СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 744
  • 781
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 491
Аз търсих коя е Мелани Мартинез.... Стара съм:smile:
Хич и не знам какво слуша, нарежда с Еминем и това е. Не е особено музикален.
Според мен е желание да се правят на интересни. Вероятно има такива, които са се осъзнали, но в повечето случаи на тази възраст е по-скоро търсене да се покажеш с нещо различно.

# 166
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Аз имам ориентировъчна подредба, но не съм питала Ема какво мисли за нея Laughing  Ще редим паралелки в ЕГ, ама с какви езици не е ясно. Като стигнем дотам, ще го мисля. Така без да има вече резултати от НВО, няма смисъл.

В неделя вечер заведохме децата в зала България на концерт със софийската филхармония, диригент Максим Ешкенази. Love Story се казва и е за тийнейджъри. Имаше голяма група деца от 138 у-ще, диригентът специално обърна внимание на този факт - "Вижте каква група тийнейджъри са дошли доброволно да слушат симфоничен оркестър!" Smile

# 167
  • Мнения: 21 455
Като стигнем дотам, ще го мисля. Така без да има вече резултати от НВО, няма смисъл.
От резултатите зависи единствено дължината на списъка и наличието на поне една сигурна паралелка, не и самата подредба.

# 168
  • Мнения: 6 924
Red, и аз така съм обременена. Гледах гредите, парапетите, изходите Simple Smile. Дори наснимах сума конструкция, докато чакахме да започне.

Аз преди да излезе таблицата на РУО няма какво да редя. Знаем номер едно е ФЕГ, след това ще търсим паралелки с първи език ФЕ, които са възможно най-близко до нас и чиито профили ѝ харесват. Иска втори език АЕ, за да има сигурен и спокоен вариант за ДЗИ. Няма как да избере профил биология, география, информатика или физическо Simple Smile.
Нещо много залита по химията и може да поиска НПМГ с химия, но чакаме да видим дали всички паралелки с химия отново ще си вървят с биология. Ако е така (а то най-вероятно ще е така), то НПМГ ще отпадне. Минава втори кръг на химия, но няма да има време да се подготви и ще ѝ се скофти след втори кръг, но какво да се прави, 14 урока назад са си 14 урока назад.

# 169
  • София
  • Мнения: 7 049
Аз пък мисля, че НПМГ трябва да си върне профила на "З" паралелките на Х/физика. Само една паралелка с физика има в настоящия 8 клас, а това е твърде малко, за тази хубава наука! Sunglasses

# 170
  • Мнения: 710
Аз пък мисля, че НПМГ трябва да си върне профила на "З" паралелките на Х/физика. Само една паралелка с физика има в настоящия 8 клас, а това е твърде малко, за тази хубава наука! Sunglasses
Ако има паралелка Химия с Физика, това може би ще е първо желание на моя син. Ама като вървят все с омразната биология Sad Много се чудя за АК (ма май само аз, на младежa му дай youtube) Дали това, което ще получи там, си струва немалка такса * 5...

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 18:27 от ТришаР

# 171
  • Мнения: 6 924
И на мен АК ми е загадка. Така и не намерих официално потвърждение на твърдението, че се иска успех над 5,90 за пълните стипендии. Другото, което ме притеснява е, че всички мнения са в двете крайности. Решихме да се яви за проба, да се пробваме за финансиране и ако я приемат и дадат финансиране да си прочетем договора и много да го мислим. Тя е доста разколебана или по-точно притеснена, аз май все още съм фен на АК. Но държа тя да си вземе решението, може да е егоистично, но така няма да изпитвам никаква вина Simple Smile.

# 172
  • Мнения: 3 491
Според мен след СМГ АК би бил прекрасно училище. Защото децата вече имат създадени навици за учене, дисциплина. Там ще получат и свобода, както и възможност да се развиват по интереси.

# 173
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Мен лично АК ме привлича с това, че дава добра подготовка по всички предмети, не само по английски. Аз държа на английски като пръв език, вторият ще го учи по школи. Освен това за неориентирано дете като моето, не е ясно на този етап какво й харесва - дали химия, дали физика, дали информатика...така че училища като ТУЕС, НПМГ отпадат. От ЕГ се интересуваме от 2 АЕГ.

# 174
  • София
  • Мнения: 7 183
Не знам дали бъркам някъде, но мисля, че супер прозрачните системи за кандидатстване, с ясно разписани правила, които имаме по настоящем в БГ, са по-скоро изключение.
В този смисъл ако човек таргетира АК, трябва задължително да играе докрай.
И чак тогава да вземе решение.

# 175
  • София
  • Мнения: 11 961
Мен лично АК ме привлича с това, че дава добра подготовка по всички предмети, не само по английски. Аз държа на английски като пръв език, вторият ще го учи по школи. Освен това за неориентирано дете като моето, не е ясно на този етап какво й харесва - дали химия, дали физика, дали информатика...така че училища като ТУЕС, НПМГ отпадат. От ЕГ се интересуваме от 2 АЕГ.
Имай предвид обаче, че 2 АЕГ от много години е с 4 профила, фиксирани още с държавния план-прием. /Поне до сега беше така и ми се струва малко вероятно да го променят/. Т.е., детето трябва да избере какво ще профилира още при кандидатстването в 7-ми клас и после няма промяна. В 1 АЕГ са с три профилиращи предмета, определени с ДПП. Може и да измислят друго тази година, но вече за два випуска по новата програма положението си е същото. А профилите вече не са това, което бяха. Laughing

# 176
  • София
  • Мнения: 1 569
Санака, в Испанската кои предмети се учат на испански в 9 клас? И по тях преподавателите българи ли са?

# 177
  • София
  • Мнения: 11 961
Като във всяка ЕГ - учат на езика това, за което имат преподаватели. В момента това са химия, биология, история и география. Преподавателите са българи, като някои са бивши възпитаници на Испанската. Трима от четирима, всъщност.

# 178
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Мен лично АК ме привлича с това, че дава добра подготовка по всички предмети, не само по английски. Аз държа на английски като пръв език, вторият ще го учи по школи. Освен това за неориентирано дете като моето, не е ясно на този етап какво й харесва - дали химия, дали физика, дали информатика...така че училища като ТУЕС, НПМГ отпадат. От ЕГ се интересуваме от 2 АЕГ.
Имай предвид обаче, че 2 АЕГ от много години е с 4 профила, фиксирани още с държавния план-прием. /Поне до сега беше така и ми се струва малко вероятно да го променят/. Т.е., детето трябва да избере какво ще профилира още при кандидатстването в 7-ми клас и после няма промяна. В 1 АЕГ са с три профилиращи предмета, определени с ДПП. Може и да измислят друго тази година, но вече за два випуска по новата програма положението си е същото. А профилите вече не са това, което бяха. Laughing

Мда, вярно. А има ли опция за смяна на избран профил? Също така по какво се различава изборът на паралелка, да кажем Англ-Руски- Мат от профил?

# 179
  • София
  • Мнения: 11 961
Опция за смяна на профил може да има в първи гимназиален етап, ако има свободно място в съответната паралелки и връзки. Joy Не съм сигурна, че разбрах втория ти въпрос. Паралелка АЕ, РЕ, МАТ, БЕЛ означава, че това са 4-те профила, които ще изучава детето в гимназията. Просто са фиксирани от самото начало /за разлика от други ЕГ, в които са фиксирани само първите два - двата езика, както е в Испанската, или само първият, както е в НЕГ/. Избираш си профилите, чрез избор на паралелката в заявлението за участие в класирането. Или те те избират. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт