СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 745
  • 781
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 5 234
Няма как да се запише април. Тогава още няма да е завършило 7 клас.
Ок. Имах предвид да бъде поканено.
"След публикуване на резултатите, първите 110 момчета и 110 момичета получават покани за записване."

# 766
  • Мнения: 6 924
Еми ако не отговаря на условията за прием няма да бъде прието. Това, че е поканено да се запише, не е достатъчно.

# 767
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
Аманда,щерката не се е справила много добре на Бел в Регалия.  Има грешки в текста за редакция .  Тя е НЕчетящо дете,за жалост.    Има грешни отговори и за Една българка,а нея я започват едва сега.   Текстът в началото го е определила като научен,понеже "била видяла" таблица,  вместо медиен. И т.н....
А , днес правиха най-сетне класното по БЕЛ  за миналия срок -)!

# 768
  • sofia
  • Мнения: 1 473
Blanc,  честито! ......за класното де😉 Викаш, дойде му момента😁

# 769
  • Мнения: 3 491
blannc, същата работа -текстът е научен/ като му казах, че има грешка, веднага рече, че сигурно е медиен/, в " Една българка" има ретардация, а не ретроспекция. В откриването на грешки няма пропуск, но той от първи клас си пише почти без грешки. Не знам как се научи, като напоследък даже и много не чете. Поне от хартиен носител...

# 770
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
Мда,и моята е заложила на ретардацията.Smile  
googlish , мерси, сега остава и да им ги върне след някой и друг месец.

# 771
  • Мнения: 710
Здравейте! Доволни ли сте от резултатите на пробните изпити по български език?
Не съм, ама какво да направя Sad Проблемът му е преразказа и на двата пробни, които прави, тестът е горе-долу добре, но на преразказите имаше 26-27 точки. И завиждам на тези, които споделяте, че имат децата ви какво да работят по граматиката, защото там има как да се вдигнат точки, докато на преразказа... Айла, ако се съгласи дъщеря ти, ще снимаш ли, моля преразказа ѝ?
Днес са се обадили и с резултат от Лого-3 за пробния за АК, та и там много забавен резултат - там са 4 части - логика - перфектен резултат, мат1 и мат 2 - страхотни, четене с разбиране също доста силен резултат на фона на другите явили се и на съчинението ... 1 точка Simple Smile Но са казали на мъжа ми, че с тези точки би влезнал на 100% Simple Smile
Та пусто писане, ако някой знае как да се оправят нещата там, ще съм вечно благодарна Simple Smile

# 772
  • София
  • Мнения: 7 183
По-миналата година (ако не бъркам) имаше прието в АК дете с 0 точки на есе.
След като във вашия случай се компенсира със супер добра математика, нямате много основания за притеснение. 😊

# 773
  • София
  • Мнения: 8 932
И аз като завършила 30 СОУ, не мисля въобще да е вариант за дъщерята. Беше добро училище, после доста западна.

# 774
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Мисля си вече, че проблема с писането по литература идва не толкова от нечетене (разбира се и то е проблем), а по скоро от неговорене. Те не могат да се изразят устно за съвсем елементарни неща. Свикнали са да си контактуват с приятелите чрез писане, където използават безумни съкращения. Изпитването в училище е почти само писмено и то тестово. Та няма как да се случат нещата.
А и мисля, че са доста завишени изискванията към тях. Очаква се да пишат като професори от СУ, особено на НВО.

# 775
  • Мнения: 6 924
Е, преразказ от професор Simple Smile))
Аз съм ЗА високите изисквания по всичко. За трудни изпити. Не може да сме постригани по най-ниския. Демотивиращо, обидно и дори дискриминационно е това занижаване на критериите за национални изпитвания. Ненормално е опростачването, подигравките към старателните и възхваляването на хитреците.

Днес съученичка е питала Ния защо пише в час по ае, след като така или иначе накрая ще има 6. Те си играели на "Крави и бикове" и така им било добре, пък тя била "натегачка". Много се впечатлих. А Ния наистина много се кефи да прави неща по ае и за нея това е по-интересно от Крави и бикове.

# 776
  • Мнения: 3 048
Здравейте! Доволни ли сте от резултатите на пробните изпити по български език?
Не съм, ама какво да направя Sad Проблемът му е преразказа и на двата пробни, които прави, тестът е горе-долу добре, но на преразказите имаше 26-27 точки.
...
Rolling Eyes ТришаР, ако липсващите до 35 точки - не са тези за правопис, граматика или глаголното време или не е доста омазана историята (макар няма как така да се получат такива точки), защо да е проблем? Вече няколко пъти чета за 27 точки на преразказ като за ужасна катастрофа. То сигурно си е, за борещите се за софийските топ паралелки, където бала минава 500 Simple Smile, ама всеки път се стъписвам.
Браво за математиката на младежа!

# 777
  • София
  • Мнения: 7 183
Solnichka, аз като ги чета тия неща, съм на път да основа група на обзаложилите се чие дете ще изкара най-малко точки. 🙄

# 778
  • Мнения: 47 963
Спокойно,и моят не е от тия с много точки. Да са живи и здрави, ще намерим училище. Реално и с 500нточки да е по чудо, няма да го запиша в ЕГ.

# 779
  • София
  • Мнения: 1 569
Е, щом вече и в СМГ се подиграват на старателните, то какво да кажем за останалите училища. Че хитреците да са на почит е наша народностна характеристика. Бай Ганьо защо е създаден.

Общи условия

Активация на акаунт