Къде да се оплача от Бърза помощ

  • 7 064
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Сестра ми е джи пи в Търново и посред нощ ходи и при баби, и при деца... Не знам, но по наши наблюдения лекарите извън Сф /сега само да не почнем с болната тема/ сякаш повече треперят за хляба си... Тук се имат за недосегаеми... Макар че навсякъде всяко стадо си има своята мърша... Не казвам, че на други места също няма лекарска небрежност и незаинтересованост.
Аз пък все си мисля,че в София медицинското обслужване (както и всяко друго),са на по-високо ниво.Преди няколко години и аз имах такъв случай с бърза помощ.На улицата видях жена,която изглеждаше зле,оказа се,че има астматичен пристъп.Като позвъних на бърза помощ почнаха да шикалкавят-ако нямала урбазон,нямало да й направят инжекция .Представяте ли си?Че като се развихрих!До 5-6 минути бяха при нас.С урбазон!!!Тогава разбрах,че обажданията се записват,така,че,не губи време и им потърси сметка за безотговорността.
Шанелче, това за по-високото ниво вАжи за специализираните болници. Имах доста наблюдения покрай бременността си, а и извън нея.....в поликлиниките и с джипитата е същата песен любовна. Confused

# 16
  • Мнения: 6 167
Дуци, аз мислех, че обажданията се записват. Не е ли така?

мисля, че се записват.
така или иначе каквото и да правиш и пишеш се увери, че писмото ти има входящ номер , за да си търсиш после отговора, ако не го получиш в 30 дневен срок.
моя съвет е да не водиш личен разговор с този Гелев , а да направиш нещата официални.
дори и да говориш с Гелев му кажи, че нещата ще бъдат официални, кажи му, че ще се обърнеш към минитерството например. има също така комисия по етика ( не знам къде са)
защото , в разговор с него ще се 'разберете', но въпросния ненормалник Ангелов няма да получи полагаемото
Също така жалба може да се подаде и в Министерство на здравеопазването. Имаш половин час търсене в Нет-а до кого да се обърнеш и от кого зависи и действай.
Действай е ключова дума тук.

# 17
  • Sf
  • Мнения: 808
Кросич, на мене джипито ми отказа разговор-звънях му по ГСМ-когато бях с начеваща циститна криза. За годините, които съм при него, съм го търсила 4-5 пъти-за преглед-а другите от фамилията почти не са.
Сега се консултирам с педиатъра на Станислав, който иначе е много добър диагностик, по телефона или ако се наложи, ходя до него.
Ама щот' си цакам на частно......
Айде нека после пак някой каже още нещо за правата ми като здравноосигурена и подобни тинтири-минтири!!!! #Cussing out
Да не ти разправям аз парадокси как в едно китно планиско градче единственият джи пи сяда от сутринта да пийва ракийца със зъболекаря и към 10 часа праща сестрата в чакалнята да събере потребителската такса, за да не си тръгнат пациентите...
Просто навсякъде, в която и да е професия, си има и представители, които я срамят... Но за лекарската определено се изисква и призвание и душа, и вътрешно желание, нагласа да помагат на хората... Не казвам, че трябва да са като д-р Куин Лечителката Simple Smile
Темата стана малко жежка...

# 18
  • Мнения: 6 167


Е как не, точно като д-р Куин трябва да са!
и ако не са - да ходят да печатат пачките другъде.
и всички трябва да отсвирваме разни ненормалници, като моето ДжиПИ в Бг, д-р Данаилов цицомана, който като му се обадих да му кажа, че имам температура и кашлям  ми каза "Ами, лекувай се и в четвъртък ела за болничен".

За мен лекаря трябва да е готов да работи и за яйца и кокошки.
точно в тази професия би трябвало да не им пука колко взимат и да са водени
от други сили - това призвание. а с тия малки печатнички за мангизи, които направиха в кабинетчетата си, се превърнаха в едни писарушки, които като влезе пациент виждат 1.60 да влиза през вратата. Пфу!

