Октомврийче смее се със глас, пролетта посреща във захлас! - 2019 -Тема 4

  • 15 086
  • 764
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 989
Не е редно бебето да седи на 4 месеца... от където и да го погледнеш...
В Белгия какво бързат да ги слагат да седят (е, по-лесно е за родителите, отколкото да го държат), като после до 3-4 годишни ги бутат в колички... хич не ми е ясно!

# 631
  • not found
  • Мнения: 581
Децата сами си показват кога са хотови да сядат , да ходят , да лазят, аз пък не нога да разбера как можеш да ги ограничиш в някакъв период, примерно на 6 мес трябва да сядат , на 8 да стават и подобни . Всяко едно се развива различно , едни сядат на 4 мес.други на 6 , то като се пъне цял ден да се изправи ми да го бутам да лежи ли ?

# 632
  • Белгия
  • Мнения: 511
Точно това е! Аз си позволявам да оставям Виктор във възглавницата за кърмене или столчето за кола, но там не е 90°... Педиатъра ми казва, че бил здраво и кораво момченце и да правя упражнения, като по-скоро той сам се набира на ръцете ми. Ако го оставя в скута ми винаги си надига раменете и главата напред. Виждам, че няма стабилността все още да седи самостоятелно, аз и не го напъвам. Просто ми прави впечатление този контраст Confused

# 633
  • Мнения: 368
Писала съм и преди, че Александър иска постоянно да е седнал в мен, в началото го бутаххх, бутах е да ама то не става и затова се примирих. Мисля, че трябва да се водим по детето, все пак не го оставям нарочно така а защото той иска. Легнал не иска много много, вече си подава ръцете да става и се изправя не само до седнало но и до право положение не знам как успява, ноооо факт, случи се 2 пъти и даже се стреснах да не му стане нещо.

# 634
  • Белгия
  • Мнения: 511
Писала съм и преди, че Александър иска постоянно да е седнал в мен, в началото го бутаххх, бутах е да ама то не става и затова се примирих. Мисля, че трябва да се водим по детето, все пак не го оставям нарочно така а защото той иска. Легнал не иска много много, вече си подава ръцете да става и се изправя не само до седнало но и до право положение не знам как успява, ноооо факт, случи се 2 пъти и даже се стреснах да не му стане нещо.

И при нас се е случвало! Набира се на ръцете ми, после си бута таза напред и изправя краката.. Hug

# 635
  • София
  • Мнения: 123
Моята майка каза, че като съм била малка, ме слагала да сядам от 5 месечна.

Начиииии

В белгийската октомврийска фейсбук група гледам масово снимки на деца в седнало положение! Даже не полу-седнали ми направо седнали...  И никой не казва и не мисли, че е рано или не е добре. Е как така стават тея неща сега... В българските групи се кастри наред това поведение.. А те белгийчетата нали си израстват добре и без проблеми? Вече не знам какво да мисля, кое да е редно. Да си слушам педиатъра тук, но пък се вкарвам после във филми след като чета по българските групи. Как може да има такова разминаване в мненията Rolling Eyes

# 636
  • Мнения: 549
Привет и от мен!
Ами то реално няма как само да лежиш 5 месеца, абсурдно е. Аз малкия вече го слагам в столчето за хранене, не на 90 градуса, но достатъчно изправен. Много е доволен, играе си, оглежда си, мен ме наблюдава. Е, не го държа там 5 часа на ден, ами по малко - 20тина мин за 2-3 пъти на ден. Даже там го храня, понеже си държи сам шишето..
Като цяло столчето супер много ме улеснява. Ето днес например успях да прибера, сгъна и простра прането. Ако лежеше по цял ден нямаше да мога и една чаша да измия...

В общи линии няма как да лежат по цял ден, а и се развиват толкова бързо и всеки ден имат нов номер Simple Smile

Та така, малко размисли Simple Smile

Хубава вечер на всички и спящи бебета Simple Smile

# 637
  • Мнения: 989
То и моето бебе отдавна се набира и иска да седи, той и седи леко под ъгъл у мен например или облегнат на нещо, ама аз правя разлика между седнал и полу-седнал, облегнат на нещо (за да не се натоварва кръстът). Реално и в столчето за кола като го возя всеки ден е седнал, но пак казвам: кръстът не се натоварва така, както ако си го сложиш самостоятелно да седи, доста е различно. Ортопедът на профилактичния преглед между другото специално ни обърна внимание на седенето....

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Да. Всички бебета се набират да стават и сядат. И аз я слагам в скута ми, но не прекалено. И в столчето за кола. Но сами да стоят е рано за мен. Те се завъртат и си сядат, когато са готови. Няма нужда ние да ги поставяме...
Днес падна такъв смях с глас. За първи път толкова дълъг и звънлив и най-якото е, че го записах на клипче.
Иначе съм сополива. И хич не съм на кеф. Дали мога да си пръскам Отривин след като кърмя?!

# 639
  • Мнения: 109
Мами, някоя от вас беше писала, че дълго време се е борила с атопичен дерматит. Може ли да ми напише каква козметика ползва за това? Може и на лични Simple Smile

# 640
  • Мнения: 549
Ние сме с лека форма. Предписаха ни козметика на биодерма Atoderm - измиващо олио и балсам за тяло, който нанасям два пъти дневно. Отделно където има зачервявания мажа с крем Eucerin, пак ни беше предписан.
Мами, някоя от вас беше писала, че дълго време се е борила с атопичен дерматит. Може ли да ми напише каква козметика ползва за това? Може и на лични Simple Smile

# 641
  • Мнения: 240
Ние имаме това барбаронче .. майка ми го купи ..мисля ,че ще е доста удобно Simple Smile

# 642
  • Мнения: 1 136
Ние още се борим с тая гад - вече 3 месеца го мъчим и най-накрая се поизчисти. Дано така се задържи, че да започнем ваксините.

Ползваме в момента Avene Xeracalm. Преди ползвах А-дерма exomega.
Важно е да се използва козметика за атопична кожа и да се хидратира често. Аз в момента мажа минимум 3 пъти на ден и пак му е суха кожата.

Мами, някоя от вас беше писала, че дълго време се е борила с атопичен дерматит. Може ли да ми напише каква козметика ползва за това? Може и на лични Simple Smile

# 643
  • Мнения: 989
Голямото ни детенце е с атопична кожа- Адерма (емолиентен крем) ни спасява.

# 644
  • Мнения: 549
Мами,
Вие ще ходите ли някъде за почивните дни? Само като си помисля, че ще ми трябва ремарке да трупам всичкия багаж и ми прилошава. Как се справяте с багажа? Всичко ли си взимате?
Ние например и кошара ще трябва да си мъкнем, а реално като сложим количката и багажникът свърши..

Общи условия

Активация на акаунт