Дъщеря ми и съпругът ми,а аз по средата

  • 8 402
  • 153
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
На мен ми е малко странно 20 и кусур годишно "дете" още да живее с техните и да крънка джобни от тях, а на всичкото отгоре да се опитва да нарежда и диктува реда в къщи.

# 106
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ако учи, ще живее с тях и са длъжни да го издържат до 25 години. Нищо не нарежда и диктува, а показва правилна реакция срещу идиотизма на баща си, на когото се е опитало да помогне. А в замяна получава псувни. Естествено, че няма да му се извинява. Съвсем трябва да ти хлопат дъските, за да псуваш детето си.

# 107
  • Мнения: 1 119
До 25-години, ако нямаш един ден трудов стаж - си напълно неадекватен на пазара на труда. За емоционално неадекватен да не говорим. Не си се сблъскал с никакви ситуации от житейски характер.
И какво е това учене до 25-години? Медицина? Или с няколко прекъсвания?

# 108
  • Мнения: 687
Как въобше някой може да си помисли,че бих си измислила случилата ни се трагедия,нямам думи.
Как бих искала само да е измислица и аз.
Tyra.за съжаление псувните не са от сорта :мамка ви,а яко цветущи и засягащи,насочени целенасочено срещу нас.
Да детето е по-силно явно от мен,за момента сме зависими от него защото няма къде да живеем,но разбира се това не е основание за моята нерешителност.
Всичко което детето му каза аз вече сто пъти съм му го казвала когато не е ядосан и е ок и съм му казвала,че когато не е ядосан е много добър човек и на него му става приятно и се замисля ама ...до следващия път.Дори виждам ,че вече като му мине беса осъзнава,че не е прав и не е редно да прави това което прави.И много рядко се извинява,но до следващия бяс.Обяинява ме,че съм на страната на детето,затова написах,че съм между двамата.

# 109
  • Мнения: 11 793
Аз помня твоите теми. Мисля, че преживя и голяма загуба. Ами казаха ти го хората и тогава и сега - не знам защо си толкова нерешителна и защо продължаваш да се самобичуваш.

# 110
  • Мнения: 2 039
Щом сте материално зависима и с болно друго дете,явно ще си го търпите.Но работете в посока другото"дете" да си намери работа  и да се изнесе от къщи.

# 111
  • Мнения: 1 119
За съжаление, обидите  много трудно се преглъщат, особено от близък човек. Не всичко винаги е черно и бяло. Има хора, които така си говорят. Не влагат същия смисъл в нещата. Просто са по-простовати или примитивни и в речника им като цяло са включени псувни. Аз честно казано не мога да си позволя да псувам, колкото и да съм ядосана. Но не важи за други хора, които псуват "за добро утро".

Последна възможност да оправите отношенията е да влезете в ролята на медиатор. Направете една хубава вечеря, а може и обяд (без алкохол), седнете тримата, поговорете спокойно. Нека всеки изкаже своята гледна точка. Предупредете ги предварително, че се надявате да запазят спокойствие. Ако той отново избухне, нека дъщеря Ви спокойно му заяви, че при това положение, ще се изнесе от вкъщи и ще стане самостоятелна.
Няма нужда от повече конфликти. Станали сте си много близки и си позволявате да си говорите както си искате. Една 21-годишна вече трябва да има повече дистанция от родителите си. Няма ли гадже това "дете"? Приятелка? Да отиде някъде за няколко дни, да му залипсва и да е по-склонен да обсъди нормално ситуацията.

# 112
  • Мнения: 687
Tyra. има гадже разбира се,през седмицата са всеки в тях си уикенда са или в нас или у тях,баща й даже й каза да се маха от къши,до кога щял да я издържа,а ако е у приятеля си нон стоп пита кога ще си дойде и защо не се прибира.
Вече и с хора не се събираме и за това аз съм виновна,а в същност той все иска да е над хората ,все се изтъква  налага си мнението нон стоп,понякога и пред хората се изпуска и псува и хората не им е приятно да седят в такава обстановка и вече никой с нас не се събира,но не аз съм виновна и за това.
Абе за всички неуспехи негови аз съм виновна,а за всички негови успехи е той той и само той,благодарение на негоси е

# 113
  • Мнения: 7 430
Авторке, ти какво целиш с тези теми? Получи много съвети, нищо не си променила, няма и да промениш. Въртиш, сучиш и все се правиш на жертва. Нищо няма да ти донесе това.