айде, че взех да се ядосвам

# 19
  • Мнения: 2 161
Сестра ми е джи пи в Търново и посред нощ ходи и при баби, и при деца... Не знам, но по наши наблюдения лекарите извън Сф /сега само да не почнем с болната тема/ сякаш повече треперят за хляба си... Тук се имат за недосегаеми... Макар че навсякъде всяко стадо си има своята мърша... Не казвам, че на други места също няма лекарска небрежност и незаинтересованост.
Аз пък все си мисля,че в София медицинското обслужване (както и всяко друго),са на по-високо ниво.Преди няколко години и аз имах такъв случай с бърза помощ.На улицата видях жена,която изглеждаше зле,оказа се,че има астматичен пристъп.Като позвъних на бърза помощ почнаха да шикалкавят-ако нямала урбазон,нямало да й направят инжекция .Представяте ли си?Че като се развихрих!До 5-6 минути бяха при нас.С урбазон!!!Тогава разбрах,че обажданията се записват,така,че,не губи време и им потърси сметка за безотговорността.
Шанелче, това за по-високото ниво вАжи за специализираните болници. Имах доста наблюдения покрай бременността си, а и извън нея.....в поликлиниките и с джипитата е същата песен любовна. Confused
Душице мила,каквото и да е нивото на вашите поликлиники,все е по-добро,отколкото в провинцията(Варна също я поставям в редовете на провинцията,моля варненки да не ми се сърдят)!Направо съм се кефела,когато гледам по новините как софиянци протестират срещу всичко-високи цени на билети,сметища и каквото ти хрумне.Е,как във Варна един път това не се случи?Колкото и да ни прецакват,ние си мълчим и си траем.Ето веднага един пример:в "Господари на ефира" колко от провинцията са потърсили помощ?Еденици!А софиянци викат журналистите за какво ли не!Как веднъж не чух и не прочетох за  майстор,който е злоупотребил с клиентите си?Нима във Варна няма такива случаи-вземат парите за материали и после беж да ги няма.Това много ме ядосва.И това във Варна!Да не говорим пък за малките градове като Плевен,Бургас,Шумен и тн.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
.........................
За мен лекаря трябва да е готов да работи и за яйца и кокошки.
точно в тази професия би трябвало да не им пука колко взимат и да са водени
от други сили - това призвание. а с тия малки печатнички за мангизи, които направиха в кабинетчетата си, се превърнаха в едни писарушки, които като влезе пациент виждат 1.60 да влиза през вратата. Пфу!

айде, че взех да се ядосвам
Хахахаха, 1,60, ти много евтини ги виждаш. Освен левчето за преглед на всеки записан пациент здравната каса им дава определена сума на месец. Пък и смей да не си здравно осигурен и да не си "от боята" - 10кинта за здравей-здрасти.

# 21
  • Мнения: 2 161


За мен лекаря трябва да е готов да работи и за яйца и кокошки.
точно в тази професия би трябвало да не им пука колко взимат и да са водени
от други сили - това призвание. а с тия малки печатнички за мангизи, които направиха в кабинетчетата си, се превърнаха в едни писарушки, които като влезе пациент виждат 1.60 да влиза през вратата. Пфу!

айде, че взех да се ядосвам
Аз не мисля така.
Лекарите трябва да са високоплатени,защото ако те не са,не виждам просто кой да е!Не може да изучаваш медицина дълги години,всъщност,ако искаш да си добър лекар,учиш цял живот,и на финала да ти плащат с яйца!Лошото е,че за да има респект към лекарите,те трябва да са всеотдайни.Но как да са всеотдайни,като вземат жалки пари?Нямам  нищо против частната практика,само нека и в поликлиниките хората получават помощта,която им се полага.
Аз пак ще обвиня управляващите.Те са виновни за увълчването на лекарите ни !

# 22
Разрових се из страницата на Министерство на здравеопазването. Там е даден горещ телефон, не който естествено никой не отговаря. Мислех да напиша отворено писмо до проф. Гайдарски, но после видях предложението на Дуци. Благодаря ти мила. Ще го потърся този д-р Гелев официално. Наистина не искам да оставям нещата така. Не можем да позволяваме постоянно да ни ебават. Съжалявам за грубия език, но ми писна от безумия в тая държава…
И страшно много ви благодаря, че ви има. Сигурна бях, че мога да получа подкрепа, съвет и разбиране от вас.   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 4 884
Навремето имах едно приятелче, което работеше Бърза помощ за смешно ниска заплата. Та той след всяка смяна, мъкнеше вкъщи какво ли не- от кафе и шоколадови бонбони, до кори с яйца и шишета домашна гроздова. И споделяше, че лекарите от спешното сами си просят нещичко от хорицата, които в такива моменти са готови да дадат и залъка си, за да се обърне внимание на техния близък. От него знам, че в Бърза помощ работят лекарите, които са завършили с нисък успех, нямат специализация, и нямат шанс и амбиции да имат такава.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 884
И определено смятам, че лекарските заплати трябва да бъдат подобаващо високи, за да имат самите лекари освен хуманен стимул, и материален такъв, да помагат на хората в тежки моменти. Освен това мисля, че ако лекарите взимат заплати, които отговарят на усилията, способностите и интелекта, които са вложили в професията си, просто корупцията на дребно ще се свие в минимален размер.

