Бебешката количка - цяла наука за второ висше №44

  • 70 696
  • 850
  •   1
Отговори
# 270
  • Anywhere
  • Мнения: 1 085
Зазу1
Скъпата количка можете да я продадете  и накрая- хем ще сте я ползвали нова, хем сте платили  по-малко от евтините Лорели, Чиполино или още по-лошо някаква българска.
Коя количка визирате под "българска" ?

# 271
  • Мнения: 8 609
@Dani234
Inglllesina Trip трябва да е към 360 лева.  Ползвала съм я къде ли не, в частност и в софийското метро. Лека е, където няма асансьор, вдигам с бебето. Много добре се вози, съжалявам, че не можеш да опиташ, но ако я има в някой магазин, иди пробвай. Това нещо може да издържи 4 деца най-малко! Аз живея в чужбина и от всички колички тази си я оставих за БГ- по паветата върви, сенник достатъчен, прозорче за гледане на детето, багажник (мойта даже нямаше багажник) та си слагах една мрежичка отзад, но нито веднъж не се преобърна. Колелата са двойни и отпред и отзад, но конструкцията и центърът на тежестта на бебето са така подбрани, че с един пръст да можеш да я буташ даже. Някак си отскача напред.  За 3г сменихме 8 колички. Колелата са нито големи, нито малки и еднакви. сгъва се мн лесно, на летището и момчетата помагачи я сгъват без въпроси. Има и чантичка като сак, да се носи в сгънато поможение, дъждобранът мисля, че влиза в тази цена, е достатъчен и за зимата, отдолу може и с обикновено одеалце. лесно се слага дъждобранът, отзад има един джоб, в който може да се сложи и винаги да ти е под ръка, ако завали. Дръжка за чаша не съм имала, но май и тя влиза в цената. Вдигане на гръбчет нагоре просто с пръста - мн лесно, надолу, отпускаш дръжката. Сенникът се държи на едни пластласови пръчици винаги опънат и е красиво (има модели без тия пръчки и става мн зле). Влиза в асансьор за 4 човека на панелен блок! Дръжките са 2 и са малко по-високи от др италиански колички (за мен беше предимство и това). Ръкохватката е мн удобна и е направена от материал, който издържа, виждала съм др колички, дето се е издълбал/наранил много грозно. Накрая си избери цвят светъл, за да не личи избеляването. Пере се.  Не помня сваляше ли се цялата платнена част (някои се свалят с развиване болтове), аз не съм я сваляла, ами я завирах във ваната и с една четка я изпирам и поливам с душчето. Легнало положение е 150 градуса, напълно достатъчно. Не носех  и възглавници...Зимният ботуш също е впечатляващ, аз не съм ползвала.
https://www.youtube.com/watch?v=Ba82XAa5x0s

# 272
  • Мнения: 11
Уау, благодаря Pepina_n3. Simple Smile Изглежда страхотно и е всичко, което ми трябва, но за съжаление е от 6м.
На мен ще ми трябва количка от 0 месеца
@Dani234
Inglllesina Trip трябва да е към 360 лева.  Ползвала съм я къде ли не, в частност и в софийското метро. Лека е, където няма асансьор, вдигам с бебето. Много добре се вози, съжалявам, че не можеш да опиташ, но ако я има в някой магазин, иди пробвай. Това нещо може да издържи 4 деца най-малко! Аз живея в чужбина и от всички колички тази си я оставих за БГ- по паветата върви, сенник достатъчен, прозорче за гледане на детето, багажник (мойта даже нямаше багажник) та си слагах една мрежичка отзад, но нито веднъж не се преобърна. Колелата са двойни и отпред и отзад, но конструкцията и центърът на тежестта на бебето са така подбрани, че с един пръст да можеш да я буташ даже. Някак си отскача напред.  За 3г сменихме 8 колички. Колелата са нито големи, нито малки и еднакви. сгъва се мн лесно, на летището и момчетата помагачи я сгъват без въпроси. Има и чантичка като сак, да се носи в сгънато поможение, дъждобранът мисля, че влиза в тази цена, е достатъчен и за зимата, отдолу може и с обикновено одеалце. лесно се слага дъждобранът, отзад има един джоб, в който може да се сложи и винаги да ти е под ръка, ако завали. Дръжка за чаша не съм имала, но май и тя влиза в цената. Вдигане на гръбчет нагоре просто с пръста - мн лесно, надолу, отпускаш дръжката. Сенникът се държи на едни пластласови пръчици винаги опънат и е красиво (има модели без тия пръчки и става мн зле). Влиза в асансьор за 4 човека на панелен блок! Дръжките са 2 и са малко по-високи от др италиански колички (за мен беше предимство и това). Ръкохватката е мн удобна и е направена от материал, който издържа, виждала съм др колички, дето се е издълбал/наранил много грозно. Накрая си избери цвят светъл, за да не личи избеляването. Пере се.  Не помня сваляше ли се цялата платнена част (някои се свалят с развиване болтове), аз не съм я сваляла, ами я завирах във ваната и с една четка я изпирам и поливам с душчето. Легнало положение е 150 градуса, напълно достатъчно. Не носех  и възглавници...Зимният ботуш също е впечатляващ, аз не съм ползвала.
https://www.youtube.com/watch?v=Ba82XAa5x0s