# 114
  • Мнения: 687
Търся съвети какво да направя,как да реагирам

# 115
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
До 25-години, ако нямаш един ден трудов стаж - си напълно неадекватен на пазара на труда. За емоционално неадекватен да не говорим. Не си се сблъскал с никакви ситуации от житейски характер.
И какво е това учене до 25-години? Медицина? Или с няколко прекъсвания?

Каквото и да е, родителите дължат издръжка на децата си, ако учат редовно, до 25 години. Какво се чудиш какво е това учене до 25? Средно образование завършват на 19 с тая дивотия за 12 клас - една загубена година. Моята голямата тази година ще навърши 21, а е втори курс. 5 години е срокът на обучение.

# 116
  • Мнения: 1 625
Търся съвети какво да направя,как да реагирам
Съвети са ти дадени още в първата тема.
Ти тези съвети е трябвало да го приложиш още преди 22 години.
Ти седиш и търпиш 22 години настроенията на някой, който изявява психопатски наклонности, отнася се зле с теб и децата ви, едното от които болно и ви тормози. Какъв съвет искаш?
Казаха ти назад - изнеси се. Ти не, той бил добър човек ... Кое му е доброто, че псува детето си?
Казаха ти да не принуждаваш дъщеря си да става и тя изтривалка за баща си. Ти не, ти си била медиатор, така си свикнала да тушираш нещата, значи трябва и тя да го прави.
Искаш ли да ти кажа какво мисля?
Ти не си жертва!
Била си жертва в началото, когато си можела да промениш нещата. В момента си съучастник на един насилник, който се опитва да пречупи собственото ти дете. И ти вместо да я защитиш, защитаваш него. И макар че не е прав, искаш от детето си да се пречупи и извини. За да има мир. Е, ето ти изненада - с такива индивиди мир няма.
Съвети се дават и се помага на хора, които иска това. А ти си като стена, хората ти дават съвети, но ти си знаеш твоето.
Само не се сърди на дъщеря си, когато приключи всякакъв контакт с вас. Защото вие я скапвате така. Създаваш още една женица-изтривалка. Добре, че тя сама се бори и се е научила(явно имайки твоя пример) да не се дава на такива "хубави" хора като баща и.
Успех в търпенето на господин "хубав и добър човек". Няма какъв съвет да ти се даде, ако не искаш да промениш нещата.

# 117
  • Мнения: 7 430
Никой не е жертва, нито авторката, нито дъщеря й. Възползват се от ситуацията и си гледат интереса, според кръгозора си.

# 118
  • Мнения: X
И аз се сещам за първата тема.
Имам смътен спомен, че като емнахме авторката, че си живурка лесняшката на чужда издръжка, тогава вкара историята за трагедията.
Сега пак същото - един път едно казва, друг път друго, и на прибежки го удр на чест как така не й вярваме или изпробва чувствителната струна 'коя майка, преживяла загуба...'
Здрава или ментално увредена - авторке, не ти прави чест да се държиш по този начин. Съвети ти се дадоха, поучи се или просто се скрий.
За мен тези теми не са реални - нито историите в тях, нито главните участници.

# 119
  • Мнения: 1 435

Ако наистина има такава драма в семейството, може и бащата да минава през много тежък период.

Може и този момент да го има. Това е голяма трагедия, която и на него може да се е отразила, тогава да потърси и той професионална помощ.
Аз старите теми не съм чела, но ако човекът от младини си е такъв, не вярвам да се оправи. Това е характер, който не се променя. Тежко им на тези, дето го търпят.

Общи условия

Активация на акаунт