# 25
  • Мнения: 4 371
От него знам, че в Бърза помощ работят лекарите, които са завършили с нисък успех, нямат специализация, и нямат шанс и амбиции да имат такава.
Мисля, че си в грешка Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 704
аз да вкарам малко смешка в темата  Embarassed

чух се и аз с мой близък, който работи в БП, за да го попитам как и къде се подава оплакване.
След като ми каза, че се подава при д-р Гелев, завърши разговора, като ми заяви, че е държал змия в пазвата си.  hahaha

От него знам, че в Бърза помощ работят лекарите, които са завършили с нисък успех, нямат специализация, и нямат шанс и амбиции да имат такава.
Мисля, че си в грешка Peace

а така,Дуцка!  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 4 884
Абе може и да съм в грешка, защото аз не съм лекар, за да знам новините от кухнята, но така твърдеше моят приятел. Самият той казваше за себе си, че за момента е без специализация и ще остане да работи в Бърза помощ още известно време, докато се ориентира каква специализация да запише. Освен това е споделял, че работата в Бърза помощ е възможно най-"черната", и всеки млад или не чак толкова млад лекар, който има шанс да работи другаде, просто махва с ръка за чао и повече не се обръща назад....

# 28
  • Мнения: 6 167


За мен лекаря трябва да е готов да работи и за яйца и кокошки.
точно в тази професия би трябвало да не им пука колко взимат и да са водени
от други сили - това призвание. а с тия малки печатнички за мангизи, които направиха в кабинетчетата си, се превърнаха в едни писарушки, които като влезе пациент виждат 1.60 да влиза през вратата. Пфу!

айде, че взех да се ядосвам
Аз не мисля така.
Лекарите трябва да са високоплатени,защото ако те не са,не виждам просто кой да е!Не може да изучаваш медицина дълги години,всъщност,ако искаш да си добър лекар,учиш цял живот,и на финала да ти плащат с яйца!Лошото е,че за да има респект към лекарите,те трябва да са всеотдайни.Но как да са всеотдайни,като вземат жалки пари?Нямам  нищо против частната практика,само нека и в поликлиниките хората получават помощта,която им се полага.
Аз пак ще обвиня управляващите.Те са виновни за увълчването на лекарите ни !


Шанел, никъде не съм казала, че не трябва да са високоплатени  Naughty

Казах, че ако един лекар чуства професията си , като  призвание ще е готов да работи и за яйца и кокошки. Да ти кажа, респектът и уважението на хората  се е печелил и срещу яйца. Виж д-р Куин  Wink Едно време най-уважаваните хора са били селските лекари.

Явно е, че големите пари , които ДжиПитата взимат не допринасят за респекта на хората, а точно обратното. На мен моето прехвалено ДжиПи ми е доста жалко, нищо че е записал  хиляди хора и освен смешната таксичка взима и по 1 лев от всяко записало се лице на месец.
Смятам му прихода на месец и излиза към 4-5000.

Смешен е, цицоман е , и се е превърнал в една писарушка, която само дава направления до определена дата. Няма как да уважавам такива хора, съжалявам.

Знам какво говоря, произхождам от семейство с такъв  бекграунд - имаме големи лекари, които на първо място са хора.  Точно тази черта е старателно се избива от сегашните лекари още от 1ви курс.

извинете за отклонението.

# 29
.
След като ми каза, че се подава при д-р Гелев, завърши разговора, като ми заяви, че е държал змия в пазвата си.  hahaha
blekuta, извинявай, но това за змията не го разбрах  Embarassed искаш да кажеш, че той няма да свърши работа или какво...

Общи условия

Активация на акаунт