Дъщеря ми и съпругът ми,а аз по средата

  • 8 430
  • 153
  •   1
Отговори
# 90
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 449
White tiger благодаря ти много.Майка ти сега сама ли живее и в държавата в чужбина където сте били с баща ти ли?И той ли живее там?
Да, майка ми е все още в същата държава.Няма да те лъжа, в началото и беше доста трудно. Не заради раздялата с него, той определено не и липсваше, беше като преродена поела глъдка въздух без постоянните му натяквания. С една заплата в чужбина обаче трудно се живее, аз също работех, но голяма част отиваха за образование и не можех да помогна много.Преместихме се в по-малко жилище, допълнителна работа и се справяхме. Тя също се записа да учи и бързо напредна в работа си. След време намери отново щастието в прекрасен мъж, аз също поех по пътя си и съм много щастлива.
Баща ми до колкото знам се е върнал в BG, не знам със сигурност.
Той предпочете да е прав пред това да е щастлив със семейството си.

# 91
  • Мнения: 758
За първи път надникнах в профил, за да прочета назад, провокирана от съфорумка, и прочетох всичко от край до край. Чувствам се излъгана...моля Ви, авторке, не злоупотребявайте с човешкото състрадание. Не е честно спрямо нас. Веднъж казвате, че мажете на малкото дете дупето с крем здраве и пръстчетата(с което се е случило нещастие), а после, че имате две деца на 17 и 20 години. Кое от това е вярно? Всеки има право да пише каквото си иска и аз не съм съдник или последна инстанция, но се разстроих в началото на темата Ви. Съчувствам на страдащи жени и съжалявам, ако съм се усъмнила некоректно в истинността Ви!

# 92
  • Мнения: 699
За първи път надникнах в профил, за да прочета назад, провокирана от съфорумка, и прочетох всичко от край до край. Чувствам се излъгана...моля Ви, авторке, не злоупотребявайте с човешкото състрадание. Не е честно спрямо нас. Веднъж казвате, че мажете на малкото дете дупето с крем здраве и пръстчетата(с което се е случило нещастие), а после, че имате две деца на 17 и 20 години. Кое от това е вярно? Всеки има право да пише каквото си иска и аз не съм съдник или последна инстанция, но се разстроих в началото на темата Ви. Съчувствам на страдащи жени и съжалявам, ако съм се усъмнила некоректно в истинността Ви!
ednausmivka ,Да това което бях писала за крем Здраве беше точно след нещастието с малкото ми детенце,всяка майка загубила детето си знае,че след това има въпроси-ако,ако...,но това може само майка загубила детето си да го разбере!И да децата ми тогава бяха на тази възраст!И да за мен моите деца винаги ще бъдат две.
Дано съм ви дала изчерпателни отговори!

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 22:41 от strawberry0302

# 93
  • Мнения: 758
Нищо не разбрах. Повече ме объркахте. Но не сте длъжна да ми обяснявате, а аз повече няма да Ви питам. Желая Ви всичко най-добро!

# 94
  • София
  • Мнения: 149
Нямате представа колко много се отразяват на децата позициите и мнението на родителите.То остава като едно базово "образование" и после каквото и да чуят или видят, това ще им излиза най-отпред.Във вашия конкретен случай,дъщеря ви,която слава богу е отказала да ви послуша,би си внушила погрешно,че дори и да е права трябва да мълчи и да се извинява.Това ще я докара до едно подчинено положение,в което да ви копира и един ден на нея някой да и се качва на главата по същия начин,,мислейки го за правилен,защото мама така е правила.По-скоро мъжът ви е този,с когото трябва да говорите и пред когото да се отстоите да се извини,а не обратното.А да лишите дъщеря си от пари за закуска или джобни,само защото в правото си  е казала нещо,което и вие самата знаете,че е така,е абсурдно.

# 95
  • Мнения: X
За първи път надникнах в профил, за да прочета назад, провокирана от съфорумка, и прочетох всичко от край до край. Чувствам се излъгана...моля Ви, авторке, не злоупотребявайте с човешкото състрадание. Не е честно спрямо нас. Веднъж казвате, че мажете на малкото дете дупето с крем здраве и пръстчетата(с което се е случило нещастие), а после, че имате две деца на 17 и 20 години. Кое от това е вярно? Всеки има право да пише каквото си иска и аз не съм съдник или последна инстанция, но се разстроих в началото на темата Ви. Съчувствам на страдащи жени и съжалявам, ако съм се усъмнила некоректно в истинността Ви!
ednausmivka ,Да това което бях писала за крем Здраве беше точно след нещастието с малкото ми детенце,всяка майка загубила детето си знае,че след това има въпроси-ако,ако...,но това може само майка загубила детето си да го разбере!И да децата ми тогава бяха на тази възраст!И да за мен моите деца винаги ще бъдат две.
Дано съм ви дала изчерпателни отговори!
Ми, не, нищо не ти се разбира от отговора - крем за подсичане, дето ползваш за 17 годишно?! И мъжът ти псувал децата?! И това в сегашно време? То хубаво да пишеш в с.вр. ама това последното...без думи. И аз мисля като по-горната потребителка.

