Бебешката количка - цяла наука за второ висше №44

  • 71 227
  • 850
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 560
Morska.Sirena89, какъв модел е това Косато? Ако е Woosh, може ли някакви отзиви за модела? Благодаря! Simple Smile

# 256
  • Мнения: 242
Giggle 2 -това е лятната седалка.
Доволна съм , единствено е , че при легналото положение горната част не се смъква надолу , а целия кош и има чупка. Но всички маики, които познавам, нямат проблеми с това и децата спят.
В момента още я ползвам като е по-студено заради чувалчето. За път си ползваме вече лятната.
Чудя се дали да я продавам или да я ползвам , ако решим за второ. В общи линии бях доволна- изключая плиткия сенник и малкия багажник.
Сега при Giggle 3 видях разни подобрения.
Това е за косато.
За мен сайбекс вози по-гладко, може би защото шасито е по-добро, не знам.

# 257
  • Мнения: 425
Момичета , купих си една подложка за количката, но лятото детето много се изпотяваше с нея и слагах под него просто една пелена. Доволни ли сте от някоя подложка ,която да не запарва?

# 258
  • Мнения: 8 819
Tutek grander g3 3в1 според мен е тежка и груба. Сенникът на лежащата част е малък. Сравнете примерно с Peg Perego.

# 259
  • Мнения: 345
Здравейте дами и честит празник! 🌸
Някоя от Вас ползвала ли е  комбинирана количка на Krausman?  Тази много ми допадна, но тъй като е кожена ме притеснява факта, че кожата може бързо да се напука. Ако някоя има опит с такава или подобна ще съм благодарна на всякакви мнения. ☺

# 260
  • гр. София
  • Мнения: 2
Здравейте! Бременна съм в края на седми месец с второ дете, но предвид голямата разлика (9 години) всичко е доста различно сега. Моля за мнение относно количка Maxi-Cosi Nova 3. Благодаря предварително!

# 261
  • Мнения: 46
Здравейте дами и честит празник! 🌸
Някоя от Вас ползвала ли е  комбинирана количка на Krausman?  Тази много ми допадна, но тъй като е кожена ме притеснява факта, че кожата може бързо да се напука. Ако някоя има опит с такава или подобна ще съм благодарна на всякакви мнения. ☺



Аз бях с Краусман, но не беше кожена. Бях я взела втора ръка за много хубава цена. Като цяло са доста здрави и на детето му беше много добре в нея, моята лично не беше от тежките, но си беше големичка и багажника беше много голя, което много ми хареса. Нито съм имала проблеми с гумите, нито с тапицерията. Единствено успях леко да надера рамата, но асансьора ни не е от най-големите и няма как. Аз не съм привърженик на кожата, тъй като най-вероятно ще спарва и ще се напука.
Най-добре е да се види количката на място. Аз като купувах лятна се засилих за един модел и се оказа, че на снимка е едно, а на живо друго и накрая купих друга.
Това е, което мога да кажа аз.

# 262
  • Мнения: 2 170
Вили, не знам дали сте избрали, но между Stokke Xplory и Cybex Priam ще избера Сайбекса. Сега съм точно с Приам и съм много доволна. С каката бяхме със Стокке, но друг модел. Много беше добра и тя, но си има и своите недостатъци.

# 263
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте.
Разходих се до Raya Toys да видя на живо Cybex Eezy S plus. Не е моята количка. Да наистина е лека, но тези колани на гърба (за сваляне на нивата/положението на гръбчето) са изключително неудобни и трудни за ползвани, дори и без детето вътре, а с него изобщо не успявам да ги преместя.
Гърбът стоеше някак на сегменти - не е едно цяло твърде, а все едно по средата (по дължина) се разделя на две. Това също не ми допадна и се отказах ад вземаме такава.
Пак съм в задънена улица.
Търся лятна количка:
- да е 7-8 кг. (не повече);
- да с 4 единични колела, предните две въртящи;
- да е с големи колелета (или поне задните, с които се качва по стълби);
- да е с една цяла дръжка, а не две отделни;
- гърбът да е едно цяло и по възможност през нивата да се преминава с метална дръжка, а не с каиши.
Сещате ли се за някоя, която да отговаря на тези критерии Flushed .
Ще съм благодарна за всякакви идеи Flowers Hibiscus.
Много харесвам Chipolino Микси. Тя отговаря на всичките ми критерии и е евтина, но спирачката и стърчи извън гумите и това прави качването по стълби на практика невъзможно.

