада по свободния край. Такъв видях на Сикретли, но ако има на по-ниска цена, ще му се зарадвам повече, особено, ако не е хубав.

Хром лака, който търся


FOX 3D rubber base, FOX Velour matte top, Crystal Nails 3S2

# 324
  • Мнения: 1 538
Благодаря Ви момичета 🌼
Златни сте 😘

# 325
  • Варна
  • Мнения: 631
Black_kitten, аз ползвам velvet rubber Matt top Beautilux, доста е матов, но жълтее и не става за светли цветове. С тъмни е ОК. Ако искаш, ще кача снимка. Иначе издържа доста.

# 326
  • Мнения: 47
Не обичам да жълтеят и си мисля, че на цветовете, които нося предимно, ще си личи понеже не са тъмни, освен черното, но ако не ти е проблем, качи снимка, поне да знам за колко матово става на въпрос. Този на FOX не мисля, че жълтее впрочем - не ми направи впечатление, дори напълно изключих, че на топовете това им е проблем.

# 327
  • Варна
  • Мнения: 631

Заповядай, 2 слоя мат топ.

# 328
  • Мнения: 2 186
Благодаря ви!
Обичах...каква красота само си сътворила,защо не го работиш? И би ли казала кой е уебминара,който те научи на тези красоти?
Семинара е на LikLak, но не бих казала,че е нещо впечатляващо и полезно! Цената беше 19лв. с 3 дневен достъп до платформата.

На въпроса за лентите за френски - не си правете двойни главоболия- не става с ленти Simple Smile най-лесно и красиви става на ръка! Пускала съм снимки как(а и в нета има много) просто се отпуснете и се упражнявайте.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 19:56 от Обичах

# 329
  • Мнения: 4 874
Кой писа, че не му се получава с фолиата и с лепилото? И на мен не ми се получава, да не са като моите фолиа? Слагам лепило, изчакам да стане прозрачно, залепят се съвсем малки участъци, не знам, китайска му работа
Скрит текст:
Същите. Явно са калпави самите принтове.
Как ли не ги пробвах- с лепило, с база, върху черен, с печен, без печене, с шпатула натисках, с печат, с пръст, с тампон и все греда и греда. Отпечатва се рехаво Sad
Скрит текст:


Мелина_3, при теб се е получило добре. Окрадвам си дизайна ти, защото имам същото GDCoco, и се чудех как да го съчетая, но когато му дойде времето Wink

Общи условия

Активация на акаунт