# 273
  • Мнения: 110
Здравейте мами Simple Smile Предстои ни закупуване на бебешка количка, но понеже сме с доста малка кола, за това ми се иска шасито да може да се сгъва с коша за след 6тия месец. За това моля, мамите с опит нека да ми предложат марки и модели, от които са доволни, като единственият ми критерий на този етап е както казах шасито да се сгъва с коша Simple Smile Много, много благодаря Simple Smile

# 274
  • Мнения: 382
Привет!
И моята кола е с много малък багажник. Количката ми е Hauck Malibu и се побира идеално в багажника. освен това самата количка е супер лека, маневрена и много удобна

# 275
  • Варна
  • Мнения: 1 735
Аз препоръчвам iSafe visual 3, сгъва се като книга и чадър едновременно и става супер компактна. Лека е, към 7.8 кг, супер маневрена (триколка с двойно предно колело), има огромен сенник и допълнително падащи страници от сенника против вятър и слънце. И спирачката ми беше супер удобна, понеже се натиска само надолу и не си ожулвах обувките. Grinning

# 276
  • Мнения: 132
Здравейте,търся лятна количка. Гледам Макларън и Cybex но дръжките им не се регулират и са много високи. Остана да видя Нуна от тези които съм си харесала. Ако имате идея за други по висок клас които са ще съм много благодарна.

# 277
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Cosatto, Easywalker

# 278
  • Мнения: 153
Здравейте🌝
Някоя мама ползвала ли е този модел? https://moebebe.com/bebeshka-kolichka-vogue-eco-silver-grey-nio
 Моля за мнения.

# 279
  • Мнения: 345
Здравейте🌝
Някоя мама ползвала ли е този модел? https://moebebe.com/bebeshka-kolichka-vogue-eco-silver-grey-nio
 Моля за мнения.

И аз съм си харесала няколко модела от марката. Племенницата ми използваше точно такава с малкия и каза, че е много доволна от нея.

# 280
  • Мнения: 363
Момичета привет!
Трябва ми мнение и препоръка за количка за близнаци, но да е лека!
Здравейте🌝
Някоя мама ползвала ли е този модел? https://moebebe.com/bebeshka-kolichka-vogue-eco-silver-grey-nio
 Моля за мнения.
И аз съм си харесала няколко модела от марката. Племенницата ми използваше точно такава с малкия и каза, че е много доволна от нея.
Тези колички с помпещите гуми са доста тежки, и ако бебето е ревливо и все на ръце, ще е много трудно за бутане и носене едновременно на бебе.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 14:58 от AnMary

# 281
  • Мнения: 867
Здравейте, мами.
Заради обявеното извънредно положение някак ми се изпари времето за обикаляне и избор на количка. На живо съм виждала само Cybex balios s и mutsy май последният вариант. Cybex-а ми хареса. Исках да попитам дали някоя мама може да препоръча по-лека количка от сайбекс, че имам дискови хернии, а ще се налага да я мъкна по стълби. Също ако някоя не е доволна от нещо в нея също ще го оценя.
Благодаря предварително. Simple Smile

# 282
  • Мнения: 23
Бихте ли ми препоръчали коя марка за бебешки колички са най- добри?

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Здравейте, мами.
Заради обявеното извънредно положение някак ми се изпари времето за обикаляне и избор на количка. На живо съм виждала само Cybex balios s и mutsy май последният вариант. Cybex-а ми хареса. Исках да попитам дали някоя мама може да препоръча по-лека количка от сайбекс, че имам дискови хернии, а ще се налага да я мъкна по стълби. Също ако някоя не е доволна от нещо в нея също ще го оценя.
Благодаря предварително. Simple Smile

Мад, виж maclaren daytripper. Мисля, че беше около 8 кг някъде. С трансформиращ кош е, но ми се стори много стабилна. Има огромен хубав сенник, голям багажник, лека, маневрена. На живо много ми хареса.

# 284
  • Мнения: 425
Здравейте, мами.
Заради обявеното извънредно положение някак ми се изпари времето за обикаляне и избор на количка. На живо съм виждала само Cybex balios s и mutsy май последният вариант. Cybex-а ми хареса. Исках да попитам дали някоя мама може да препоръча по-лека количка от сайбекс, че имам дискови хернии, а ще се налага да я мъкна по стълби. Също ако някоя не е доволна от нещо в нея също ще го оценя.
Благодаря предварително. Simple Smile

Аз лично съм съм Cybex Balios S, но съм чувала добри отзиви за по- леки - Mamas and Papas Urbo или Sola, Bugaboo Cameleon. Мисля ,че и Cosatto са по-леки.

Общи условия

Активация на акаунт