# 264
  • Мнения: 46
Zazu1, аз търсех по същите критерии и се бях засилила за Миксито, но наистина спирачката стърчи. Накрая си купих Лорели Дейзи, която покри всички изисквания и е супер удобна и лека (по характеристики е 8кг, но дори с малката се качва лесно по стълбите) + че има огромен сенник и пълно легнало положение (много лесно се сменя положението - с метален механизъм с издърпване). Аз я взех от Комсед, но не знам какво има налично в момента. Също и в Хиполенд може да се провери.

# 265
  • Мнения: 8 819
Здравейте.
Разходих се до Raya Toys да видя на живо Cybex Eezy S plus. Не е моята количка. Да наистина е лека, но тези колани на гърба (за сваляне на нивата/положението на гръбчето) са изключително неудобни и трудни за ползвани, дори и без детето вътре, а с него изобщо не успявам да ги преместя.
Гърбът стоеше някак на сегменти - не е едно цяло твърде, а все едно по средата (по дължина) се разделя на две. Това също не ми допадна и се отказах ад вземаме такава.
Пак съм в задънена улица.
Търся лятна количка:
- да е 7-8 кг. (не повече);
- да с 4 единични колела, предните две въртящи;
- да е с големи колелета (или поне задните, с които се качва по стълби);
- да е с една цяла дръжка, а не две отделни;
- гърбът да е едно цяло и по възможност през нивата да се преминава с метална дръжка, а не с каиши.
Сещате ли се за някоя, която да отговаря на тези критерии Flushed .
Ще съм благодарна за всякакви идеи Flowers Hibiscus.
Много харесвам Chipolino Микси. Тя отговаря на всичките ми критерии и е евтина, но спирачката и стърчи извън гумите и това прави качването по стълби на практика невъзможно.
купи си MACLAREN QUEST Denim
не отговаря на някои от изискванията, но в сравнение с chipolino e в пъти по-съвършена. С двете дръжки е много удобно, не знам защо някои държат на една дръжка. Колелата са двойни и са по 12 см. По стълби се носи с бебето идеално.

# 266
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами аз съм си свикнала да управлявам количката с една ръка. Предполагам при две дръжки това няма как точно да се случи Rolling Eyes.
720 лв. за лятна количка не е ли доста висока цена?
Ще търся нещо по-бюджетно.
Лорелито ми допадна. Отговаря на всичките ми критерии. Но я нямаше в Хиполенд, а ми излизаше на сайта им, че я имат. Искам да я видя на живо и да я порбвам преди да  поръчам.

# 267
  • Мнения: 46
Zazu1 проверете в Комсед. В сайта им я нямаше, но в магазина им я имаше. Ако искате ми пишете на ЛС.

# 268
  • Мнения: 8 819
Зазу1
Скъпата количка можете да я продадете  и накрая- хем ще сте я ползвали нова, хем сте платили  по-малко от евтините Лорели, Чиполино или още по-лошо някаква българска.

# 269
  • Мнения: 11
Здравейте,
Търся отзиви от майки, които са ползвали/ползват CHIPOLINO Комбинирана количка 2в1 АВИА МОКА ЛЕН KKAV02001ML.

Трябва ми сравнително лека количка, която мога да ползвам в метрото.
Ще се налага и да изкачва и слизам по неизвестен брой стълби, и определно 15кг + ще са ми в повече. Именно за това търся нещо по-леко.
Не изключвам опцията за слинг, но ми се иска да имам и количка 🤔

Доволни /Недоволни; Какво Ви харесва/не ви харесва и въобще всичко, което се сетите.

Количка за 1000 лв. определено не желая да закупувам.
Благодаря предварително на отзовалите се! ☺️🌷

Общи условия

Активация на акаунт