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 22:56 от Анонимен

# 96
  • Мнения: 32 554
Нямате представа колко много се отразяват на децата позициите и мнението на родителите.То остава като едно базово "образование" и после каквото и да чуят или видят, това ще им излиза най-отпред.Във вашия конкретен случай,дъщеря ви,която слава богу е отказала да ви послуша,би си внушила погрешно,че дори и да е права трябва да мълчи и да се извинява.Това ще я докара до едно подчинено положение,в което да ви копира и един ден на нея някой да и се качва на главата по същия начин,,мислейки го за правилен,защото мама така е правила.По-скоро мъжът ви е този,с когото трябва да говорите и пред когото да се отстоите да се извини,а не обратното.А да лишите дъщеря си от пари за закуска или джобни,само защото в правото си  е казала нещо,което и вие самата знаете,че е така,е абсурдно.
Говоренето е за друг тип хора. Мъжът и не от тия. И тя като почне да говори какво очакваш той да каже? Че е съгласен с нея ли? Не. Ще започне да обижда.
Решението е да се разделят.

# 97
  • Мнения: 699
..

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 23:36 от strawberry0302

# 98
  • Мнения: 6 960
Авторката, потърси психологическа помощ. Вашето не са обикновени противоречия. Ако още не ви е посегнал физически, е въпрос на време да го направи.

# 99
  • Мнения: 699
Благодаря на всички за съветите

# 100
  • Мнения: 1 119
Всичко правилно, но малко го обърнахте на “другарски съд”. Жената е просто очевидно плаха и зависима. Не материално, емоционално.
Може и да е права, че той по принцип е супер. Може да минава временно през труден момент. Може да е отчаян, защото е загубил работата си, финанси или да не се чувства добре, като мъж. И да избухва по-лесно. Може и тя да преувеличава. Има разлика между “мамка му стара” и “майка ви стара”.
“Детето” въобще не е дете и съвсем спокойно може да си хване пътя. Може и на бащата да му дойде акъла.
Очевидно става дума за доста патриархално семейство, със закостенели разбирания и прост начин на живот. На 21-годишна жена дават “джобни”, всички заедно правят задачите на тати и всички се влияят от настроението му. Вие искате от тази жена да удари по масата, да яхне метлата, да стане финансово и емоционално независима и да изгони големият лош вълк. Да, ама това е само в приказките.
Можете да давате съвети (адекватни). Можете да съдите и да обиждате всички, с “неперфектни отношения”. Можете и да разтягате локуми. Кое от всичко, изборът е ваш.

Авторке, мисля, че дъщеря Ви е по-силна и категорична от Вас. Изиграйте си картите и накарайте таткото да осъзнае, че ще ви загуби. Вие сте му вече 25-години в кърпа вързана и ще остареете с него. Но “детето” може да го промени.
Не знам, защо мисля, че той не винаги е бил такъв.
А само пояснете, моля... след като Вие сте финансово зависима, “детето” получава джобни... Той как покрива всичките Ви разходи? Много е богат? Или е отчаян мъж, който едвам свързва двата края?

# 101
  • София
  • Мнения: 149
Всичко правилно, но малко го обърнахте на “другарски съд”. Жената е просто очевидно плаха и зависима. Не материално, емоционално.
Може и да е права, че той по принцип е супер. Може да минава временно през труден момент. Може да е отчаян, защото е загубил работата си, финанси или да не се чувства добре, като мъж. И да избухва по-лесно. Може и тя да преувеличава. Има разлика между “мамка му стара” и “майка ви стара”.
“Детето” въобще не е дете и съвсем спокойно може да си хване пътя. Може и на бащата да му дойде акъла.
Очевидно става дума за доста патриархално семейство, със закостенели разбирания и прост начин на живот. На 21-годишна жена дават “джобни”, всички заедно правят задачите на тати и всички се влияят от настроението му. Вие искате от тази жена да удари по масата, да яхне метлата, да стане финансово и емоционално независима и да изгони големият лош вълк. Да, ама това е само в приказките.
Можете да давате съвети (адекватни). Можете да съдите и да обиждате всички, с “неперфектни отношения”. Можете и да разтягате локуми. Кое от всичко, изборът е ваш.

Авторке, мисля, че дъщеря Ви е по-силна и категорична от Вас. Изиграйте си картите и накарайте таткото да осъзнае, че ще ви загуби. Вие сте му вече 25-години в кърпа вързана и ще остареете с него. Но “детето” може да го промени.
Не знам, защо мисля, че той не винаги е бил такъв.
А само пояснете, моля... след като Вие сте финансово зависима, “детето” получава джобни... Той как покрива всичките Ви разходи? Много е богат? Или е отчаян мъж, който едвам свързва двата края?
Няма как да не се поуча от този справедлив коментар и да не се съглася.Благодаря!

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 15 663
Авторката многократно е споменавала, че мъжът ѝ си е такъв от самото начало на връзката, демек – вече 20 и кусур години. Четете, бе, хора.

Колкото до някои други детайли, споделени от нея – ще си замълча, защото не обичам да уязвявам хората, особено ако това за починалата дъщеря е вярно (аз все още имам сериозни съмнения).

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 00:26 от Blаck Cat

# 103
  • Мнения: 1 119
Аз съм по-склонна да не вярвам на първото. За 22-години, щеше да има сериозно отражение. Фазата на психическия тормоз най-често предшества тази на физическия, но не е толкова дълга. И преминаването е почти гарантирано.

Не виждам кой човек ще си направи шега с починало дете. И според мен, трябва да мислите, преди да пишете.

Ако наистина има такава драма в семейството, може и бащата да минава през много тежък период.

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 15 663
Много хора са способни да си измислят дори за по-страшни неща от смъртта на едно невинно дете.
Това по принцип; за конкретния казус не мога да изкажа категорично мнение, но със сигурност има нещо изначално притеснително.

Общи условия

Активация на акаунт