Ремонт на баня с основа итонг или циментова замазка

  • 897
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Привет на всички,

Имам нужда от спешна помощ. В момента тече ремонт в майка ми и майсторът иска вместо циментова замазка преди полагане на плочки да постави гипс картон или ютонг. Моля да помогнете. Какви са предимствата на трите. В чуденка съм. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 39
Единствените предимства на гипсокартона и итонга са че става по-бързо и по-малко се цапа. Иначе не са за баня . Намокрен гипса се надува а итонга се разпада.Трябва да се направи добра хидроизолация която е скъпа. При замазката го няма тоя риск.

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря за бързия отговор Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 5 657
Има влагоустойчив гипсокартон, подходящ за мокри помещения, зелен е на цвят, с него е ок. Предимство - става бързо, няма дълго съхнене. Недостатък - ще стесни помещението, ако има значителни кривини. Ако е много криво, се монтира върху алуминиева конструкция, 5-6 см профили.
Итонгът няма да се разпадне, понеже ще се измаже. Но пак ще стесни помещението и ще съхне дълго.

# 4
  • Мнения: 668
Итонгът поема влага и няма да е подходящ.

# 5
  • Мнения: 41 043
Нищо не поема влага при добра хидроизолация, а за баня е задължително да се сложи такава, независимо замазка ли слагате или друго. Та няма проблем в това отношение. За мен евентуални предимства на итонга и картона са бърз монтаж с по-малко съхнене и ако се налага дебела замазка - доста по-малко тегло. Една 10 см замазка в една баня от 5 квадрата ще тежи поне половин тон.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 742
Привет на всички,

Имам нужда от спешна помощ. В момента тече ремонт в майка ми и майсторът иска вместо циментова замазка преди полагане на плочки да постави гипс картон или ютонг. Моля да помогнете. Какви са предимствата на трите. В чуденка съм. Благодаря предварително!
Ако е за замазка не става итонг и гипскартон.Ако е за мазилка става.Но картона трябва да е двоен и на конструкция.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 21:47 от rumen_iankov

Общи условия

Активация на акаунт